Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

eu stia ca anvelopele de iarna sunt obligatorii intre 1noiembrie-1martie

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Laurentiu_LWR

asa au zis initial...dar dupa aceea au mai adaugat si fraza cu "orice perioada daca sunt conditii de iarna":)

Link către comentariu

daca te iei dupa lege,trebuie sa le ai cand o impun conditiile meteo.

dupa bunul simt si siguranta ta,cand temperatura e sub 10 grade (unde anvelopele de vara nu mai sunt elastice si la frane te duci in gard)

eu pana acum/de acum incolo le voi monta cand va fi cazul. legea asta nu m-a afectat cu nimic. cand se incalzeste mai bine,o sa le pun pe cele de vara. desi am vz pe forum ca unii le-au facut rocada inca de prin februarie; pe strazi am vazut si la -15 unu cu astra bertone cu anvelope de vara... :P

Link către comentariu

ce a-ti alege intre Marangoni si Nangang.am de ales intre modelele astea doua.as merge pe marangoni

Link către comentariu

astazi am achizitionat arcurile si amortizoarele originale de la reprezentanta.e suspensia cu care vine masina din fabrica.a costat 1100 RON cu tot cu flanse.am si montat-o mai devreme si nu pot sa am decat cuvinte de lauda.e exceptionala.masina nu cred ca se mai vinde.

Link către comentariu

:)).sincer,nu ma lasa inima sa o dau.am investit foarte mult in ea.oricum daca nu imi iau banii care ii vreau sau altceva care sa imi placa nu o dau.

Link către comentariu

cine e interesat de suspensia sport.e de la ta-technik.am dat-o jos azi.am facut 2500 de km cu ea.

Link către comentariu

pune-o la vanzare.

ba vinzi,ba nu vinzi. ba schimbi...ba spui ca iti place masina si nu o mai dai. :))

problema e cine o cumpara?

Link către comentariu

masina am si specificat.o dau daca imi place altceva.o tin la vanzare ca nu ma costa nimic.asstept oferte si asta e.masina nu stiu cui nu i-ar place.stai linistit ca m-a sunat foarte multa lume

Link către comentariu

am achizitionat si anvelopele. pana la irma am ales a 3 a varianta:)) Goodride 225 45 17. luni voi treca la jantele de vara. voi vopsi si etrierii

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

de ceva vreme nu am putut sa postez. intre timp am pus rotile de vara. anvelope am cumparat pana la urma Riken luna 11,2011 noi noute. 225 45 17. am schimbat si valva N75. am cumparat de la reprezentanta una de S3. am schimbat softul. am fost la Master Code la un prieten. am facut si Dyno. o sa pun poza si cu fisa

Link către comentariu

Am mai citit prin topic... imi place motorizarea... ca la toti care au citit, de altfel. Frumoasa si masina. Cam cati cai are acuma?

Link către comentariu

multumesc frumos. acum are 217Cp si 330nm

o sa atasez o poza cu fisa de dyno dar acum sunt pe telefon si nu pot

Link către comentariu

si niste poze cum am promis

post-78485-0-40162300-1332062067_thumb.j

post-78485-0-55903000-1332062158_thumb.j

post-78485-0-15151500-1332062181_thumb.j

post-78485-0-32806100-1332062239_thumb.j

post-78485-0-25903900-1332062297_thumb.j

post-78485-0-32658500-1332062350_thumb.j

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu

Daca tot tii masina si ai crescut puterea... Nu te gandesti la niste frane mai bune?

Link către comentariu

nu prea are rost sa schimbe franele ca nu este hotarat inca daca tine masina sau nu :)) ,arate bine cu jantele astea...da parca arata mai bine daca pastrai suspesia sport,parerea mea

Link către comentariu

pai eu nu alerg asa de mult cu ea ca sa imi trebuiasca alte frane.sunt multumit de franele astea. arata mai bine cu suspensia sport dar mam saturat de topaiala pe care o producea suspensia

Link către comentariu

Ti-am vazut masina in Herastrau.

Cam sare in evidenta suspensia inalta la jantele astea..pacat ca nu o mai cobori putin.

Cu o suspensie mai de calitate nu cred ca iti mai topaia asa rau..daca tot o vrei comfortabila, ai putea sa o pui pe roti de 16 si nu cred ca ar mai fi ciudata asa de inalta.

Oricum :icon_thumleft: pentru cum arata masina, mi-a sarit in ochi repede si am facut legaturile cu forumul..

Link către comentariu

o las asa, cel putin deocamdata. da astazi am fost la plimbare.mie chiar imi place cum arata si asa. cert e ca nu voi teece la jante pe 16. in nici un caz. astea vor ramane

suspensia este cea cu care vine masina de fabrica, si este sport, sau semi-sport cred. dar sunt multumit de ea

Link către comentariu

Daca te intereseaza o suspensie TaTehniks am eu una folosita o vara la 150 E.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!