Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

pai raditor nou,baie de ulei,incalzitor motorina,tragger,contra aripi,fusta spoiler,refacuta toba de esapament,un brat dreapta,manopera...undeva la 25 mil

Link către comentariu
  • 4 months later...

salut

nu am mai postat demult aici...la masina nu am facut mari modificari doar folia de pe capota am dat-o jos pt k a inceput sa se crape...in rest doar de partea tehnica m-am ocupat mai mult:)

post-81002-0-58160700-1334525233_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

cateva poze de azi...mari modificari nu sunt doar leduri peste tot in interior si la numar dar nu am poze cu ele

post-81002-0-85620400-1336048001_thumb.j

post-81002-0-86108200-1336048019_thumb.j

post-81002-0-46459300-1336048031_thumb.j

post-81002-0-18953400-1336048041_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 months later...

am revenit la vechiul look :D ...de data asta e ceva mai buna folie cea de data trecuta dupa un an a inceput sa se crape

post-81002-0-13752900-1341927367_thumb.j

Link către comentariu

Parerea mea e ca ori faceai toata capota, ori deloc. Cromul de la grila radiatorului parca e un pic cam mult... daca aveai bandouri cromate poate mergea.

Ploapele vopsite si in rest motorina sa fie! :) Bafta in continuare cu ea! ;)

Link către comentariu

da..am mai auzit povestea cu cromul de pe grile..probabil o sa il dau jos...capota asa am vrut eu pe mijloc nu prea imi place pe toata si pleoapele nu stiu imi plac si negre(merg pe contrastul verde-negru)...ms la fel

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

am dat jos cromul de pe mijloc,am imbracat sigla cu vw in folie si am vopsit dunga dintre grila si fusta cu negru..

post-81002-0-41835600-1343817361_thumb.j

Link către comentariu

Usor usor te indrepti spre bine :D Poate scapi si de restul cromului. Sigla e cea care trebuie sa ramana crom si cam atat

Link către comentariu

50% perfectiune. Pana la 100% mai e autocolantul.

Poate ti-am mai spus. "Unicul" nu sta intr-un autocolant. Lasa vopseaua sa luceasca ca deaia e metalizata si lacuita :P

Link către comentariu

asta ar insemna sa o readuc la "stock"...am in plan si vreau sa o fac cat mai repede:sa lipesc nr de inmatriculare cu banda dublu adeziva dupa ce ii sterg dunga neagra de pe margini

Link către comentariu

colantul ala e si urat si stramb. nu are continuitate pe bara.

jos cu el!

bine ca ai scapat de baghetele alea lucioase de pe grile

Link către comentariu

da..asa e

nu e chiar un numar rotund.....

post-81002-0-73781400-1344253021_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

frumoasa masinuta! nu te tenteaza stalpii colantati? si..categoric bandouri vopsite sau renuntat la ele (eu la astavisez) :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

multumesc...stalpii nu prea imi plac colantati dar bandourile da si mam gandit la asta

acum vreau sa lipesc nr de inmatriculare cu banda dublu adeziva sper saptamana asta

Link către comentariu

si eu l-am relipit ca am vrut sa curat ceva de sub el.. avea ceva lipici de cand am adus-o si acum am curatat-o si ampus totul perfect! astept sa imi vina becurile SMD de la colegul Cata50, am avut ceva becuri albe pana acum dar erau slabe si unul e ars. asa ca am decis sa trec la SMD la numar si pe pozitie

Link către comentariu

eu la nr de inmatriculare am leduri albe dar la pozitie le-am dat jos ca tot faceau figuri(probabil alea mai ieftine)

Link către comentariu

ieri am luat scrisu cu "golf" si "tdi"...parerea mea e ca arata ceva mai bine

post-81002-0-01260600-1344599352_thumb.j

post-81002-0-06259100-1344599357_thumb.j

Link către comentariu

si eu vreau sa fac aceasta operatiune, cum le-ai luat? cu uscatorul de par? a ramas ceva lipici dupa?

Link către comentariu

pai..mam chinuit cateva minute

am scos o lama de la cater si am bagat lama in spatele literelor(trebuie sa fi foarte atent sa nu atingi tabla sa nu zgari) dar se poate face usor pt ca buretele literelor este mai gros...dupa ce leam luat jos am dat usor cu unghia sa iau restul buretelui .....nu am folosit uscator de par doar un spray ca un fel de diluant ca sa curete lipiciul ramas si la final am dat putin cu ceara ca sa fie uniform

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!