Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

Nu mi se pare ca ar fi kitch..era doar o parere..mi se par atat de comune jantele astea datorita replicilor incat parca nici pe Gti nu mai arata asa bine..daca as fi in locul tau i-as pune niste BBS CH pe 18" si ar arata senzational.. parerea mea :hainoroc:

Uite dupa un search mic am gasit unele superbe..le-am vazut pe un Seria 3 coupe pe 19 si sunt senzationale..

post-20287-0-69700900-1296251347_thumb.j

Modificat de B_U_T
Link către comentariu

Lasati omul sa o conduca asa cum e :))

Toti ii dam sfaturi si el nici macar nu s-a urcat in ea sa ii dea 2 blani interstelare :))

Link către comentariu

multumesc pentru sfaturi :) gusturile nu se discuta.....

1-(daca sunt multe replici....treaba lor...eu stiu ca merg cu jante originale ) si sincer masina arata "senzatie" si cu jantele stock...nu o sa creada nimeni ca am pus jante "replica" pe un GTI nou :)

2-cat despre kitch.....e ca si cum ai avea jante de M5 M6 etc pe un seria 3....mie personal mi se pare de prost gust.......

3-OEM tre sa ramana OEM pentru modelul prestat...cat despre after market.....da....pe unele masini arata bine alte jante "de firma" chiar si pe GTI....dar....daca tot am bifat optiunea asta de jante....incerc sa ma bucur de ele cat pot..(pentru ca repet: masina arata bine si cu jantele stock si orice cunoscator isi va da seama ca nu e un golf "oarecare" ;) )

toate bune!

Modificat de corad0
Link către comentariu

Total de acord! Sa i-l il stapanesti sanatos multe zeci de mii de km. Eu unu sa i-l il am doar benzina si service-uri la timp i-as da! :icon_thumright:

Pentru iarna i-as lua alte jante mai mici (16) ca e pacat de umbli cu 18 pe mizeria asta de pe drum. Sub zapada sau fleasca niciodata nu stii ce poate fi pe drumurile din Romanica si cand nu te astepti... auuuch... Iti asta zic din experienta. Nici nu am apucat sa ajug cu al meu acasa din Germania si BUM! janta de 17 intr-o groapa acoperita de apa pe o ploaie torentiaia in centrul Devei.

Modificat de Kostas
sa invatam sa scriem corect limba romana. corect "il", incorect "i-l
Link către comentariu

Total de acord! Sa i-l stapanesti sanatos multe zeci de mii de km. Eu unu sa i-l am doar benzina si service-uri la timp i-as da! :icon_thumright:

Pentru iarna i-as lua alte jante mai mici (16) ca e pacat de umbli cu 18 pe mizeria asta de pe drum. Sub zapada sau fleasca niciodata nu stii ce poate fi pe drumurile din Romanica si cand nu te astepti... auuuch... Iti asta zic din experienta. Nici nu am apucat sa ajug cu al meu acasa din Germania si BUM! janta de 17 intr-o groapa acoperita de apa pe o ploaie torentiaia in centrul Devei.

cunosc.....am facut doua jante de laguna praf cu tot cu cauciucuri pe 16" pe langa Timisoara(o groapa pe un pod-cred ca doar la noi e posibil) (in noaptea de inviere-ce "bafta").....(imi imaginez cum ar fi fost cu golfu cu niste jante pe 19") :))

Modificat de corad0
Link către comentariu

Cele mai bune de mers iarna sunt tablele (dar si ale dracu' de urate :)) )! De alea macar nu iti pare rau ca si de niste Detroit-uri sau cine stie ce BBS-uri frumoase.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Iti dau un sfat pt jante de iarna pune 16 iti intra ok insa o sa protejezi mai mult toate articulatiile plus confortul o sa fie mai mare. Iar cand o sa mergi pe zapada/gheata o sa ai priza mai buna ca cele pe 16 sunt mai inguste putin(presiunea mai mare pe suprafata). Vezi la mine in topic cum arata cu 16 iarna.

Link către comentariu

Salutare.

Felcitari pentru masina. Sa o conduci sanators!

Sper ca sa nu te superi, dar spun niste pareri pro si contra:

PRO

- GTI

- buna alegerea stopurilor cu LED

- felicitari pentru DSG

- felicitari pentru restul optinalelor

CONTRA

- masina imi pare extrem de ridicata :D. Daca mergi pe drumuri bune ai putea sa o mai cobori

- franele sunt subdimensionate, poate ar fi bine sa te gandesti la un upgrade

Link către comentariu

Rex, mi se pare ca avea protectiile la amortizoare pentru transport. De aia era mai ridicata

Link către comentariu

Rex, mi se pare ca avea protectiile la amortizoare pentru transport. De aia era mai ridicata

Asta spunea si dealerul cand am vazut masina - inca mai au putin de lucru la ea sa o poata livra. Ceea ce va fi LUNI !! :Driver:

Link către comentariu

Salutare.

Felcitari pentru masina. Sa o conduci sanators!

Sper ca sa nu te superi, dar spun niste pareri pro si contra:

PRO

- GTI

- buna alegerea stopurilor cu LED

- felicitari pentru DSG

- felicitari pentru restul optinalelor

CONTRA

- masina imi pare extrem de ridicata :D. Daca mergi pe drumuri bune ai putea sa o mai cobori

- franele sunt subdimensionate, poate ar fi bine sa te gandesti la un upgrade

multumesc!

-stopurile cu led sunt standard pentru GTI, iar farurile cu leduri cred ca o sa vina de acum pe toate modelele de golf daca au bifata optiunea de faruri cu xenon.

-am precizat mai sus in legatura cu "inaltimea masinii" :)-"(masina e mai ridicata o sa vedeti spatiul mai mare dintre cauciuc si aripa) are acele protectii (de plastic cred) sa nu stea pe suspensiile ei la transport..."

-franele subdimensionate....(in comparatie cu rotile sau?) eu sper sa isi faca treaba cele standard.Nu am de gand sa merg prin Bucuresti ca pe Nurburgring :)) dar in cazul in care se inrosesc discurile si nu mai fac fata, o sa ii fac upgrade :P

Modificat de corad0
Link către comentariu

Foate frumos ca au bagat stopuri cu LED-uri pentru GTI. Pacat de posesorii de GTI care si-au luat masina mai devreme :(

In legatura cu franele, sunt subdimensinate pentru puterea si greutatea masinii. Sa franezi de cateva ori e ok, dar la un mers mai sportiv s-ar putea sa ai surprize.

Sanatate!

Link către comentariu

@rex,nu confunda mersul sportiv de pe un circuit,in conditii super,fara trafic,fara prosti,cu niscai portiuni de serpentine,si drumuri pe alocuri bune...e totusi un GTI,nu cred ca isi dau nemtii singuri cu stangul in dreptul.

A,in cazul in care ar avea gand de ceva modificari de putere,primul lucru pe lista trebuie sa fie franele.

brgds

Link către comentariu

Imi pare sa te anunt... dar nu ai niciun scaun Recaro :(

INTERIOR:

"Scaunele sport, Recaro, vin cu desenul care s-a lansat odata cu prima generatie Golf GTI, cu tesatura cadrilata, in rosu. Si aripioarele laterale ale scaunelor fata, destinate unei mai bune fixari a corpului, sunt proeminente, si suplimentare modelului de serie."

inseamna ca minte baiatu asta care a facut reviewul pentru presa la PBV :P

http://masini.ro/drivetest/prezentare/122/vw-golf-vi-gti.htm

Modificat de corad0
Link către comentariu

Imi pare sa te anunt... dar nu ai niciun scaun Recaro :(

am mai gasit un review facut de cei de la Automarket cu o masina de la PBN :)

INTERIOR:

"Scaunele sport fabricate de Recaro sunt imbracate in acelasi material de care s-au indragostit fanii primului Golf GTI in urma cu peste 30 de ani, un material textil cu tesatura cadrilata. Scaunele ofera un sprijin lateral foarte bun, elementele de sustinere fiind ferme, iar sezutul este ceva mai moale, pentru a spori confortul pasagerilor"

http://www.automarket.ro/drive-test/volkswagen-golf-6-gti-22602.html

Modificat de corad0
Link către comentariu

@vali_devil: sunt ok pentru mers in oras (punct) :)

doar in oras? pai si daca ies din oras inseamna ca o sa mor??? :)) inteleg ca franele nu sunt facute pentru cursa de anduranta de la Le Mans, dar sa nu exageram ;)

Modificat de corad0
Link către comentariu

@rex,nu confunda mersul sportiv de pe un circuit,in conditii super,fara trafic,fara prosti,cu niscai portiuni de serpentine,si drumuri pe alocuri bune...e totusi un GTI,nu cred ca isi dau nemtii singuri cu stangul in dreptul.

A,in cazul in care ar avea gand de ceva modificari de putere,primul lucru pe lista trebuie sa fie franele.

brgds

Pai nemtii au pus pe Seat Cupra frane mai mari. Nu stiu din ce motiv pe GTI au ramas asa de mici.

Clar ca daca se pune alt soft franele ar trebui sa fie prioritatea numarul 1.

Link către comentariu

Si eu am stat in ele intr-un GTI 6 (defapt in 2) si chiar ca te cuprind foarte bine. Sunt curios cum stai in cele optinale de 3000 si ceva daca in astea stai asa de bine.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!