Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

lasa Jacku, apuca-te de CHIVAS si vei intelege mai bine treaba :P

ia-ti masina pt tine. dar una sa-ti faca placere sa mergi pe strada cu ea. eu, personal as alege GTI+ 2-3 modificari, decat un X6 care deja incepe sa fie banal. pt ca asta ma reprezinta pe mine. daca pe tine te reprezinta X6...go 4 it.

nu lua masina pentru ce zice lumea pe forum..ci ia-o dupa sufletul tau.

Link către comentariu

"La varsta asta nimeni nu arata bine intr-o astfel de masina, ci se va mai ingrosa zicala "uite-l si pe asta cu parinti de bani gata" ."

Daca e pana acolo, la fel poti zice si pentru un tanar de 20 de ani intr-o masina de 30k euro nu? Oricum, nu ar trebui sa ne pese de babele din targ :)

Link către comentariu

Eii....nu mai sunt tanar nici eu.....fac 26 :)))).....important e ca.....eu am apucat sa ii iau o masinuta lu' tata nu el mie (adica i-am dat lui o fosta de a mea, mai exact un 525 d e39-febletea mea :P ) :))))

Modificat de corad0
Link către comentariu

Ca imagine cred ca pentru 18-30 ani Golful GTI este cea mai potrivita masina.

E bine ca ai luat aceasta decizie. Esti tanar, acum e momentul sa conduci un GTI.

Cum crezi ca ai arata la 50 ani cu burtica si chelie conducant Golf X GTI? Atunci o sa ti se potriveasca X5/X6 ..

Link către comentariu

Bravo, bravo :D Asa ai facut fericit doi oameni...pe tine ca ai pastrat o super-masina, si pe mine ca nu mai sunt atat de tentat sa fac orice ca sa iti iau masina :)))))

Link către comentariu

mai greu, insa ai reusit sa te redresezi..nu de alta, dar erai intr-un derapaj dificil.

Modificat de oldhit
Link către comentariu

si cand ma gandesc cum ar sta x6le ala urcat pe bordura cu 2-3 ciori pe capota poaf :mop: ocupati timpu cu altceva decat schimbat masina de 1 an luata de noua pe comanda , cheers :beer:

Link către comentariu

:) ati contribuit in mare masura cu decizia luata, am analizat si eu situatia si ar fi pacat sa-l dau cel putin ...asa repede.... :) pana una alta am ajuns la parinti la Timisoara, dupa un drum de 7 ore si ceva....a nins/plouat intr-una, intre Slatina si Craiova am prins o portiune de sosea care pur si simplu era "STICLA" de mult nu am prins asa polei pe un drum..(drumul a fost tixit de logane cu radar...desi ploua....am inteles ca nu au voie sa functioneze pe timp de ceata sau ploaie....poate am inteles gresit...in fine..cam multe depasiri de tiruri cu emotii...avand in vedere ca improscau pereti de apa si nu mai vedeai 2 metri in fata masinii....off...cand o sa avem si noi autostrazi...??)..in medie nedepasind 110 km/h decat in depasiri....Golfulica a consumat 6.8l % MAXX MOTION 100...Intradevar daca m-as fi despartit de rachetutza asta rosie mi-ar fi parut rau :)

@hukk: mda....trist :))

@opkbv:o lectie de istorie la care nu as chiuli :P

Modificat de corad0
Link către comentariu

Oricum la Timisoara o plouat de dimineata pana acuma dupamasa la 5.

Am urmarit discutia, de cand ai inceput-o, oricum felicitari fata de alegerea facuta (si eu as fi ales la fel) ;)

Link către comentariu

Masina ta e inca visul multora, printre care ma numar si eu.

Ma bucur ca nu ai dat GTI-ul...cine stie poate candva o sa am parte de o tura mica cu un GTI (poate ma dai chiar tu daca vom ajunge sa ne cunoastem :P).Inca nu am simtit aroma de GTI pe pielea mea dar imi doresc enorm. Time will come.

Salut.

Link către comentariu

Am vazut ca esti prin TM, am mers putin in paralel aproape de BRD dar pe urma ai luat-o tare.Te-am prins din urma cand ai depasit toate coloana de langa parcu copiilor prin drepta.... :nono: .eu eram in spatele tau.Nu prea ai avut chef sa stai la coada ? :P

Asa de bine aratau stopurile led din spate.Ai venit in TM sa scapi de zapada din Bucuresti ?

Modificat de cipriantm
Link către comentariu

Acum daca stai sa analizezi fiecare punctulet din masina cred ca nici Audi r8 nu ar satisface pasionatii vw si invers . Ia pune mana pe orice obiect din interiorul unui golf 6 :)),ca tot ai facut referire la suportul de pahare , pune mana pe "suportul de pahare" de la golf care seamana mai mult cu cutie de chibrituri personalizata cu un "tirbuson" inscriptionat vw .... si inchei discutia aici . Arata bine masina , este ieftina , are dotari , dar nu este un Audi , Mercedes , BMW .

Link către comentariu

Acum ca s-a lamurit problema si aproape tot forumul si-a dat cu parerea, va rog sa reveniti ON topic.

Pentru alte discutii aveti aria de versus, offtopic sau puteti chiar sa folositi PMul.

Va reamintesc ca este o arie de prezentare a masinilor personale, si nu o arie de versus, offtopic sau chat.

Multumesc.

Link către comentariu

Am vazut ca esti prin TM, am mers putin in paralel aproape de BRD dar pe urma ai luat-o tare.Te-am prins din urma cand ai depasit toate coloana de langa parcu copiilor prin drepta.... :nono: .eu eram in spatele tau.Nu prea ai avut chef sa stai la coada ? :P

Asa de bine aratau stopurile led din spate.Ai venit in TM sa scapi de zapada din Bucuresti ?

He he!....am zis ca scap de traficul din Bucuresti...dar in Timisoara....la fel de aglomerat (aproape) :P ma mai strecor si eu pe unde pot....atata timp cat nu incurc pe nimeni :P Ma bucur ca iti place masina :P

Acum daca stai sa analizezi fiecare punctulet din masina cred ca nici Audi r8 nu ar satisface pasionatii vw si invers . Ia pune mana pe orice obiect din interiorul unui golf 6 ,ca tot ai facut referire la suportul de pahare , pune mana pe "suportul de pahare" de la golf care seamana mai mult cu cutie de chibrituri personalizata cu un "tirbuson" inscriptionat vw .... si inchei discutia aici . Arata bine masina , este ieftina , are dotari , dar nu este un Audi , Mercedes , BMW .

Hmmm....orice obiect? Scuza-ma dar masina pare mult mai scumpa din orice punct de vedere oricum ai luao...de la motor si cutie (Audi) pana la interior (materialele folosite....scaune, volan, bord...RCD touch screen....par de la o masina mult mai scumpa)....sa nu mai vorbim de felul in care se conduce....nu si-a luat nimeni GTI DSG sa critice suporturile de pahare......sincer sa fiu nu le-am folosit niciodata.....cat despre "ieftina" la 35 de mii de euro....poate e orice vrei sa fie...dar nu "masina poporului" !

Scuze de offtopic moderatorilor!

Modificat de corad0
Link către comentariu

O sa fac burta haionul din cauza greutatii zapezii...:D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!