Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

pai poate dam noi tonu` de maine :) sa ramana o zi de intalnire pt gti-uri ... eu cu colegu` radu marcel suntem inscrisi pe lista de maine ...

Link către comentariu

Este o intalnire GTI si pe forum... verificati aria de intalniri.

VWladone, de ce nu ti-ai luat 1.8T daca ai luat-o de noua ?

Link către comentariu

vad ca in poza de avatar VWladone are un golf 6 (nu am gasit masina prezentata in aria "masina mea"), dar stiu ca nu este motorul de 1.8 T pe golf 6...cel putin in configuratorul VW nu gasesc...

Link către comentariu

1.8T s-a mai pus doar pe Golf 4 si putin pe Golf 6. S-a pus 1.8T de 160cp pe Golf 6. Nu au avut destule unitati 1.4 TSI de 160cp, asa ca, pentru o scurta perioada a fost si 1,8T (TFSI) si pe Golf 6. Rex mi-a spus de Golf 6 caci nu stiam.

Un nou 1.8T de 120cp si 160cp s-a pus si pe A4 B8.

Tot 1.8T de 160 a fost pus si pe A5.

Modificat de Kostas
Link către comentariu

si pe octavia este 1.8 tsi de 160 de cai, ma mir ca pe golf nu l-au pus...in schimb au micsorat cilindreea stiu ca este motorul de 1.4 tsi de 160 de cai pe golf...

Modificat de corad0
Link către comentariu

O sa va "dezamagesc" dar poza de la avatar nu reflecta masina mea ci doar o dorinta de-a mea. Momentan am un Sandero 1.6 MPi de asta eram frustrat cu consumul iar paralela cu 1.8T se referea la motorizarea de pe GTI-ul Mk4 pe care vreau sa-l achizitionez.

Link către comentariu

VWladone succes in achizitionarea Golfului visat :)

Un Golf cu aroma Rieger...enjoy:

Modificat de corad0
Link către comentariu

seamana ? au ceva in comun :))

DSC_0057.jpg

Modificat de Kostas
Link către comentariu

nice :) voi unde spalati masinile in buc ? ca eu nu am mai spalat`o aici de mult (de cand s-a inchis spalatoria de la Romano-Americana) si are nevoie (cred ca are 1 luna de cand e nespalata) :))

Link către comentariu

la viper, e aproape de mine, teff, si anx si de aceea le spalam acolo.

pe ramnicu valcea langa benzinaria mol

Link către comentariu

Drumurile patriei sunt foarte prietenoase cu masina... mai ales iarna.

Chiar si murdara arata f bn.

Link către comentariu

:) asta e....drumurile noastre sunt motivul pentru care trebuie sa mergem la spalatorie foarte des.......chiar ma uitam in tarile vestice....(Germania, Elvetia) drumurile se spala cu detergent iar zapada murdara de la marginea drumului este adunata in camioane si aruncata la periferie in spatii amenajate(spre deosebire de noi, care aruncam zapada murdara de pe trotuar pe sosea ca sa treaca masinile peste sa o topeasca).... pe autostrazile vecinilor nostri cand ploua, iti "speli" masina cel mai bine....spre deosebire de apa aruncata in parbrize de pe drumurile noastre....care este pur si simplu neagra....dar ce sa vorbim despre intretinerea drumurilor(care am inteles ca e estimata la de 6 ori mai mult decat intretinerea strainilor.....) cand noi nu avem DRUMURI!!!!

de obicei merg la spalatoria Flipper (Valea Oltului cu bvd Timisorii) in Militari e aproape de mine...

Modificat de corad0
Link către comentariu

o sa merg si eu cred in militari ... ca e mai aproape , si dupaia o sa merg si la viper acolo ... dar a inceput iar sa ninga, cand ne-o lasa si pe noi in pace iarna asta ?

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!