Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

Mergeau curatati si vopsiti.... si vad ca m-am imbolnavit de la tine... azi si eu am spalat masina si am dat-o cu ceara :D.

Link către comentariu

@Laurentiu ... am curatat si portetrierii dar asa au iesit....poate mai dau o data cand pun rotile

 

@gupster nu i-am dat cu nimic, ii las asa 

 

@Aerofan mergeau si vopsiti dar nu mai vreau sa-i vopsesc...ai spalat-o dar macar nu a inceput si acolo ploaia , si coafura rezista  :))

Modificat de bls luci
Link către comentariu

Am spalat-o dupa ploaie :). Pai ia o vopsea ce rezista la caldura si de pe care se da jos usor mizeria si vopseste-i, fa-i verzi ca si masina si cu jantele argintii  :wub: ... asta in cazul in care n-ai vopsit deja jantele ca parca cochetai cu ideea de a le vopsi mov  :dry:

Ceva de genul:

vw_lime_green_brake_calipar_by_joeylime-

Modificat de Aerofan
Link către comentariu

Aerofan . ..jantele o sa fie gri...săptămana viitoare le i-au ...interesantă idee mi-ai dat ...sa vad

Marius Dan ..iti trimit pm cu codurile maine ,le-am cumpărat ,nu eu le-am facut

Modificat de bls luci
Link către comentariu

Ceva tot se banuie din afisaj :). De ce nu-l schimbi? Ia unul de Passat si vopsesti acele argintii cum am pus la mine la Golf. Daca gasesti si inele cromate si vopsesti acele pe mijloc arata aproape ca la R32 :)

post-19648-0-40995400-1429471795_thumb.j

Modificat de Aerofan
Link către comentariu

se vede foarte putin....m-am tot uitat intr-un timp dupa ceasuri dar nu am gasit mare lucru , asta e VDO se gasesc mai greu...deocamdata vreau sa ii fac alte chestii la masina , dar e si asta necesar, trebuie odata facut ....

Link către comentariu

Cauta in ceva schrott unde aduc masini din anglia si gasesti sigur. Sau daca ai drum spre Arad la Vinga este un schrott unde o sa gasesti sau cum intri in Arad dinspre Timisoara pe stanga dupa bariera la vreo 200 de metrii.

Link către comentariu

am fost la Vinga la schrott acum vreo 3 ani, stiu unde e...o sa-i vina randul si lui dar sunt altele pe lista cu prioritate mai mare acum....

Link către comentariu

Eu unul prefer "conserva" am prieteni carora li s-a patat bordul de la lichidul respectiv.

Link către comentariu

daca esti atent , nu curge...

 

am patit si eu asa, a curs lichid pe langa schimbator si a ars plasticul, a ramas urat......

Modificat de bls luci
Link către comentariu

Ce buchet ai acolo :) mai înțelegi ceva din atâtea mirosuri?

Dacă tot ai muncit sa cureți etrierii, vopsește-i. Altfel se vor face la fel, repede; e fierul crud și oxidează.

Modificat de Muale
Link către comentariu

Au iesit de nota 8 :)) Dar iei 10 daca vei curata si portetrierii cand pui rotile de vara  :wub:

 

+1

 

si daca ma uit bine, ai lasat "mustiucul" de la cablu de frana necuratat :))

Link către comentariu

@ Muale ...nu prea inteleg ,important e sa miroase tare  :lol: ....m-am hotarat si o sa ii vopsesc, as merge pe verde...

 

@Claudiu pai toate "functioneaza"  :))

 

@florinpbv las,nu te mai uita tu asa bine :lol:  ...cum am mai spus sunt curatati si portetrierii dar asa au iesit  :(

 

o sa vopsesc etrierii saptamana asta , m-am gandit la un verde fosforescent

Link către comentariu

pai m-ai pus pe ganduri cu verdele ala  :lol:  ...si daca au spus mai multi colegi sa le vopsesc,ce sa fac...le vopsesc :)

Link către comentariu

Mai,haida-ti sa ii spunem sa le faca roz,ca cica daca zicem mai multi ROZ le face  :D:))

 

Legat de mirosuri,oare sunt singurul care in ultima vreme a luat un spray de camera?parca efectul e mai instant si de lunga durata si nu e nimic la vedere :))

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

Daca stau bine sa ma gandesc ar merge roz. :biggrin:

 

Lasand gluma, verdele acela fosforescent ca in poza pusa de Aerofan o sa dea bine.

Link către comentariu

@cxr2test logic ca le fac verde ca imi place si mie nu doar sa ascult si de voi :D ... nu am incercat niciodata varianta ta putin mai ciudata  :))

 

@DClaudiu  sper si eu sa iasa bine dar totusi nu te poti lua dupa poza pt ca acolo sunt jantele mai mari , etrierii mai mari ...totusi e diferenta dar sper sa iasa binisor :)

Link către comentariu

luci faceam si eu caterinca.evident ca verdele acela e superb.stau si ma gandesc cum ar arata masina asa..mmm :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!