Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

De ce nu pui toate filmuletele astea la social? Unui nou venit ii va fi greu sa gaseasca eventuale pareri sau modificari ale masinii tale pt ca ai o gramada de reclame si de filmulete de pe youtube..

Link către comentariu

Salut ! sa o stapanesti sanatos ! si eu caut sa cumpar 1 , dar nu prea gasesc !

Link către comentariu

De ce nu pui toate filmuletele astea la social? Unui nou venit ii va fi greu sa gaseasca eventuale pareri sau modificari ale masinii tale pt ca ai o gramada de reclame si de filmulete de pe youtube..

daca s-ar citi de la inceput acest topic s-ar vedea ca nu am adus nici o modificare acestei masini si nici nu voi aduce prea curand.......detaliile se gasesc mai in spate.....parerile despre masina sunt binevenite ....atat pro cat si contra....:)

Asta este un topic mai mult cu reclame :biggrin:

daca tu consideri ca in 5-6 luni....30 000 de viewuri au fost doar pentru ..reclame.....inseamna ca am postat niste reclame bune ;)........nu vad ce e rau in a impartasi orice fel de filmulet legat de o masina ca a mea pe acest topic....(apropo....reclamele sunt chiar misto....cel putin din comentariile lasate de cei care au apreciat ;) ) am postat destule poze cu masina.....cred... daca era ceva postat care deranja....eram anuntat pana acum ...stai linistit :D

toate bune!

Modificat de corad0
Link către comentariu

cum se comporta DSG-ul ? este vreo diferenta intre cutia de pe masina ta si cea de pe B7 (140 cai) ?

Link către comentariu

Salut ! sa o stapanesti sanatos ! si eu caut sa cumpar 1 , dar nu prea gasesc !

multumesc!

cauta la Porsche Vest 1 pe centura, aveau unul DSG gri cu 4 usi, iar la Automobile Bavaria este unul rosu manual coupe.

cum se comporta DSG-ul ? este vreo diferenta intre cutia de pe masina ta si cea de pe B7 (140 cai) ?

sincer sa iti spun, detaliile mecanice nu le cunosc.....insa am inteles ca este o generatie mai noua de cutie in 6 trepte cu dublu ambreiaj..ultimele 4 masini pe care le-am avut....au fost automate.....dar DSG-ul este pe departe cea mai rapida.....ce pot sa zic....optiunea face toti banii....treptele sunt schimbate instant...iar padelele de la volan sunt un deliciu pentru condus agresiv, mai ales in modul Sport.....eu am vrut automata mai mult pentru traficul infernal din Bucuresti...

Modificat de corad0
Link către comentariu

Eu ti-am spus ca nu mi se pare ca in aria "Masina mea" e locul unor reclame. Daca tie ti se pare normal sa pui in topicul masinii tale numai poze si reclame cu alte masini asemanatoare inseamna ca nu ai inteles scopul acestei arii.Daca nu ai adus nici o modificare masinii tale (ceea ce mi se pare intr-un fel normal) poti tine aici evidenta kilometrilor,consumului sau a reviziilor. Fiind topicul tau,iti urez succes in continuare,la mai multe reclame :icon_thumright:

Link către comentariu

Eu ti-am spus ca nu mi se pare ca in aria "Masina mea" e locul unor reclame. Daca tie ti se pare normal sa pui in topicul masinii tale numai poze si reclame cu alte masini asemanatoare inseamna ca nu ai inteles scopul acestei arii.Daca nu ai adus nici o modificare masinii tale (ceea ce mi se pare intr-un fel normal) poti tine aici evidenta kilometrilor,consumului sau a reviziilor. Fiind topicul tau,iti urez succes in continuare,la mai multe reclame :icon_thumright:

nu stiu daca ai citit topicul pagina cu pagina....chiar la pagina 22 am facut o poza cu kilometrajul in care spuneam ca sunt super multumit de masina...si ca am depasit 6000 de km fara probleme....consumul a fost si el specificat ;)(vezi paginile precedente).....inca nu am suficienti km ca sa ma duc la revizie cu ea....insa va voi anunta cu siguranta cand voi intra cu ea in service....nu stiu ce poze si reclame am pus pe langa subiectul topicului acesta :huh:

te astept si pe tine cu o reclama noua daca nu a fost postata ;) mie chiar imi plac :D

Modificat de corad0
Link către comentariu

cum se comporta DSG-ul ? este vreo diferenta intre cutia de pe masina ta si cea de pe B7 (140 cai) ?

Audi A4 B7 are multitronic. Este diferenta de la cer la pamant intre cele doua cutii.

Daca este vorba de Passat B7 cu DSG atunci feelingul este la fel ca la GTI daca ai acelasi motor. Daca ai TDI se schimba treaba. DSG pe TDI nu se simte la fel ca pe benzina. Feelingul nu ti-l pot explica in cuvinte :) Vorbesc asta pentru ca am DSG si pe TDI si benzina. Benzina este si va ramane "the shit".

Modificat de Kostas
Link către comentariu

multumesc de raspuns eu ma refer exclusiv la passat b7 Tdi 140hp

Link către comentariu

Si pe alte modele care au DSC stiu ca nu ai LC.. Si-a luat o cunostinta un Passat CC tot 2.0 TSI, si tot incerca LC cum i-am explicat si se enerva ca nu merge :))

Link către comentariu

GTI cabrio concept :

post-79494-0-36150600-1307516251_thumb.j

post-79494-0-35454800-1307516257_thumb.j

post-79494-0-04802500-1307516264_thumb.j

Modificat de corad0
Link către comentariu

Salut,

Arata intr-un mare fel acest proiect si deocamdata nu e produs in serie desi cred ca cererea va fi destul de mare.

In alta ordine de idei ma intreb ce culoare este cea de pe GTI cabrio pentru ca daca nu ma insel eu nu pare a fi Tornadored.

Am gasit si alta poze cu GTI in aceeasi culoare.

post-83736-0-62174500-1307542646_thumb.j

Link către comentariu

Body-Kitul de pe cel cabrio este GTI Excessive care a fost prezentat anul trecut la Woerthersee!!

Link către comentariu

Salut,

Arata intr-un mare fel acest proiect si deocamdata nu e produs in serie desi cred ca cererea va fi destul de mare.

In alta ordine de idei ma intreb ce culoare este cea de pe GTI cabrio pentru ca daca nu ma insel eu nu pare a fi Tornadored.

Am gasit si alta poze cu GTI in aceeasi culoare.

nuanta pare mai inchisa....posibil sa fie o culoare noua disponibila cu ed 35....

cat despre tipa din imagine......:)) ce chilotzi haiosi are!! :))

post-79494-0-44958900-1307562497_thumb.j

Link către comentariu

Omu' zicea de culoare...tu cu ochii in chilotu' don'soarei... :lol: :lol:

Mai pune niste poze cu a ta masina, ca daca nu ma supar si pun si eu poze cu Editionu' 35 direct de la fata locului (w-see) ;)

Link către comentariu

fac inca un apel celor cu suflet mare....(am postat si pe "social-donatie catel") daca se gaseste cineva care doreste un catelus de aproximativ 2 luni din cei 15 disponibili....ma poate contacta..

post-79494-0-49231100-1308133681_thumb.j

post-79494-0-76141100-1308133966_thumb.j

post-79494-0-26313300-1308134074_thumb.j

post-79494-0-17604800-1308134116_thumb.j

Modificat de corad0
Link către comentariu

sa inteleg ca masina este ca un fel de inger pazitor pentru catei :)) hmm interesant

Link către comentariu

mda :) se fereau de soare... cand am vrut sa plec erau vreo 10 sub masina trebuia sa-i mut cu mana...ca sunt foarte blegi...:P culmea e ca erau mai multe masini in parcare...dar s-au pus sa doarma sub golf....cred ca i-a atras culoarea :))

Modificat de corad0
Link către comentariu

In penultima poza unu iti spala contraripa spate-stanga iar in ultima poza unu tocmai se apuca sa-ti mance` bara :lol:

maine-poimaine te vedem fugind dupa cainii cu o sigla GTI in gura :blah_: oricum faina culoare

:icon_thumright:

Link către comentariu

Daca era iarna as fi avut o remarca "desteapta" si as fi spus ca i-a atras caldura de la esapament.

Fiind vara, probabil culoarea e de vina. Sau condensul de la clima.

Apropo, ai climatic sau climatronic bizonic. :blah_:

Ma ofer eu la liota de catelusi, daca vin la pachet cu o casa+curte+umbreluta. Ma oblig sa cumpar eu berea :icon_thumright:

In opinia mea exista o categorie de masini unde e interzisa (aproape)orice modificare

Link către comentariu

In penultima poza unu iti spala contraripa spate-stanga iar in ultima poza unu tocmai se apuca sa-ti mance` bara

maine-poimaine te vedem fugind dupa cainii cu o sigla GTI in gura oricum faina culoare

:icon_thumright:

unui prieten cu un seria 5 cainele i-a ros spoilerul M exact dupa ce l-a montat si l-a vopsit :))

de acum daca dispar din parcare oglinzi, capacele, sigle, stergatoare etc....trebuie sa ne orientam dupa cainii comunitari :P

Daca era iarna as fi avut o remarca "desteapta" si as fi spus ca i-a atras caldura de la esapament.

Fiind vara, probabil culoarea e de vina. Sau condensul de la clima.

Apropo, ai climatic sau climatronic bizonic.

Ma ofer eu la liota de catelusi, daca vin la pachet cu o casa+curte+umbreluta. Ma oblig sa cumpar eu berea

In opinia mea exista o categorie de masini unde e interzisa (aproape)orice modificare

De acord cu tine :)

masina are climatronic pe 2 zone

stau la bloc :(.... si mie mi-ar fi placut un catzel...

Modificat de corad0
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

ca tot veni vara, ma gandeam maine sa dau o tura pe la mare cu "golfulica" (botezat de prietena...)

stie cineva cum se prezinta situatia drumului pana la mamaia? am inteles ca dupa autostrada se foloseste alta ruta pentru ca se lucreaza la un pod...

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!