Jump to content

GOLF 6 GTI DSG(2011)


corad0

Postare recomandată

Am primit o veste buna pe ziua de azi din partea celor de la PBV si anume "Masina dumneavoastra a sosit!" Nu am apucat sa o vad astazi in carne si oase, insa am rugat dealerul sa ii faca niste poze pentru ca sunt foarte entuziasmat...si eram foarte curios cum arata "copilasul meu" :D Asa ca impartasesc cu voi cele 3 poze primite :P

Golf 6 GTI DSG

DOTARI OPTIONALE:

Aer conditionat Climatronic-reglare automata pe doua zone, separat stanga/dreapta

Conector multimedia MEDIA IN,cu cablu adaptor USB

Cotiera centrala fata cu spatiu de depozitare, doua guri de ventilatie spate si doua suporturi pahare spate

Faruri xenon cu iluminare dinamica la viraje, lumini de drum permanente(LED), instalatie spalare faruri

Jante aliaj usor "Detroit" 7.5J x 18 cu anvelope 225/40 R18

Pachet iarna-scaune fata incalzite, indicator pentru nivelul lichidului de spalare, instalatie spalare faruri, duze instalatie spalare parbriz incalzite

Pachet confort-monitorizare presiune pneuri, pilot de parcare fata-spate cu avertizare acustica

Privacy-glass-65% absorbtie a luminii pentru geamurile laterale spate si luneta

Radio CD RCD 510,functie mp3 ,CD-changer pentru 6cd-uri, 8incinte acustice, antena Diversity si conector multimedia pentru surse externe

Roata de rezerva de uz temporar(18")

Suspensie cu reglare adaptiva

Trapa actionata electric

Trusa de scule si cric

Volan sport multifunctional din piele

Culoare:rosu tornado

Tapiterie stofa negru-rosu

post-79494-0-73223200-1296147213_thumb.j

post-79494-0-25273300-1296147219_thumb.j

post-79494-0-88278500-1296147223_thumb.j

Modificat de corad0
Link către comentariu
Colescu Sebastian

Sa o alergi sanatos :Driver: .Sa te bucuri de ea si milioane de kilometri fara probleme.E foarte frumoasa.

Modificat de Colescu Sebastian
Link către comentariu

In sfarsit !! :icon_thumright:

Sa o stapanesti sanatos

O singura chestie nu imi place: De ce au facut asa urat schimbatorul? Parca era mai frumos cel vechi.

Link către comentariu

In ultima poza banuiesc ca nu e inchisa capota bine ...

Luciane asta e mai aerodinamic :))

Link către comentariu

In ultima poza banuiesc ca nu e inchisa capota bine ...

Nu, precis au lovit-o la transport :lol: . Asa iti trebuie Corad0... ca sa nu poti dormi la noapte! :blah_:

Felicitari si sa te bucuri de ea... si sa mi-o dai repede la un test-drive!

Link către comentariu

multumesc pentru urari! severusp sper ca nu au lovit-o ca... fug repede la noapte sar gardu la VW sa verific!

Am observat ca faceliftul include leduri in far pe timp de zi si stopuri cu leduri(asemanatoare cu cele de pe R) si alt schimbator de viteze( in rest nu am observat nici o modificare)

post-79494-0-79818300-1296147693_thumb.j

Modificat de corad0
Link către comentariu

Ai caramba!sa fiti sanatosi,si sa te bucuri de fiecare data cand mergi cu ea,chiar daca mai ai si alte dihanii...mi-ar placea sa ramana stock,ai cu ce sa iti stapanesti pofta de adrenalina si cai putere,iar asta sa fie un cruiser de nadejde.

Apoi,desi nu cred ca finantele erau o problema,de ce nu ai luat rns 510?

Si poate facem niscai poze cu rosioarele!

Sa ai parte de ea,si cand te saturi de ea,sa mi-o dai mie!

Brgds

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie!

Vorba unui coleg, speram sa nu ramana stock, chiar ca ar fi pacat!

Ar trebui sa-l duci undeva la aprox ~500BHP sa aibe cayennu concurenta :))

Presupun ca maine seara dormi in ea, la cat de mult ti-ai dorit-o!!

Sa ai grija de ea, si ea de tine!

O seara frumoasa!

Link către comentariu

Foarte frumoasa, s-o stapanesti sanatos :)

Ai luat-o cumva de la Dani ?

multumesc tuturor pentru urari si cuvintele frumoase!

dealerul cu care am discutat se numeste Leonid Manea

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. Multi km cu drum drept. Cum spunea cineva mai sus, ar fi pacat sa ramana stock. Bafta si sa auzim de bine.

Link către comentariu

Multumesc pentru urari tuturor!

Nu sunt adeptul tuningului deci nu cred ca am sa modific ceva la ea...sincer...cand am chef de adrenalina.....dau o tura cu turbo :) sau cu motocicleta.....:D

mi-ar placea un sistem de evacuare totusi....parca tobele finale sunt foarte subtiri si sincer.....as vrea sa aiba o rezonanta mai puternica :P

Modificat de corad0
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos multi km. Un Milltek non-resonated o sa te unga pe sufle! Garantat ! Felucitari :P

Link către comentariu

Intr-adevar, e misto. S-o stapanesti sanatos!

Astept si eu una asemanatoare in martie.

De curiozitate, cand ai comandat-o si care au fost timpii de asteptare pana s-a fabricat, pana a ajuns la Curtici, pana a ajuns la dealer, etc? Incerc si eu sa-mi fac o idee de cat mai dureaza..

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos multi km. Un Milltek non-resonated o sa te unga pe sufle! Garantat ! Felucitari :P

Astept sa ma dai o tura TEFF sa vad despre ce-i vorba ;)

Intr-adevar, e misto. S-o stapanesti sanatos!

Astept si eu una asemanatoare in martie.

De curiozitate, cand ai comandat-o si care au fost timpii de asteptare pana s-a fabricat, pana a ajuns la Curtici, pana a ajuns la dealer, etc? Incerc si eu sa-mi fac o idee de cat mai dureaza..

Nu mai retin data exacta in care am lansat comanda, o sa ma interesez, oricum era pe la sfarsitul lunii octombrie.3 luni dureaza timpul livrarii, deci masina a ajuns in termenul limita (cred) cu toate ca mi-au spus ca masina ar putea ajunge mai repede(nu s-a intamplat)

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos, la fel si pe cealalta, sa te bucure mult amandoua! :Driver:

Link către comentariu

De curiozitate, cand ai comandat-o si care au fost timpii de asteptare pana s-a fabricat, pana a ajuns la Curtici, pana a ajuns la dealer, etc? Incerc si eu sa-mi fac o idee de cat mai dureaza..

Factura de avans este de pe data de 2.11.2010. Masina se va ridica pe 31.01.2011. Deci 3 luni... abia s-au incadrat in termenul maxim. Mai nasol a fost ca termenul pe care ei l-au promis (ce e drept, verbal) nu a fost deloc respectat. Ca sa fie siguri ca o sa acceptam discountul slab si sa obtina avansul, au spus ca masina ar putea veni inainte de sarbatorile de iarna, sau exceptional, in prima saptamana din ianuarie. Poate ca nu e un capat de tara, dar o intarzere de 30 de zile pentru care nu ti se ofera nici o explicatie lasa un oarecare gust amar.

Modificat de SeverusP
Link către comentariu

Felicitari!!! Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme :icon_thumright: :Driver:

Apropo de poza aceea din fata, mie mi se pare k doar in partea stanga e ridicata... :vaidecapulmeu: .... Acum sper sa nu am dreptate si sa fie doar de la poza :blah_:

Sa ne spui maine ce ai constatat :D

Modificat de 6kv maniak
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!