Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

E definitiv deci, ne parasesti :( . Sa fie intr-un ceas bun schimbarea daca tot e :icon_thumleft: .

Poate masina va ramane pe forum :D

Link către comentariu

Nu spune hop pana nu prinzi cioara vopsita de pe gard...sau cum era? :))

Modificat de corad0
Link către comentariu

sa fie intr-un ceas cu cuc...

macar ramai pe forum cu cealalta masina,asa ca nu te pierdem de tot....

Link către comentariu

Am si un caddy de marfa poate ii deschid topic sa ramanem colegi :)))))))))))))

Modificat de corad0
Link către comentariu

Tocmai, care sa se tina de cuvant. ;) Deci vedem luni ce si cum, daca e un caz rar...

Link către comentariu

maxim 6 trepte frumoase (sau 7, nu mai stiu sigur :)) )

la multi km fara incidente si la multe bmw-uri lasate in urma :D

Link către comentariu

S-a depus dosarul la Porsche Leasing....si cica dureaza vreo 2 saptamani analiza...

Daca ma poate ajuta cineva cu o relatie/recomandare...sa ne bage cineva in seama sa se rezolve mai repede...as fi recunoscator...

Mersi..

Link către comentariu

M-au sunat vreo 15 persoane interesate de cand am dat anuntul :) primul client venit..primul servit :P Dosarul a fost depus...urmeaza analiza lui si dureaza mult mai mult decat mi-as fi imaginat....Am predat alte leasinguri la Unicredit (nu vreau sa fac reclama)...si a durat 2-3 zile...nu stiu de ce ne tin atat de mult cei de la Porsche leasing...(duduia de la receptie s-a exprimat "dureaza vreo 2 saptamani pana se analizeaza dosarul")

Ce sa fac? Stam si asteptam...

Modificat de corad0
Link către comentariu

esti fericit...la bcr leasing se facuse luna.brgds

Link către comentariu

Golf R20 ca sunt 2 pe stoc la PBN :)

Asa pastrezi oarecum GTI-ul si ai si integrala de la X6 :P

Link către comentariu

Hehe...azi am trecut pe la PBN si am vazut ceva masini interesante...un A7 era in vitrina foarte simpatic :P....Apropo salut pe B 09 ESS (S3 albastru era in parcare)...

Cum ziceam....daca renunt la GTI (masina aleasa cu sufletul... :( ) o sa revin la prima dragoste....BMW.....mai exact noul seria 5 ( ultimele 2 generatii pe care le-am avut mi-au placut enorm).

Sa speram ca decurge ok cu leasingul si se rezolva totul cat mai repede...

Modificat de corad0
Link către comentariu

salut.eu zic sa pastrezi gti-ul si daca e sa revii la Bmw,eu zic sa-ti cumperi orice altceva,in afara de seria 5,cea noua:).masina arata intr-un mare fel dar are un mic(mare)defect depinde cum vrei sa-l cataloghezi:la o viteza mai mare de 80-90Km/h,accelerand,daca iei mainile de pe volan,masina te baga in sant-dreapta.indiferent de motorizare sau tipul tractiunii,toate modelele seria 5(F10) au aceasta mica problema:).poti sa-ncerci daca nu ma crezi pe cuvant.de obicei nu-mi dau cu parerea pe forum,dar de data asta nu m-am putut abtine.salut.

Link către comentariu

Nerd moment! :))

@ sash

Nu vreau sa te contrazic sau sa intram in polemica dar ceea ce descrii tu se numeste "torque steer" si se regaseste doar la masinile cu tractiune fata.

Acest fenomen apare la masinile care au axele de la diferential la roata de lungimi diferite.

Deci asa ceva n-ai sa gasesti la RWD sau AWD.

Numa bine! :icon_thumleft:

Link către comentariu

Salut sash..."problema" asta de care zici e prezenta la modelele care au optiunea de "active steering" (dar nu trage dreapta) am avut la X5 si pe mine ma deranja in mare masura dar doar cand intrai pe niste urme de camion de exemplu acolo unde soseaua are adancituri, rotile tind sa o ia prin zonele alea....si trebuie sa tii mai bine de volan, sa nu urmeze rotile traiectoria pe care o vor...De asemenea daca soseaua e mai inclinata, volanul tinde sa "traga" spre partea inclinata, dar nici decum sa "te bage in sant" :)) .Am condus 3 modele noi seria 5 si nu au aceasta problema, cel putin cele fara active steering..F10-ele se apropie de confort cu seria 7...masina e mai "barca" (nu te scutura) si asta am apreciat la ea...poti merge cu 200 linistit pe o sosea dreapta si sunt convins ca poti lua mainile de pe volan..masina o sa continue traiectoria dreapta....daca soseaua e calitativa..:)

Modificat de corad0
Link către comentariu

ok.V-am zis,de obicei nu-mi dau cu parerea,si nu vreau continui discutia asta la infinit.F10,indiferent de motorizare sau tipul tractiunii,la viteze mai mari de 80-90 de km/h,accelerand,daca iei mainile de pe volan,te baga in sant,in dreapta(testat cu 520d,525d si 530xd pe Dn1).Pe A1,A2,toate drumurile nationale+Autobahn,autostrazi din Ungaria si Austria,aceasi chestie se intampla si e testata cu un 520d(F10).Corado,inainte sa-ti comanzi F10-le sa ma contactezi pe forum si o sa ne vedem cu mare placere sa-ti detaliez experientele mele:).va salut,si am terminat discutia pe aceasta tema.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!