Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

Focalizeaza f bine. Acum totul depinde de calitatea xenonului. Lupa isi face treaba ei, sa arunce lumina unde trebuie

Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

azi am avut aceeasi problema,pierdere presiune intre turbina si clapeta de acceleratie.am fost la service si mecanicii au zis in urmatorul fel:langa turbo cik e o tija care nu mai culiseaza.stie cineva ceva?

Link către comentariu

pe talon la rubrica 10 (numar de omologare se numeste,-nu stiu daca si la taloanele noi ii la fel) ai la finalul acelui sir de cifre si litere litera E urmata de o cifra care reprezinta norma de poluare.sper ca ai inteles ceva

Link către comentariu

In mod normal golf4 si bora benzinare dupa 2000 sunt euro 4,dar din cate stiu(din ce am urmarit,i-mi cer scuze daca nu e asa) masina ta e de provenienta usa,si atunci nu se mai ''aplica'' regula asta.deci daca ai in talon E3 atunci e euro 3.

Link către comentariu

ok.ms frumos

colegii cine e dispus sa faca schimb cu mine cu un golf 5 sau octavia.astept oferte

colegii cine e dispus sa faca schimb cu mine cu un golf 5 sau octavia.astept oferte

Link către comentariu

@deadly.

da asa e.s-a trecut de la e2 la e4 la benzina.dar daca citeai cat de cat topicul de la inceput sa vezi ca masina e adusa din america,si de aceea normele de poluare nu se mai aplica dupa regula bine cunoscuta.mai sunt persoane pe forum care si-au adus golf5 gti,sau r32 din state si au avut mari surprize la rar.eu am un vecin care si-a adus din state un a4 1.8 turbo din 2002 sau 2003 si a iesit e3,spunea ca au fost cazuri cand au fost incadrate la noneuro,sau e2.

Link către comentariu

si in sfarsit am rezolvat problema cu intreruperile.era DEBITMETRUL de aer.l-am schimbat si merge perfect.dar si pretul lui a fost pe masura.650 RON

Link către comentariu

hahaha vai ce tare...alea sunt farurile care au fost pe masina mea...nu le cumpara ca au urechiusele de reglare rupte si oricum sunt trompete

Link către comentariu

@deadly.

da asa e.s-a trecut de la e2 la e4 la benzina.dar daca citeai cat de cat topicul de la inceput sa vezi ca masina e adusa din america,si de aceea normele de poluare nu se mai aplica dupa regula bine cunoscuta.mai sunt persoane pe forum care si-au adus golf5 gti,sau r32 din state si au avut mari surprize la rar.eu am un vecin care si-a adus din state un a4 1.8 turbo din 2002 sau 2003 si a iesit e3,spunea ca au fost cazuri cand au fost incadrate la noneuro,sau e2.

Stai linistit ca urmaresc destul de mult acest topic si stiu ca masina este adusa din America. Se vede si din poze. :dry:

Nu prea inteleg insa ce vrei sa spui tu. Daca e adusa din America, asta inseamna ca nu mai corespunde norma de poluare ? Mi se pare cam dubios. :sly:

Ca astia de la RAR mai dau cu bata in balta si le mai incurca, asta e alta poveste. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Nu te contrazic, pentru ca nu sunt 100% in cunostinta de cauza. Nu inteleg insa de ce au alta norma ? Nu e acelasi motor ca si cele de pe masinile de la noi (sau din Germania) ? Difera ceva ? :blink:

Modificat de Deadly
Link către comentariu

nu le cumpar,eu nu imi schimb farurile,dar am vazut ca cere 100euro si de asta am intrebat daca sunt originale.am vazut cum bat cele originale si sincer nu imi place

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

nu am mai postat de ceva vreme.intre timp am pus schimator de S-line

si niste poze cu ce a indurat masina iarna asta

post-78485-0-82746000-1329909493_thumb.j

post-78485-0-07737000-1329909670_thumb.j

post-78485-0-25399800-1329909676_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!