Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

vreau sa imi achizitionez farurile originale cu xenon pentru bora. daca le are cineva noi sau second.sau daca stiti de unde le-as putea lua.

Link către comentariu

Am auzit ca nu sunt atat de bune..mai bine iti pui lupe cum avea Circoloco pe Bora..arata mult mai bine..

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

iar vrei farurile alea?parca iti trecuse...

le vrei doar asa de design nu?:-P ca de luminat...sunt mai bune ale tale de acum...

Link către comentariu

stiu cativa care au faruri oem cu xenon si nu sunt multumiti de ele, eu zic sa renunti la ideea de a le schimba

Link către comentariu

pai ieri s-a ars un balast, si tocmai ce am rupt urechea de la oglinda si nu o mai pot regla, si nici oala nu- mi mai sta. nu stiu ce sa fac.

B_U_T aceleasi lupe le am si eu

Link către comentariu

Ce ai tu sunt G3. Ale mele erau Morimoto Mini D2S

Link către comentariu

am rezolvat-o si cu lumina.am schimbat balast si gata.

Link către comentariu

vreau sa imi schimb discurile pe spate.si pe seria de sasiu imi da 3 modele.de 234mm,236mm si 256mm.e posibil ca cele de 256mm sa mearga fara a modifica ceva?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

la 1,8t din ce stiu eu sunt de 256 standard

era pe undeva pe forum un topic cu toate dimensiunile de discuri puse pe 1,8t

dar , ipotetic vorbind, daca ai avea mai mici din fabrica, nu poti pune 256 fara sa schimbi si port-etrierul eu asa am citit la colegii cu abilitati tehnice foarte dezvoltate :)

Link către comentariu

256 am si eu la a mea..cel mai precis asa ai si tu.celelalte sunt pt cel de 150 cp

Link către comentariu

superba! sa ai bafta de ea...imi plac modificarile aduse...sunt de bun gust

Link către comentariu
z e n i t h

vreau sa imi schimb discurile pe spate.si pe seria de sasiu imi da 3 modele.de 234mm,236mm si 256mm.e posibil ca cele de 256mm sa mearga fara a modifica ceva?

daca sunt ventilate sunt de 256, daca nu da roata jos si masoara.

Link către comentariu

ms ms.si abia ce am cumparat electrovalva asta ca trebuie sa o si dau jos:)).valva n75 parca se numeste.am luat-o de s3 ca e mai buna si acum o dau jos

Link către comentariu

niste prieteni mi-au spus ca nu trebuie scoasa electrovalva.o sa ma duc la un prieten q service sa il monteze

Link către comentariu

gata,l-am montat.se aude foarte frumos.acum rog pe cineva care stie sa imi spuna si mie cum il reglez.am vazut ca se invarte ceva in capatul lui si ii da sunet mai tare sau mai incet.dar am inteles ca daca nu e reglat bn iti poate pierde puterea masinii.spuneti-mi daca e adevarat si cum ar trebui sa imi dau seama cand e reglat bine...este vorba de asta

post-78485-0-01236700-1338489869_thumb.j

Link către comentariu

reglezi duritatea arcului invartind partea de sus in sensul acelor de ceasornic la o masina doar softata, ati ajung vreo 21-23 de clickuri.

O setezi si mergi sa vezi cum merge, si tot reglezi duritatea pana iti place cum tine presiunea.

Link către comentariu

am mai vorbit cu cineva si mi-a spus sa o las sa fluiere mai incet,cu cat fluiera mai tare iti omoara turbina mai repede.e setata umpic sub jumatate

dar se poate sa traga mai prost masina daca nu e setata cum trebuie?sau nu are nici o treaba?

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu

Din cate stiu eu, blow off valve nu e recomandata pt motoarele vw. ele folosesc DV, care au alt principiu,

Cine stie mai multe ar fi bine sa te sfatuiasca despre pro si contra BOV vs DV, dar daca cauti gasesti raspunsuri pe forum, ca eu tot de aici stiu.

Link către comentariu

blow off e ca si tigara: nu face bine dar te face cool

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!