Jump to content

Probleme cu arcurile sport in loc sa coboare masina ea e la fel


IdaMK1
 Share

Postare recomandată

Buna seara acum 10 minute am ajuns si eu de la garaj dupa ce toata ziua am lucrat la masina... printre ce am lucrat la ea am incercat sa pun si arcuri sport pe ea... bun zis si facut aveam arcurile de golf 2 ce e drept si ma m apucat si le am pus ca dupa ce le montez sus si dupa ce ma m chinuit 1 ora la un arc sa observ sa masina tot asa ridicata era... ma m tot uitat eu pe acolo ce si cum ele bat bine arcurile dar nu stiu din ce motiv masina nu coboara garda la sol deloc:(( asa ca am luat fain frumos arcu jos si am taiat din ala stock 1 spira si lam pus ala dar culmea ca nici asa nu sa lasa jos decat vro 2 3 mm... adica insesizabil... care e problema? oare trebuie sa dau o tura cu masina dupa ce pun arcu sport sus ca sa se adapteze si dupa aia se va lasa sau ce nu e in regula? e o problema ciudata si din cauza ca arcu sport e foarte mic fata de cel stock si pentru aia nu se lasa jos deloc masina:(( Masina e un golf 1 . Ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

golfu 1 e mai usor decat golfu 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este:golf 2 are 960kg.cred ca tre sa gasesti arcuri pentru golf 1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Fratzilor, iertare, ma "plimbam" si eu pe aici si ma bag in seama singur..... Ideea sta in felul urmator: daca pe oa masina pui arcuri sport si lasi amortizoarele de serie, o sa arate ca femeile fitzoase care merg cu chilotzi verzi sub pantaloni albi, si sunt idignate ca rade lumea de ele.....in genere cand pregatesti o masina, sa ii pui arcuri sport, trebuie sa incepi sa aduni diferite piese.... Arcuri, amortizoare, bucse si pentru fatza trebuie si bieletele de la antirului. Toate astea trebuie sa indeplineasca anumite caracteristici, cum ar fi: arcurile au oalele dispuse mai jos, arcul are altzi parametrii de elasticitate, nu neaaparat este mai scurt; bucsele de serie, cand cobori masina incep sa se uzeze extrem de repede deoarece unghiul sau pozitia normalu nu mai este cea "originala"; bara de torsiune isi scade distantza si unghiul de atac asupra basculei. Etc... Cam ata si iertare de interventzie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!