Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

Deci ai fost muscat....virusul incepe sa lucreze incet....incet...:D!

Link către comentariu

Pai nu... el credea ca scapa asa usor. Noi dictam ce sa faca el cu banii lui :)) Deci masina e a forumului nu a lui :D

Sa fie clar! Da ? :D

Modificat de Kostas
Link către comentariu

TEFF si Kostas......neaparat tre sa ma dati cu a voastre...vreau sa "simt" pe pielea mea millteku :D :)) (feel the dark power) :))

1.Teff nu e problema cu garantia daca modific evacuarea?

2.Stii cat m-ar costa cu tot cu montat...la baietii tai? :)

te pun maine in legatura cu persoana respectiva :P

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

azi am facut unu :D

care avea doar catback milltek ;) suna foarte frumos :D

Link către comentariu

Nadirescule ia da-l o tura cu ala modificat...ca poate asa intelege ce tot explicam noi de la inceput. dar el nu asculta crede ca mai are putere de decizia asupra sentimentelor :))

forumul a votat: GTIul vrea evacuare + soft.

:))) nu ma asteptam CHIAR asa devreme sa iti dai seama. pe circuit cand vii...si mai ales...CAND PUI FRANE MAI MARI? :)))

Link către comentariu

Cat iti consuma magaoaia? Ma paste un gand sa-mi iau un gti in defavoarea unui seria 3 diesel (care e si mult mai scump) si sunt putin in impas. Nu-ti amorteste spatele suspensia dupa drumuri lungi?

Am tot urmarit topicul asta si mi s-a facut o pofta nebuna de ceva mai nastrusnic.

Link către comentariu

in Bucuresti consuma 12-13%, afara 8-9% (dar nu cred ca isi ia nimeni un GTI sa se uite la consum), cat despre BMW, desi sunt inca fan(ma batea gandu si pe mine la un 3 coupe in defavoarea GTIului, cu toate ca renuntasem la X5ul pe care il conduceam inainte.. pentru golf..:) ), sincer, nu imi pare rau...ma felicit pentru alegerea facuta, placerea condusului e la un nivel foarte ridicat...

Masina e dotata cu suspensie adaptiva si se poate seta in functiile sport normal confort, pe confort e mai mult decat decenta, chiar si cu jantele de 18" confortul se pastreaza ca intr-o masina normala (e putin mai rigida decat un golf normal cu roti pe 15, dar sa nu uitam ca discutam despre o masina sport), oricum nu e obositoare la drum lung...dimpotriva....

Modificat de corad0
Link către comentariu

Nu iti pare rau dupa tractiunea integrala? De 4 ani conduc 4motion si parca mi-e greu sa ma obisnuiesc cu gandul ca e 'doar' fata.

Merita jantele de 18"? Arata mai bine, dar mi se par foarte usor de ciupit si mai e si balonul ala mic care ma sperie la urcat borduri sau gropi de Romania luate in plin.

Avea un prieten un cayenne modelul anterior cu jante pe 21", balon pe 35 si facea o groaza de galme, umflaturi pe peretii laterali. Parca era bordura urcata - umflatura facuta.

Link către comentariu

Desigur ca de fiecare data se poate "mai bine" dar imi doream GTI si de 34 de ani tot cu tractiune fata l-au facut :P acum depinde ce iti doresti.....pentru mine 4x4 a contat doar iarna pe zapada, in rest nu pot zice ca am fost avantajat de Xdrive-ul de la BMW..

Jantele sunt cam mari pentru un Golf (parerea mea) dar le-am ales pentrul lookul masinii.... insa atunci ce sa mai vorbim de cele de pe R sau S3 care sunt de 19"?

Nu am avut probleme cu gropile pana acum....vad ca sunt foarte rezistente, nu le-am zgariat :) nu am abuzat de ele si am grija atunci cand trec peste denivelari sau treceri cu cale ferata si linii de tramvai...Cat despre gropi luate in plin inca nu am avut "bafta" asta.....dar tin sa mentionez ca am spart 2 jante de laguna pe 16" intr-o groapa....deci.....totusi....trebuie sa fii prudent cu jantele...indiferent de masina mai ales daca sunt "oversize" :) fratele meu circula cu un Cayenne cu roti pe 21" si urca borduri fara probleme.....a dat in gropi (asta e... nu le poti feri pe toate)...si vad ca nu are nici o problema cu ele....inca..

Modificat de corad0
Link către comentariu

ok am gresit :) vazusem un S3 pe forum si avea niste jante pe 19" de RS6 parca.... de fapt....al tau :)))...acum mi-am dat seama...parca e albastru, nu?...:) ...pai atunci RS3 sau leon cupra R...(sa ramanem tot la clasa hot hatch-din familia audi :P) ca au jante pe 19" din fabrica :P

Modificat de corad0
Link către comentariu

吉提艾 adica....GTI (chinese style) :)) :Driver:

Modificat de corad0
Link către comentariu

吉提艾 adica....GTI (chinese style) :)) :Driver:

La inceput masina are bixenon, la sfarsit nu mai are :)):))

Link către comentariu

pai dupa ce a sarit peste elicopter :)) le-a pierdut in aer :))

Modificat de corad0
Link către comentariu

Bravo, superba alegere, cu sau fara frane! :)

Sa o stapanesti sanatos si sigur iti va aprea zambetul mai des la volan decat un X5 sau alte agregate...

Legat de modificari depinde doar de ce vrei de la masina nu-i o regula ca trebuie sa modifici un GTI, dar din fericire majoritatea o fac. :D

Link către comentariu

I'm new here ,dar as vrea sa te felicit pt masinutza si sa ai parte de ea fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

Daca iti pui tu primul evacuarea sunt si eu curios cum se aude. Eu optez cam tot pe aceiasi evacuare insa sa vad cand ma hotarasc.

Link către comentariu

Daca iti pui tu primul evacuarea sunt si eu curios cum se aude. Eu optez cam tot pe aceiasi evacuare insa sa vad cand ma hotarasc.

astept sa te hotarasti tu primul :))

Modificat de corad0
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!