Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

savinvictor1983

scaunele sunt superbe,insa daca te uiti atent la un golf pachet interior sport sau la un gti ai sa remarci ca sunt aceleasi scaune (sub aceeasi forma)mai putin tapiteria,in schimb la r situatia se schimba dramatic cu acele prize de aer de la nivelul capului.alea chiar sunt o scoica;)

Link către comentariu

de ce trebuie de fiecare data sa fie ceva de genu

-"cum ar fi daca?"

-"stii ca alea sunt mai bune decat celelalte?"

-"modifica aia! fa aia"

Sincer, nu am in plan sa modific masina, cel putin nu in viitorul apropiat.Circul foarte mult in oras, nu fac liniute si nici nu am nevoie de 500 de cai pe golf :)(are cayennul si ma multumeste)

Sunt convins ca daca maine o sa apar pe forum prezentand un 911 carrera S, toti o vor critica si vor spune ca 911 TURBO era mult mai bun....iar daca as prezenta un TURBO, un TURBO S ar fi fost si mai bun....si daca as prezenta un TURBO S, as fii anuntat cu stupoare ca modelul CARRERA GT ar fi fost numarul 1 :)

Avem toti dreptul la pareri dar hai sa nu exageram :)

thank you..

Modificat de corad0
Link către comentariu

Rex Corad0 a spus mai sus ca masina va ramane stock si cand va avea nevoie de adrenalina se va plimba cu Turbo deci chiar nu are sens sa bage bani in frane..

LE: Coroad0 am postat in aceelasi timp..

Modificat de B_U_T
Link către comentariu

M-ati inteles gresit... Franele sunt subdimensionate pentru puterea stoc.

Tot ce spuneam e ca la puterea si masa masinii de acum e nevoie de frane mai bune. Asta pentru folosinta normala, pentru ca presupun ca nu ti-ai luat GTI sa mergi la consum.

Nu imi permit sa pun "modifica aia". Si nici nu cred ca am spus. Am dat doar un sfat si imi cer scuze pentru acest lucru. Nu mai dau de acum incolo, cel putin aici.

Sanatate!

Link către comentariu

scaunele sunt superbe,insa daca te uiti atent la un golf pachet interior sport sau la un gti ai sa remarci ca sunt aceleasi scaune (sub aceeasi forma)mai putin tapiteria,in schimb la r situatia se schimba dramatic cu acele prize de aer de la nivelul capului.alea chiar sunt o scoica;)

Nu este diferenta la forma intre cele stock de G6 GTI si cele stock de G6 R, doar la capitolul material. Cele de care zici tu tip scoica sunt cele de care ziceam eu ca sunt optiune de 3000 dar doar pe R deocamdata. Frumoase dar... cam scumpe.

@corad0 Eu unu nu sunt deloc adeptul modificarilor si upgrade-urilor de nici un fel de aceeea masina mea e stock. Daca ei zic ca "GTI. Pre-tuned by German engineers!" ii cred pe cuvant. :)

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

M-ati inteles gresit... Franele sunt subdimensionate pentru puterea stoc.

Tot ce spuneam e ca la puterea si masa masinii de acum e nevoie de frane mai bune. Asta pentru folosinta normala, pentru ca presupun ca nu ti-ai luat GTI sa mergi la consum.

Nu imi permit sa pun "modifica aia". Si nici nu cred ca am spus. Am dat doar un sfat si imi cer scuze pentru acest lucru. Nu mai dau de acum incolo, cel putin aici.

Sanatate!

nu te-am inteles gresit... "Franele sunt subdimensionate pentru puterea stoc."-vad ca repeti treaba cu franele care trebuie schimbate, masina fiind stock....pai asta ar insemna ca inginerii care au proiectat GTIul au facut o greseala si masina va trebuie rechemata pentru a avea franele modificate, neputand sa opreasca in conditii optime, franele nefiind fiabile(masina are 5 stele de siguranta) imi vine greu sa cred ca au pus frane "subdimensionate"....asta reiese din ce spui tu.....

nu m-am suparat, cum spuneam toti avem dreptul la pareri si nu ma deranjeaza ca postezi nu ai de ce sa iti ceri scuze :) imi pare rau ca te superi tu daca cineva te contrazice..

sanatate!

Modificat de corad0
Link către comentariu

Mor pe voi... Cum vine un gti/fr/rs pe forum incepeti : trebuie sa schimb aia aia aia. Nici bine nu a luat baiatul masina si sariti pe el.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Masina este facuta pentru profit. Nu e facuta sa fie buna. Ca cele doua au o legatura e una. Dar sa pleci de la premisa ca masina e perfecta cum vine e fals. Poate sa fie perfecta pentru tine. Pentru ca nu stiu cum mergi tu cu masina, am spus ca franele sunt subdimensionate. Precum am spus mai sus, daca folosesti masina sa mergi la consum franele sunt ok.

Acum fiecare crede ce vrea.

Ti-am raspuns ca sa vezi ca nu am nimic cu faptul ca ma contrazice cineva. Am raspuns doar ca sa iti spun ca gresesti :P.

Dar precum am scris si mai sus, nu mai spun nimic :). Over and out.

P.S. Nu ti-am spus ca franele trebuie schimbate, am spus doar ca sunt subdimensionate. Este o diferenta! Te rog sa citesti cu atentie ce scriu.

Modificat de rex
Link către comentariu

Masina este facuta pentru profit. Nu e facuta sa fie buna. Ca cele doua au o legatura e una. Dar sa pleci de la premisa ca masina e perfecta cum vine e fals. Poate sa fie perfecta pentru tine. Pentru ca nu stiu cum mergi tu cu masina, am spus ca franele sunt subdimensionate. Precum am spus mai sus, daca folosesti masina sa mergi la consum franele sunt ok.

Acum fiecare crede ce vrea.

Ti-am raspuns ca sa vezi ca nu am nimic cu faptul ca ma contrazice cineva. Am raspuns doar ca sa iti spun ca gresesti :P.

Dar precum am scris si mai sus, nu mai spun nimic :). Over and out.

P.S. Nu ti-am spus ca franele trebuie schimbate, am spus doar ca sunt subdimensionate. Este o diferenta! Te rog sa citesti cu atentie ce scriu.

Cred ca am sa fac un scandal la PBV! cum au putut sa imi dea masina cu franele "naspa"!!!!! nici nu o mai iau !! nt nt nt de fapt.....o sa plec la producator sa il iau de gat....sa dea afara toti inginerii care fac masini de o calitate care lasa de dorit.....Deci toti proprietarii de golf gti, golf R, skoda rs, leon fr, audi s3 vor trebui sa isi schimbe franele pentru ca cele stock sunt "subdimensionate" si nu vor face fata daca sunt conduse sportiv..

cine isi cumpara un gti sa mearga la consum? (am inteles ca in oras consuma si 18%) daca vroiam consum imi luam un 1.2 sau un tdi

"Masina este facuta pentru profit. Nu e facuta sa fie buna. " -inteleg ca tot timpul este loc de mai bine.....dar hai sa nu exageram VA ROG!!!!!!

Modificat de corad0
Link către comentariu

nici bine nu si-a luat masina , si voi deja ia-ti schimbat franele , ia-ti pus soft , ia-ti schimbat scaunele , ati si imbracato in alcantara =)) , lasati-l pe om sa se bucure de ea :)) sa o stapanesti sanatos si sa te tina 100 de ani .

Link către comentariu

Felicitari pentru masina! Sa va purtati unul pe altul sanatosi! Si stai linistit ca nimeni ca vrea sa fie rautacios, ci doar incearca sa iti dea sfaturi, din experienta lor! Doar gandeste-te ca daca masina va frana bine cu franele stock (si asa va fi), cum va ''ingheta'''daca vei modifica franele!

Link către comentariu

Daca vrei sa te duci pe circuit franele sunt slabe. Mergi prin oras zi de zi si rareori mai in viteza franele stock sunt suficiente

Modificat de TEFF
Link către comentariu

Daca vrei sa te duci pe circuit franele sunt slabe. Mergi prin oras zi de zi si rareori mai in viteza franele stock sunt suficiente

asta vroiam sa scot in evidenta....nu folosesc masina la limitele ei maxime tot timpu si mai ales nu in oras....

cat despre circuit:)(mai bine cu masinile altora:)) sau sa inchiriezi ceva mult mai puternic) si daca intru cu ea pe circuit si nu o sa am alte frane....voi face tot posibilu' sa ajung viu si nevatamat inapoi acasa :P

Modificat de corad0
Link către comentariu

corado, ai inteles tu ce vrea rex sa spuna, dar esti glumet :). poate chiar are dreptate omul, si la un mers sportiv, chiar sunt subdimensionate, nici inginerii vw si nici gti nu sunt fail-proof.

loc de mai bine intotdeauna exista , la orice masina stock. si pentru 911 turbo cred ca exista frane mai performante decat cele stock

dar nu toata lumea foloseste masina la capacitate maxima ca sa simta nevoia de frane mai bune. eu sincer sa fiu sunt mai insensibil si nici cand am mers blana si cu franele incinse nu m-am socat ca as muri in masina din caua franelor....le simti cand se inmoaie raspunsul....o lasi naibii mai incet sa se raceasca .

a....cand esti pasionat de circuit si faci transfagarasanul in fiecare weekend de placere, inteleg necesitatea schimbarii. pentru utilizare normala, indiferent de masina...nu.

oricum poti avea frane cat casa, daca esti inconstient si n-ai simtul vitezei tot te faci zob pe undeva, nu cred ca s-a inventat sistemul de franare anti-prostie

Modificat de mihai20
Link către comentariu

Incetati cu discutiile despre frane!

S-a inteles ideea lui Rex legata de frane, s-a inteles si ideea lui corad0 ca nu va modifica masina prea curand. Se va bucura de ea asa cum este.

Orice alte discutii in contradictoriu vor fi considerate flame si se va actiona conform regulamentului.

Modificat de Kostas
Link către comentariu
savinvictor1983

piperat topicul asta,poti chiar sa ti iei o torba de floricele ca filmul nu se mai opreste;)

coraoo...buget bun,masina buna.that s all.desi dc ai avut buget de porche,nu vad de ce ai ales gti si nu r,dar asta i o alta discutie si n as vrea sa se mai manance pop corn si dupa afirmatia asta.

sa o stapanesti sanatos.

ps cu care jucarie o sa iesi maine?porche ul or gti ul?

Link către comentariu

corado, ai inteles tu ce vrea rex sa spuna, dar esti glumet :). poate chiar are dreptate omul, si la un mers sportiv, chiar sunt subdimensionate, nici inginerii vw si nici gti nu sunt fail-proof.

loc de mai bine intotdeauna exista , la orice masina stock. si pentru 911 turbo cred ca exista frane mai performante decat cele stock

dar nu toata lumea foloseste masina la capacitate maxima ca sa simta nevoia de frane mai bune. eu sincer sa fiu sunt mai insensibil si nici cand am mers blana si cu franele incinse nu m-am socat ca as muri in masina din caua franelor....le simti cand se inmoaie raspunsul....o lasi naibii mai incet sa se raceasca .

a....cand esti pasionat de circuit si faci transfagarasanul in fiecare weekend de placere, inteleg necesitatea schimbarii. pentru utilizare normala, indiferent de masina...nu.

oricum poti avea frane cat casa, daca esti inconstient si n-ai simtul vitezei tot te faci zob pe undeva, nu cred ca s-a inventat sistemul de franare anti-prostie

mihai am inteles perfect ce spui si sunt total de acord in ceea ce sustii doar ca mie mi se "impun" anumite chestii....adica ....ceva de genu ca si cum.....nici nu s-ar pune problema....sa nu modific cutare si cutare si multi isi dau cu parerea asupra unor lucruri si au doar NFS in cap....chestii de genu asta te fac sa te simti prost....."ar fi pacat sa ramana asa" sau "in locu tau eu as face aia si aia, jantele alea nu arata atat de bine cum arata celelelate etc".Parerile pot fi puse in pagina si altfel, fara sa "ataci" fara sa faci remarci "acide", fara sa faci omu sa se simta aiurea....

Masina va ramane stock(momentan) si sunt mandru de asta..Un golf 1 GTI arata bine stock si acum :) ;) sunt curios cum o sa arate masina asta peste 30 de ani

Link către comentariu

fara sa te atac.....insa stai tu linistit ca peste 30 de ani vor fi tot atatea golfuri 1 gti cat vor fi golfuri 6 gti.......;) daca nu chiar mai multe golfuri 1.........Iar in ceea ce priveste masina.....arata foarte bine asa cum este ea........benzina sa fie.........:D

Ps:"Multumesc kostas"

Modificat de Yas
limba romana
Link către comentariu

piperat topicul asta,poti chiar sa ti iei o torba de floricele ca filmul nu se mai opreste;)

coraoo...buget bun,masina buna.that s all.desi dc ai avut buget de porche,nu vad de ce ai ales gti si nu r,dar asta i o alta discutie si n as vrea sa se mai manance pop corn si dupa afirmatia asta.

sa o stapanesti sanatos.

ps cu care jucarie o sa iesi maine?porche ul or gti ul?

am vrut totusi sa ma incadrez intr-un buget si mi s-a parut cel mai bun raport calitate/pret, asteptari de la masina etc.

cat despre popcorn, ma duc sa mai pun o pungulita la microunde....si sa imi iau ochelarii 3D :D

Modificat de corad0
Link către comentariu

Masina va ramane stock si sunt mandru de asta..Un golf 1 GTI arata bine stock si acum :) ;) sunt curios cum o sa arate masina asta peste 30 de ani

Aleluia ! Ma bucur ca inca exista astfel de mentalitati.

Sa ai grija de masina asta ! Foarte frumoasa !

Modificat de Electronic
Link către comentariu

Felicitari pentru masina ! Arata intr-un mare fel !

Bafta !

Modificat de Kostas
Link către comentariu

Super tare masina! Din punctul meu de vedere aceasta combinatie pe care ai ales-o tu este cea ideala pt a avea satisfactii din toate punctele de vedere!...GTI+DSG+xenon,dcc= DELIGHT!

Sa ai bafta la ea si sa o conduci cu mare placere 500000 km!

Legat de modificari si eu sunt de parere ca nu are rost cel putin acum sa faci vreouna! Pe parcurs...:)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!