Jump to content

Jetta / Bora 1.8T 180hp stock


dudyyxx

Postare recomandată

masinuta mea..jetta/bora 1.8T 180hp stock..4 geamuri electrice,aer conditionat,trapa electrica,navigatie,oglinzi electrice incalzite,jante r17,geamuri fumurii fata+spate,bi-xenon,proiectoare led,etc:P

post-78485-0-45217200-1296228148_thumb.j

post-78485-0-54347500-1296228163_thumb.j

post-78485-0-39086100-1296228171_thumb.j

post-78485-0-70963700-1296228179_thumb.j

post-78485-0-23938100-1296228189_thumb.j

post-78485-0-20947900-1296228249_thumb.j

Modificat de dudyyxx
Link către comentariu
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dudyyxx

    681

  • Rujjuman

    76

  • Muale

    72

  • Circoloco

    49

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari pentru masina. Varianta US e foarte frumoasa. Jantele de A8 sunt replica sau sunte OEM? Ce navigatie ai?

Modificat de rockybt18
Link către comentariu
Silvian91imAuto

Marfa! Dau mai bine jantele acelea... nu stiu cum le zice, nu cele de Audi, celelalte cromate (nu ma dau in vant dupa jante cromate, ma refeream la forma lor). Sa o stapanesti sanatos. Ce cod are motorul? Cate trepte de viteza are? Cate mile are? Ce norma de poluare a primit masina? (la RAR)

Asteptam si alte poze :D.... Toate cele bune cu masina! :Driver:

Edit: Imi place eleronul si evident motorizarea.

@rockybt18 Pe langa Bora, Jetta Mk4 are pozitii laterale. Diferentele ar fi la motorizari, bordul in mile si dimensiunile locului pentru numarul de inmatriculare spate. Asa stiu eu. E acelasi design :rolleyes: .

Modificat de SilvianDement91
Link către comentariu

E motor AUQ. Navigatia este dedicata. Jantele da sunt replica, cele cromate le-am dat fiindca nu imi placeau deloc

Am 153.000 km cu ea. Pe spate e cu numar patrat. E diferita la faruri, bari,si nu mai stiu ce fata de bora

E in 5 trepte. Chiar azi m-am dat bine la ea:d

Bordul e si in mile si mai mic scris dedesubt km

Link către comentariu

bravo! sa o stapanesti sanatos! se pare ca se inmultesc aici pe forum masinile aduse din State! :icon_thumright:

Link către comentariu

am mai vazut masina pe forum la un moment dat...nice

sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu

masina este super,iar spatele pare de vis fata de astea europene.mama lor de americani,cum strica ei masinile in interior cu AC in loc de climatronic...

brgds

Link către comentariu

... si cu volanele neimbracate in piele. Pacat ca nu are 6 trepte ca si AUQ-ul de pe Golf IV. Am fost in State si am vazut o gramada de masini europene, japoneze si de-ale lor cu dunga aia. Nu inteleg ce scop are dunga aia pe lateral... :huh: Nu imi placea deloc cand vedeam ca un sfert din masini aveau dunga aia.

Sa o stapansti sanatos! Arata bine! :icon_thumright:

Intrebare :offtopic: Ocatavia 1 RS are 5 sau 6 trepte?

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

octavia I RS are 5 trepte..

undele mai vin si cu climatronic si cu volan imbracat in piele (cele care au si comenzi pe volan)..bine ca este manuala :Driver: asta este mai important,parerea mea

Link către comentariu

culmea e ca in America singura masina diesel (inafara de camioane si camionete) pe care am vazut-o era o jetta (bora) tdi :)

sa o stapanesti sanatos !

Modificat de corad0
Link către comentariu

Eu am vazut din fecare TDI: Jetta, Golf si Passat B5.5. Majoritatea erau fie 1.8T, 2.0 sau 2.8. Am vazut si ceva Metz GL CDI si asta chiar m-a uimit!

@sorin_crisan Asa parca sitam si eu dar nu eram sigur.

Link către comentariu

multumesc multumesc..foarta multa lume imi spune sa o dau si sa imi caut un vw sau skoda diesel..insa eu nu ma indur.masina merge perfect si imi place foarte mult cum arata acum..dupa ce am bagat ceva banuti in ea:D.aqm sa vedem,daca e sa o schimb vreau sa imi iau ceva la fel de frumos si diesel..insa nu ma grabesc

Link către comentariu
Silvian91imAuto

In state puteai sa iei asa ceva ca o Jetta Mk4 simpla... la noi o Bora de 180 cp cu 1.8T a fost Editie Speciala, mie mi-ar placea la nebunie un exemplar ca al tau ^_^ ...si cu "criza" asta as pastra-o, daca as avea nevoie de masina foarte mult mi-as lua o a doua masina diesel... asta in teorie, ca practic e mai greu. Parerea mea.

Cu alte cuvinte iti spun din nou ca ai o masina foarte reusita.

As vrea sa pui o poza buna cu consola centrala, sa o studiez indeaprope... poate ar vrea si altii. Imi place volanul (faptul ca are aceeasi nuanta cu bordul, nu lucios precum cel din piele... ala iesea in evidenta si mie personal nu-mi placea aspectul acela). Iarasi, bine ca nu ai mahon in ea, e in doua tonuri, interior simplu si frumos. Daca vrei sa schimbi jantele... iti recomand "Long Beach" http://www.4130-products.com/wheels/Long_Beach.html sau BBS RC http://www.4130-products.com/wheels/BBS_RC.html (sunt jante OEM Volkswagen) ...sau Eraser (daca vrei ceva mai mic pentru drumurile noastre, tot pe siteul acela le gasesti, la Mk 4)

Apropo, te-am intrebat in postul #3 "Ce norma de poluare a primit masina? (la RAR)" ...adica, Euro cat? Bora Special Edition 180 cp 1.8T era Euro 4 (nu imi aduc aminte acuma ce cod motor avea).

Spor ! :Driver:

Modificat de SilvianDement91
Link către comentariu

Primele AUQ-uri pana in 2001 aveau euro 3 pe Leon , pe Skoda si Vw au aparut cu Euro 4 cam de prin 2002

Link către comentariu

Pai a mea e 2003 inseamna k e euro 4. Stie cineva unde gasesc farurile de highline. Alea originale nu aftermarket.

Link către comentariu

Primele AUQ-uri pana in 2001 aveau euro 3 pe Leon , pe Skoda si Vw au aparut cu Euro 4 cam de prin 2002

In primul rand nu exista benzianr VW EU3! S-a sarit de la EU2 direct la EU4. AUQ a fost facut din 2001 in colo.

Toate AUQ sunt EU4 fie ca au fost puse pe Leon, Octavia RS, Golf GTI 25 Jahre, Golf GTI Exclusive sau Bora/Jetta. Primele EU4 benzinare au aparut in 2000 pe VW.

La 1.8T puse pe Golf si Bora doar AUM (150 CP) si AUQ (180 CP) sunt EU4; restul (AGU si ARZ) fiind EU2.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

pe cine intereseaza masina,,o dau..doresc ceva diesel..de preferinta vw si skoda..nu mai veche de 2003.

Link către comentariu

Daca as putea sa iau cu mine cele cateva chestii facute la masina mea as lua aceasta bora numai pt ce inseamna motorul respectiv. Insa a mea este 2001... Banuiesc ca te sperie consumul la ea?!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!