Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

Am facut si eu drive test la 530 XD si 520 d si va spun sincer ca 520 d m-a impresionat mai mult decat 530 in sensul ca...diferenta nu e atat de extraordinara intre cele 2 ca sa platesti 20 de mii de euro in plus....mai ales ca motorul de 2 litri are si el 184 de cai....consuma 3 lei si merge 240 km/h....ce sa vrei mai mult? XD nu-mi trebuie sa ma bag prin zapezile din Bucuresti o saptamana pe an....

Suvul e altceva...

Link către comentariu

Cat e pretul total pentru GTI? S-ar putea sa stiu pe cineva interesat.

Cat despre noua masina, ce pot sa zic, e misto seria 5. E mult peste X6 din punctul meu de vedere si, intr-adevar, 520d cred ca e suficient. La o adica, 220CP sunt la un soft distanta...

Poate ar trebui totusi sa iei in considerare si seria 3, dar numai cu M-Pack, altfel mie mi se pare tare urata :D.

Sa stii ca ar merita, indiferent ce iei, sa fie xd. Scapi de orice grija asa.

Link către comentariu

Pai nu am calculat pretul final al masinii.Se poate achita mai departe si cash dar pe mine nu m-a interesat...

Eu vreau sa primesc 6000 de euro (avand in vedere ca am dat cam 7000 avans...plus un an platit)

Mai sunt 48 de rate...Rata este de 386 euro +TVA la care se adauga si casco 138 de euro +1200 euro val reziduala(Leasingul se poate negocia (prelungi/scurta..etc..)

Mai are un an garantie si cred ca se poate prelungi cu inca 2 ani..

Modificat de corad0
Link către comentariu

Mie mi-a iesit calculul asa: 30798EUR de platit leasing + 6000EUR cat ceri = 36798EUR valoarea totala pentru cineva care vrea sa inchida leasing-ul acum.

Link către comentariu

Dar dobanda nu o pui la socoteala? Tu ai adunat ratele cu tot cu dobanda + casco (pe care nu le platesti daca achiti masina CASH)

Daca masina se plateste acum integral iese mai ieftin.

N-are cum sa iasa banii de R Teff cu dotarile astea ;)

Pentru cineva care achita masina integral acum pretul se situeaza undeva la 22 000 euro....

invatati sa calculati un leasing mai baieti :P

Modificat de corad0
Link către comentariu

Ai dreptate, sunt cam obosit. Chiar si asa, cum iese pretul 22000, ca doar nu reprezinta dobanda si casco 15000EUR?

Sau e vorba de 22000+6000?

Modificat de JUG
Link către comentariu

Pai am platit un an de leasing OFFFFF!!! :))pe ala nu-l mai pun la socoteala si scad cum ar veni din pretul integral "uzura" masinii :) de aia vreau sa recuperez macar 6 mii din pierderea totala (avans 7000 dat la inceput + un an de leasing platit)...si predau leasingul in continuare....si el la randul lui mai poate fi negociat...prelungit, scurtat etc...

Modificat de corad0
Link către comentariu

Am inteles asta, dar vroiam sa aflu care e pretul integral pe care l-ar plati cineva ca sa inchida povestea si cu tine cu firma de leasing...

Link către comentariu

Trebuie calculat cu desfasuratorul in fata....nu stiu exact cat e pretul total al masinii in momentul de fata...eu am pus in plan....cat vreau sa recuperez, si cat mai e de platit la masina....Pretul de catalog e undeva la 35 de mii ddp (negociat...ca era vreo 38).....In momentul actual cu banu jos cred ca face un 26-27 de mii..dar nu cred ca intereseaza pe nimeni cash....varianta cu leasingul e foarte maleabila...

Modificat de corad0
Link către comentariu

Fantasy car :) doar ca nu cred ca e mare diferenta de pret intre 550 d si M5 :)

Mie mi-ar placea si 520 d :P Am avut modelul precedent 520 d si am fost foarte multumit de el.Nu consuma mai mult de 9% in Bucuresti si mergea decent :D

Link către comentariu

Pt un seria 5 as renunta si eu la GTI, dar pt un X6 nu :) , doar ca eu as alege 525 XD (2.0 TwinTurbo 218 CP), pt ca iarna e nasol de tot cu tractiune spate indiferent cat de bune sunt cauciucurile de iarna. La prima zapada nu ai regreta alegerea, cat si pe ud la fel ar fi :)

Bafta!

Link către comentariu

M550d imi pare fabulos doar ca si nivel tehnic dar nimic mai mult. Ideea de diesel e sa fie in principal ieftin. Ori cand platesti o avere, nu mai consuma putin, costa sa o intretii ca pe un M5 te-ai astepta sa fie un adevarat performance racer dar nu e.

Modificat de spb
Link către comentariu

Da....pur si simplu au aratat ce tehnologie pot implementa.....si ca un diesel de 3 litri supra SUPRA SUPRA alimentat :) (clasicul 6 cilindri in linie) poate sa aibe performante de supercar...si culmea la un consum decent....dar sincer daca as avea bani de unul.....M5 ar fi alegerea....(nu cred ca te mai intereseaza consumul cand ai bani de o masina de 100 de mii )

Link către comentariu

Primul client care m-a sunat (a 2-a zi dupa ce am postat anuntul pe autovit)..super incantat....luni facem demersul pentru preluarea de leasing :)

Sper sa fie intr-un ceas bun si sa nu se razgandeasca :P

Back to my love...BMW... :D

Modificat de corad0
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!