Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

La multi ani corad0!

:beerchug:

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Masinii ii mai trebuie alte jante, cauciucuri, adminie, evacuare, turbina, intercooler, frane, motor, caroserie... GLUMEAM :)).

E foarte frumoasa asa cum e. Ce-ti poti dori mai mult?!!

Link către comentariu

asa e...trebuia sa aleg...ori covorase la masina ori aparat foto :)) ce sa fac....:)) macar se intelege din poze ca e rosie :tomato:

Modificat de corad0
Link către comentariu

O spun inca o data, arata intr'un mare fel led'urile :icon_thumright:

Ai reusit sa'ti faci o parere despre DSG'ul de pe mk6 ? La inceput spuneai ca nu ai sesizat mari diferente fata de alte automate..

Link către comentariu

O spun inca o data, arata intr'un mare fel led'urile :icon_thumright:

Ai reusit sa'ti faci o parere despre DSG'ul de pe mk6 ? La inceput spuneai ca nu ai sesizat mari diferente fata de alte automate..

Modul Drive se comporta ca o automata normala, dar daca schimbi de la padele o lasa mai mult in turatie indiferent de viteza in care te afli.Modul Sport o schimba si o face mult mai agresiva, raspunsul acceleratiei fiind mult mai promt, padelele schimba in milisecunde.....de asemenea modul Launch Control face ca masina sa plece optim de pe loc(cu ESP off).

Imi place....e foarte confortabila, se conduce foarte usor, cutia automata e binevenita in traficul capitalei, dar te lasa sa schimbi exact cum vrei indiferent de stilul de conducere :icon_thumright:

Suspensia setata in modul "comfort" face ca masina sa fie mai "moale" chiar daca si asa e un pic mai rigida decat un golf normal, oricum nu e deranjant, nu se compara cu modul M paket de la un BMW de exemplu....in "SPORT" situatia se schimba, masina devine mult mai dura, cursa suspensiei fiind mai mica, masina devenind mult mai stabila (am impresia ca si coloana directiei se intareste)

Link către comentariu

dar cand setezi modul sport al cutiei, se seteaza si suspensiile in modul sport? nu am fost atent...am inteles ca daca lasi suspensiile setate "normal" ele se autoregleaza in functie de stilul de condus......eu le-am lasat setate in modul "COMFORT"

Modificat de corad0
Link către comentariu

Modul S al cutiei de viteze nu are nicio legatura cu modul Sport al suspensiilor. Poti sa mergi frumos si cu cutia in S si suspensiile setate pe Comfort. Si eu 80% din timp merg cu ele setate pe modul Comfort, iar pe Sport pot numara pe degete de cate ori l-am folosit.

Link către comentariu

asa e :)

cred ca o singura data am setat sport sa vad diferenta :) by the way......de ce vinzi golfu? :)

eu am vandut X5u pentru GTI :))))))

Modificat de corad0
Link către comentariu

Pt ca (lasand acum modestia la o parte :P), mai detin 5 masini in familie cu care merg cel mai des, Golful sta mai mult pe margine, iar de cand a venit iarna nici nu am mai miscat-o :P . Este o masina superba din toate punctele de vedere, eu apreciez f mult istoria Golfului si nu in ultimul rand a unui GTI si de aceea am cumparat-o, dar pt ca o folosesc doar in weekend si la drumuri lungi, nu are rost sa tin banii blocati intr-o masina, la care sa mai platesc inutil si CASCO anual. Imi este sincer tare greu sa ma "despart" de ea, dar e mai bine asa.

Revenind la masinuta ta, e superba, sa ai grija de ea si ca o parere personala nu incepe sa modifici anumite componente la masina. Inteleg acest aspect sa il faca persoanele care isi cumpara o masina si vor sa o transforme intr-una de circuit, frecventandu-le des, dar pt o masina de strada ce iti ofera GTI stock, este mai mult decat ok.

Link către comentariu

Ok te inteleg :) stiu cum e sa ai bani blocati in masini(n-are rost sa platesti taxe aiurea plus ca se devalorizeaza, ba chiar se si uzeaza mai repede....daca stau in loc mult timp)....cu toate astea....poti sa imi zici ce masini mai ai? (daca nu sunt prea indiscret). Masina nu vreau sa o modific...:) ...ma satisface total...este incredibil de echilibrata..

Multumesc pentru urari!

Modificat de corad0
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!