Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu dai faruri cu lupe AM pe faruri OEM cu xenon? :ceuameni:

Daca iti da si instalatia originala sa ii dai si o bere...parerea mea :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Calitatea farurilor OEM, e cum mult peste cele AM. Cum bat, focalizeaza - nu poti vedea decat la fata locului.... si daca sunt bine reglate.

Link către comentariu

Intradevar...daca pui xenon in far normal OEM fara lupa lumineaza bine dar orbesti pe cei din jur...e diferenta intrea farurile OEM cu lupa care le am acum si celelalte dar nu sunt chiar lumanari cum zic unii...pot merge fara pb...daca e ploaie sau ud pe jos e mai urat...de aceea pun proiectoare galbene:D...si se rezolva:D

Link către comentariu

e aceeasi lupa la ambele faruri.. difera carcasa :icon_thumleft:

Modificat de vladucu
Link către comentariu

Eu m-am referit la cele OEM Xenon - inainte am avut OEM, fara lupa cu xenon AM....luminam tot ce misca....pana la etajul 7... :lol: . Acum am farurile OEM cu lupa si instalatia xenon OEM - nu se compara - fasciculul e mult mai bine focalizat, iar instalatia e fara cusur - nu tu bruiaje, probleme, etc....

Link către comentariu

da.eu intrebam de cele oem cu lupa.eu unul nu le dau pe ale mele pe unele oem.in primul rand la mine si faza lunga bate foarte bine.si cat despre deranjare.pe faza scurta nu deranjez pe nimeni.chiar vreau sa vad cum lumineaza cele oem

mentionez ca eu am pus lupe bi-xenon in farurile mele originale.nu am cumparat faruri dastea de pe net

Link către comentariu

Eu sustin sa ramai la ce ai :) E adevarat ca arata oem, caliatea materialelor oem, sunt rare etc dar daca pe bora nu fac treaba... degeaba. Gasisem si eu prin cineva sa le iau complete cu instalatie oem insa am citit si pe vwvortex, apoi am renuntat

Link către comentariu

deci ramane valabil ce am zis mai sus....OEM in portbagaj si pe masina ce lumineaza mai bine :icon_thumleft:

Cu toate ca daca ai far OEM cu lupa si instalatia xenon OEM cred ca o sa fi multumit....nu e neamtu prost :icon_bounce:

Modificat de vladucu
Link către comentariu

Cel putin la alea cu oglinda sigur a fost idiot daca nu prost :)) Le folosesc si eu, iar, pentru o perioada si am schimbat 3 modele de becuri. Tot degeaba :) Pe asfalt dinasta negru mai nou, daca marcajele nu se vad, poti sa spui ca nu ai faruri.

Link către comentariu

In prima faza eu am folosit becurile OEM de 4300 k...luminau ok dar cam in copaci ca nu erau reglate..acum am 6000 K si le-am reglat si lumineaza bine....nu la fel de bine ca un far cu oglinda si cu xenon AM...dar ma injurau participantii la trafic...Pot spune ca duc dorul farurilor vechi cu oglinda si xenon AM..unde mai pui ca aveau si proiectoare:)))..galbene chiar..pe ceata erau de viiis :beer:

Link către comentariu

Daca iti tremura un pic relantiul fa bine si da jos clapeta si curat-o ai 4 suruburi si o mufa . Nu e mare inginerie doar sa ai tester sa o recalibrezi cauti pe youtube cum se face daca nu sti sa o recalibrezi cu testerul. Si dupa aia sa vezi diferenta ...... Merita.

Link către comentariu

mie nu imi tremura absolut deloc la relanti,iar turometrul sta fix la 800.vreau sa curat clapeta doar asa sa imi fac eu pe plac.o sa ma interesez mai bine de faruri,singurul lucru este ca imi plac alea oem cu xenon :))

poate sa imi spuna cineva care este clapeta mai exact,ca nu prea stiu:))

Link către comentariu

Cum te uiti din fata la motor, e pe partea stanga a galeriei de admisie, vine in ea un furtun de cauciuc de jos (din intercooler).

Link către comentariu

farurile OEM XENOM arata foarte bine dar la fel si eu am auzit ca nu lumineaza bine dar ma gandesc la altceva...daca ai toata instalatia...inclusiv cea de auto leaving..nu vad de ce nu ar lumina bine...

la ce bani le-ai gasit?

Link către comentariu

arata bine dar nu stiu cum lumineaza.l-am sunat pe baiatul ala si le-a vandut. tare sunt curios cum lumineaza

Link către comentariu

si in sfarsit azi am reusit sa curat clapeta de acceleratie.pe partea care vine din motor era mizerie multa de tot.am curatat-o bine si sunt foarte multumit.o sa atasez si cateva poze

Link către comentariu

si pozele? :) vreau sa te intreb ceva,a trebuit adaptata clapeta dupa ce ai curatat-o si montat-o pe masina?

Link către comentariu

mie mi se pare ca era destul de curata.

dupa cateva mii de km cred ca se face la fel...

ai simtit ceva imbunatatiri dupa curatare?

Link către comentariu

nu imi vine sa cred ce diferenta e, park e alta masina, trage altfel, pleaca altfel de pe loc nu mai tremura nu mai intrerupe, absolut nimic. nu pare murdara dar peretii erau negri si se intarize mizeria, mergea foarte greu clapeta, acum merge altfel. eu zic ca e diferenta mare

Link către comentariu

Deci clapeta mea in momentul de fata e la fel de curata cum e a ta dupa curatate...si nu am desfacut-o niciodata...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!