Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

Fa lateralele de la bara tot verzi, si pune grila stock inapoi vopsita negru lucios, eventual cu niste faruri pe negru.

Link către comentariu

Lateralele de sub grile sunt negre pt ca sub grila stanga lipseste o bucatica de vreo 7 cm  ....daca le-as fi lasat verzi era destul de vizibil ...asa ca raman nergre asa nu se observa ....

 

grila originala o pastrez asa verde...mie imi place mai mult asa fara semn si faruri negre ar da f bine ,trebuie alte faruri ,model cum am eu nu se pot desface altfel erau demult facute negre....

Link către comentariu

ieri am reusit sa fac schimbul de ulei..Castrol 5w40 , filtru Mann ( 300. 284 km ) 

 

 

post-81002-0-35806700-1407306538_thumb.j

post-81002-0-75902900-1407306556_thumb.j

Link către comentariu

e ciudat mixajul de culori la fusta/bara fata,tot imi da impresia de o masina ce a mancat o savarina si o uitat sa se stearga la gura :))

 

 

 

"azi am sters-o la gura dupa ce a terminat savarina"  :))

post-81002-0-27131000-1407504186_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Fata de cum o stiam a evoluat foarte mult in bine masinuta ta , de la scrisul pe anvelope la jante , botul arata foarte fain , imi place bravo , tine-o tot asa

Link către comentariu

Mersi...arata dar din pacate vopseaua nu rezista pe bandou,trebuia si primer inainte :(....jantele le reconditionez in iarna sau poate le schimb ...momentan doar pe partea tehnica ma ocup...i-am schimbat uleiul ,vreau sa ii schimb lichidul de frana,discurile,placutele,sa ii mai curat din nou egr inainte de iarna si altele ...

Link către comentariu

nu am vazut eu bine sau pe bandoul din fata unde vine nr.montat nu ai vopsit?

 

Cand l-ai vopsit trebuia sa fi dat si cu putin lac peste,gasesti sprey.

 

Pt suspensie,tu ai arcuri stock?sunt sanse ca daca iti iei arcuri originale,(sh,dezmembrari,etc) sa iti stea normal.la mine sta ridicata din cauza arcurilor si nu telescoapelor si am sa incerc sapt.viitoare sa pun oem sa verific daca e diferenta intre ele.

Link către comentariu

pai...unde vine montat numarul nu am vopsit partea aia de sub....da.. trebuia lac,primer inainte sa fie facut cum trebuie

 

banuiesc ca sunt arcurile stock....chiar nu m-am gandit la asta...ar fi o varianta sa incerc cu alte arcuri( amortizoarele fata le-am schimbat si s-a inaltat si mai tare)

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Teoretic amortizoarele se aseaza dupa arcuri,daca ar fi amortizoarele mai inalte ai avea joc la arc sau ar face ca barca (acelasi simptom ca si cand e dus amortizorul)etc.

 

Si eu sunt curios,sapt.viitoare fac o proba si daca e ok ramane asa.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

au iesit bine. ai dat grund si vopsea sau si un strat de lac pt protectie?

Modificat de Muale
Link către comentariu

Daca ai dat decat cu spray. pregateste-te ca la maxim doua jeturi sa se duca vopseaua. Asa am dat si eu si eram super bucuros ca ce frumos au iesit si la spalatorie s-au dus dracu. Trebuie dat grund inainte si lac peste daca vrei sa tina.

Link către comentariu

Muale ...nu am dat cu grund...le-am dat cu peria cu flexul , am luat si vopseaua veche de pe ele  si le-am dat cu vopsea la spray si dupa cu lac ....

 

Flavius ...din moment ce nu o spal la spalatorie cu jetul si oricum pun capacele originale pe ele eu zic ca e ok ...le-am vopsit mai mult de protectie pentru ca avea niste rugina unde veneau urechile de la capace ...

post-81002-0-99558400-1411640246_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

vopseaua cauciucata ar mai fi o varianta dar personal iarna nu am incercat sa vad daca tine.

Link către comentariu

vopsea cauciucata?nu cred ca am mai vazut....si oricum cred ca tine si asta daca le pun si capace e bine asa ....o iarna sa tina si tot e bine 

Link către comentariu

asa ma gandeam si eu ca o sa tina...da acolo se zgarie , a si ruginit in locul unde vin urechile...

 

am si rotile pe 16 cele aurii dar....e mai bine iarna cu cauciucuri mai inguste ,roti mai usoare ....

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Tiby draghe nu sti de "plasti dip" sau "bumper protect"?houles boules.Ia da un youtube sau goagle. :))

 

Sta si cu vopsea+lac si avand in vedere ca o faci din pasti in craciun nu e mare scofala daca mai se cojeste,etc.

Link către comentariu

nelipsita baie de sambata dupamasa si o poza cu SUV-ul  :lol:

 

am curatat bandoul din fata , din pacate vopseaua nu rezista , a inceput sa sara deja , ma gandeam ca vine si iarna deci nu e nimic de facut, mai bine asa...asta este 

post-81002-0-58166600-1411842043_thumb.j

post-81002-0-63165200-1411842050_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

azi am pus rotile de iarna(cam devreme ,stiu)  si am schimbat filtrul de motorina

post-81002-0-52854000-1412178244_thumb.j

post-81002-0-42217800-1412178269_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!