Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

50 si pe fata si pe spate dar s-a mai deschis umpic. luneta o am inchisa rau si lateralele mai slab.dar e foarte bine asa

Link către comentariu

dupa schimbarile pe care le-am mai facut la masina,am facut un dyno si a rezultat 225CP si un cuplu de 331Nm

Link către comentariu

Foarte frumos exemplar, arata extraodinar de bine. Ti-am urmarit topicul de mai demult si pot zice ca ma bucur chiar ca nu ai mai vandut-o. Bafta multa si km cati mai multi fara probleme!

Link către comentariu

ce marca sunt flansele de la amortizoare si ce presupune schimbarea lor? cat a costat cu tot cu manopera?

Modificat de z e n i t h
Link către comentariu

flansele sunt Lemforder, iar garnitura Victor Reinz. pt a schimba flansele trebuie amortizoarele date jos. manopera a fost 100 ron

Link către comentariu

Pai ma gandesc ca ai soft pe ea, nu? Atunci nu era indicat si un FMIC? Intercoolerul stock fiind ineficient...

Intreb si eu..

Link către comentariu

nu este ineficient ...la fel am si eu si isi face treaba f bine....vara cred ca este putin cam subdimensionat dar daca SKN nu l-a schimbat inseamna ca isi face treaba

Link către comentariu

vara cred ca este putin cam subdimensionat

Cred ca e putin mai mult si cred ca am simtit cu totii cum s-a gatuit motorul in acele zile toride de vara :(

Eu am decis sa il schimb cu un FMIC :)

Drive safe! :)

Link către comentariu

oricat de mare ar fi IC pe 40 grade motorul e super incins iar galeria de asemenea asa ca daca mergi prin oras incet, ori ca ai IC stock ori ca ai FMIC tot cam un drac e ..mare diferenta de temp nu este..plus ca daca nu ai soful facut dupa ce ai pus FMIC nu ai facut mare lucru

Link către comentariu

Ai dreptate! In oras unde stai pe loc mai mult, nu e nici o diferenta intre ele. Insa extra urban e diferenta mare, sa sti.

Si intradevar este necesar FMIC ul doar in cazul unei resoftari, nicidecum nu m-am referit la o masina stock. :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!