Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

imi e clar..ca f putini au inteles ce a vrut sa spuna REX. din pacate...

macar, bine ca a inteles pana la urma proprietarul masinii in cauza :)

hai sa terminam anu' asta cu discutia asta..ca e 1000a oara cand revenima supra subiectului. peste X ani iar vine cineva si comenteaza postul lu REX :(

pe ce traseu ai fost la TM..si cum e drumul?

da, ai loc in portbagaj destul. la S3, din cauza diferentialului spate, portbagajul e mai mic.

Link către comentariu

@Bogdan_wrc: nu comentam ce a spus rex, mesajul era "@all" dupa cum am si scris, ca sa nu se inteleaga gresit :)

@corad0: abia astept sa-ti vad jucaria, poate ne intersectam la o intalnire la CP intr-o zi mai calda :)

Intrebare, pe Golf 6 se poate vedea temperatura uleiului pe BC ? Stiu ca acum poti vedea viteza (ca tot vorbim, e reala sau e cat arata si bordul?)

Link către comentariu

dreadfull- imi pare bine ca esti de aceasi conceptie ca si mine; (o sa vin si eu la intalniri la CP, sper sa ne vedem :) ) se poate vedea pe bc temperatura uleiului si viteza de asemenea(cred ca e cat arata si ceasul analogic).

junior-multumesc!

bogdan_wrc-am venit Bucuresti-Pitesti-Craiova-Drobeta Turnu Severin-Orsova-Herculane-Caransebes-Lugoj-Timisoara drumul m-a surprins intr-un mod pozitiv, e de o calitate foarte buna, doar intre Drobeta Turnu Severin si Orsova (zona Dunarii) este o portiune de cativa km care nu este asa de buna, s-au eliminat toate semafoarele si drumul a fost foarte putin circulat. am facut in aproximativ 7 ore 560 de km (Buc-Tm) (viteza de croaziera in jur de 90-110 km/h)

Modificat de corad0
Link către comentariu

Ma bucur sa aud ca s-au mai schimbat lucrurile. Eu unul sunt pur si simplu terorizat de iesirea din tara mai ales de portinunea Severin - Orsova. Ajunsem sa iau in calcul ocolul prin Transilvania.

Subscriu la parerea ca tuningul poate fi uneori considerat inutil. La anumite masini il vad ca si cum ti-ai cumpara un portret de van Gogh si ai trage doua pensule pe el ca parca i-ar sta mai bine mai imbujorat :).

PS: Data viitoare poti da un semn cand treci prin Craiova si vrei sa faci un popas de-o cafea... mi-ar placea sa vad si eu masina ;)

Modificat de spb
Link către comentariu

Ma bucur sa aud ca s-au mai schimbat lucrurile. Eu unul sunt pur si simplu terorizat de iesirea din tara mai ales de portinunea Severin - Orsova. Ajunsem sa iau in calcul ocolul prin Transilvania.

Subscriu la parerea ca tuningul poate fi uneori considerat inutil. La anumite masini il vad ca si cum ti-ai cumpara un portret de van Gogh si ai trage doua pensule pe el ca parca i-ar sta mai bine mai imbujorat :).

PS: Data viitoare poti da un semn cand treci prin Craiova si vrei sa faci un popas de-o cafea... mi-ar placea sa vad si eu masina ;)

:) au reparat mare parte din drumul dintre Severin si Orsova si pana la Timisoara e super :) doar ca mai trebuie marcat......daca ploua trebuie sa mergi prudent...o iau pe centura cand ajung la Craiova.....dar....o sa fac un popas data viitoare...ne vedem la o cafea in OMV :)(au facut si la Lugoj centura noua ca si la Craiova) n-ai ce sa cauti prin Transilvania...ocolesti inutil....si de la Tm pana la iesirea din tara sunt vo 80 de km.....catre Cenad(granita) si drumul e super ok.Ma bucur ca mai sunt unii care gandesc si altfel despre tuning..

Bafta!

Modificat de corad0
Link către comentariu

Superba masina. Ai cumva breloc cu Stig?:)) foarte tare. Sa o stapanesti sanatos, ne vedem pe la intalniri!

Link către comentariu

Masina de exceptie cu dotari pe masura! Nu are nici un rival in clasa ei :icon_thumright: ! Sa o conduci cu placere :Driver:

Link către comentariu

foarte frumoasa masina sa o stapanesti sanatos !!

ps cand pleci dimineata dai cu banu sa vezi cu care pleci??:))))

Modificat de rZv
Link către comentariu

Arata foarte bine masinuta :)

Si eu il am agatat pe Stig la cheie :lol:

exista un pic de STIG in fiecare ;)

Link către comentariu

Ma bucur sa aud ca s-au mai schimbat lucrurile. Eu unul sunt pur si simplu terorizat de iesirea din tara mai ales de portinunea Severin - Orsova. Ajunsem sa iau in calcul ocolul prin Transilvania.

Subscriu la parerea ca tuningul poate fi uneori considerat inutil. La anumite masini il vad ca si cum ti-ai cumpara un portret de van Gogh si ai trage doua pensule pe el ca parca i-ar sta mai bine mai imbujorat :).

PS: Data viitoare poti da un semn cand treci prin Craiova si vrei sa faci un popas de-o cafea... mi-ar placea sa vad si eu masina ;)

:) au reparat mare parte din drumul dintre Severin si Orsova si pana la Timisoara e super :) doar ca mai trebuie marcat......daca ploua trebuie sa mergi prudent...o iau pe centura cand ajung la Craiova.....dar....o sa fac un popas data viitoare...ne vedem la o cafea in OMV :)(au facut si la Lugoj centura noua ca si la Craiova) n-ai ce sa cauti prin Transilvania...ocolesti inutil....si de la Tm pana la iesirea din tara sunt vo 80 de km.....catre Cenad(granita) si drumul e super ok.Ma bucur ca mai sunt unii care gandesc si altfel despre tuning..

Bafta!

sa nu ma uitati si pe mine...vreau sa vad si eu!!!va salut

Link către comentariu

Misto jucaria, sa te poarte sanatos si fara incidente.

Intrebare intrebatoare, sunt diferente mari intre modul "sport" si "comfort" al suspensiei ?

Link către comentariu

Misto jucaria, sa te poarte sanatos si fara incidente.

Intrebare intrebatoare, sunt diferente mari intre modul "sport" si "comfort" al suspensiei ?

mersi :) sincer....am mers doar in modul comfort, mai ales ca drumurile in Tm lasa de dorit; masina nu e cu mult mai rigida decat un golf normal, jantele de 18" cred ca reduc comfortul, insa nu ma pot plange...este cat se poate de onesta..si suficient de comfortabila pentru un hot hatch.

Modificat de corad0
Link către comentariu

Foarte tare contrastul rosu - alb pe zapada. MAsina e superba. :icon_thumright:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!