Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

nu ma sperie consumul..media este 8,8-9..daca te dai la ea bine sare mult..dar asta sa schimbi la 3000-3500rpm este de aproape 9.pai este cam veche.2001

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

asa avea butoanele in usa,alea de deschidere portbagaj si rezervor? la passat am vz asa...

si locul pt cheie ce face,airbag?

Link către comentariu

da asa le avea..cu cheia le blochezi..nu mai deschizi nici portbagajul nici rezervorul..eu la portbagaj nu am buton..decat din masina si din cheie..

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

foarte frumoasa masina , am avut si eu un la fel , niste masini bestiale.recomand ca roti sa ii pui rh zw1 . sa o stapanesti sanatos fara incidente

post-83680-0-61623700-1303719106_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

da,intradevar sunt bestiale.urmeaza sa ii mai modific farurile maine..ii pun lupe bi-xenon.deocamdata nu ii schimb rotile pentru ca nu prea am banuti pentru asa ceva..daca gasesc sa fac schimb e ok:P.dami un link unde pot vedea masina ta..si cand ma gandesc ca am vrut sa o dau..u o ai cumva la vanzare ca parca am vazut-o pe un site

am reusit sa dau si dungile jos intr-un final:D

post-78485-0-37978400-1304447328_thumb.j

post-78485-0-07423700-1304447334_thumb.j

post-78485-0-05709300-1304447459_thumb.j

Link către comentariu

si poze cu farurile modificate asa cum am promis..:D:D

post-78485-0-64634900-1304536027_thumb.j

post-78485-0-12951600-1304536034_thumb.j

post-78485-0-35866700-1304536041_thumb.j

post-78485-0-31381100-1304536048_thumb.j

Link către comentariu
sorin_crisan

bravo! imi plac mult cum arata farurile cu lupe pe bora/jetta! sunt originale,nu? si ai pus si xenon,6000k sau?

Link către comentariu

Ti-au iesit foarte bine. Lupele respective a mai incercat cineva de aici tot cu bora sa le monteze si spunea ca ii loveau in geam.

Felicitari chiar se integreaza bine :icon_thumright:

Link către comentariu

pai e un pic de chin.si mie imi loveau dar le-am modificat umpic.si mie imi plac cum au iesit.acum sa vedem ce mai pot sa ii fac:))

da sunt originale..doar am vopsit marginea din fata cu negru..xenon e 6000k

Link către comentariu

In ce a constat adaptarea pentru ca prinderea e una singura... Ai mai subtiat cauciucul care sta in interior, la contactul cu oglinda farului ca sa iti permita sa o dai mai in spate?

Link către comentariu

Masina arata bine,exceptand jantele.

Fa ceva cu decupajul pt emblema de la capota,pare neterminata asa.

Spor la modificat :icon_thumright:

Link către comentariu

pai am modificat un pic soclul ala unde era becul..am largit putin gaura ca sa adancesc lupa..imi trebuia 2cm si am reusit.

deocamdata o las asa capota..o sa ii dau pleoapele jos si prelungest direct capota si atunci am sa finisez si ornamentul ala..mie imi plac jantele,dar as vrea unele care imi plac si mai mult.acum sa vedem daca le dau pe astea

Link către comentariu

am si eu o intrebare..ceasul meu de bord nu are computer,daca imi iau unul cu computer il pot face sa mearga..adica sa imi mearga computerul?

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

hai ca te ajut eu...dar doar cu niste informatii...

iti poti pune computer bord dar pentru asta trebuie sa iti cumperi alte ceasuri si pe langa cesauri si alta maneta de stergatoare si sa te duci la cineva care se pricepe sa ti le faca...

imi place msina ta....arata chiar bine...si mie chiar imi plac jantele astea nu stiu ce au unii cu ele:))

bafta

Link către comentariu

Cu un search gasesti cam tot ce vrei la Golf4/Bora pe acest forum

Ai aici si aici tot ce iti trebuie pentru a face operatiunea. Am facut-o si eu si merita, spor la lucru :icon_thumright:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

mai am si eu o intrebare,stie ceineva daca merge sa pun volan de golf 5 pe bora?:D

Link către comentariu

colegii,nu stiti nici unu.astept sa imi cumpar volanul si vreau sa stiu daca se potriveste,astept un raspuns va rog

Link către comentariu

si mai am o problema.la viteza mica cand dau inferioara imi da umpic in nas,ca si cum iar taia "gazu" dar pentru o fractiune de secunda.stie cineva de la ce ar putea fi?

Link către comentariu

pai....frana de motor ?

daca dai inferioara si calci acceleratia mai taricel nu cred ca iti mai da in nas

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!