Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

Eu nu am zis "neaparat azi" fa maine,sapt.viitoare,luna asta cand poti.sau te grabesti cu vopsitul? :)

Link către comentariu

Aaa bine...o sa fac mai multe din lateral cand o spal...nu ma grabesc :)

Link către comentariu

cateva zile am avut ocazia sa ma plimb cu passatul unchiului meu din Germania...ce pot sa spun fata de golf sta mai bine pe curbe(poate doar fata de al meu) e mult mai incheiat,mai spatios, mai lat,dotari mai multe ,consum mai mic...sunt diferente...asta e 2005 al meu 2000 ...

 

un mic plus pt golf e ca trage ceva mai bine,chiar si la viteze mai mari , cand o accelerez raspunde mult mai repede   (desi passatul are 131cp)

 

+ o poza dupa spalare :)  

post-81002-0-47078500-1405934945_thumb.j

post-81002-0-19122300-1405934968_thumb.j

post-81002-0-38910900-1405934983_thumb.j

Link către comentariu

am ratat  :lol:  ... saptamana viitoare urmeaza schimbul de ulei si placute spate 

post-81002-0-98312400-1406581911_thumb.j

Link către comentariu

Mersi la fel  Laur  :)

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

azi i-am pus din nou grila fara semn....in locul semilunei din capota am pus folie dintr-un capat in altul...arata cam ciudat ,nu? dar nu am ce sa ii fac.....(in prima poza pare folia putin stramba dar nu e )

 

 

+ schimbat placute spate

 

 

.

post-81002-0-23024600-1406741642_thumb.j

post-81002-0-88838000-1406741652_thumb.j

post-81002-0-27922800-1406741662_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Nu arata deloc ciudat. Arata chiar bine la capota. In schimb, ce nu imi place e grila... are o a treia parte lipita de bara in partea de jos, cele oem nu au asa :(

Link către comentariu

de asta am si ales modelul asta ,ca are partea care acopera semiluna din bara....am vazut cateva doar cu 2 dungi arata mai bine intr-adevar...dar e buna si asta ..

 

oare ar da mai bine in culoarea masinii grila? :blink:

Link către comentariu

aaa, nu mi-am dat seama ca partea aia acopera gaura din bara. e bine gandita. poate ar da mai bine in culoarea masinii ca nu s-ar mai vedea asa partea despre care zic.

altfel, ar arata foarte bine cu grila neagra din doua bucati si acoperite gaurile la tinichigerie. foarte scump insa :( arata foarte bine si asa cum e acum :)

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Ar arata mai rea cu farurile joey mode ::D

Link către comentariu

asa e...e destul de scump....daca arata bine o las asa :D

 

Laurentiu....crezi ca nu stiu  :lol:  ...dar trebuie alte faruri cele de pe masina sunt valeo si nu se pot desface :(

Modificat de lucyyy
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Ele se pot desface..dar cu ciocanul...si am vazut ca @senty are sticle de vanzare..deci nu e ceva imposibil...

Trebuie doar sa ai bani si sa vrei :))

Link către comentariu

sau...sa caut faruri in dezmembrari mai ieftine si sa le fac  ....cu ciocanul nu as incerca  :lol:  ...bani sa fie...ca de vrut,multe vrem :))

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

1 bucata bandou vopsit si de CIUDA ai prins 10% din el ca nu vad si eu cum a iesit :D MS !:))

Link către comentariu

:)) .... pai doar jumate a fost facut atunci :D ....poate ca era mai bine date jos frumos vopsite dar...am zis sa le fac asa pe masina......l-am suflat cu un pistol dar parca e subtire vopseaua pe el...asta din fata e doar pt test  :lol:  ...le fac si restu dar pe rand sa vad cum iasa

Link către comentariu

Bandourile negre (nevopsite) au nistre striuri sa zic asa,gen coaja de portocala.trebuie smirghelite bine pana ai suprefata fina,daca nu cand le vopsesti daca stratul e mai subtire se vad "urme".

 

Arata mult mai bine asa,parerea mea : fa si grila fara stema aceeasi culoare si fusta de sub bara.numa sa ai mana de lucru buna,daca nu e vopsit cum trebuie risti sa se decojeasca la iarna sau cand sta mult in soare sa crape.

Link către comentariu

eu doar putin am dat cu smirghel...se vad si niste urme....grila totusi va ramane neagra si fusta de jos oricum vreau tot verde sa o fac...

 

cat tine tine , vopsesc din nou  :lol:

Link către comentariu

Iti arata bine masina cu bandourile asa,e ciudat mixajul de culori la fusta/bara fata,tot imi da impresia de o masina ce a mancat o savarina si o uitat sa se stearga la gura :))

 

Acum,gusturile nu se discuta,doar imi dadeam cu  parerea ;)

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

ce comparatii faci :))   stiu ca e ciudat dar nu ramane asa nu stiu nici eu de ce am facut asa acolo :lol: ....dunga verde din centru o vopsesc neagra cum a fost.....nu imi place nici mie asa

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!