Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

  :lol:  asa e..... vreau sa fie toata cum a fost de noua(cel putin incerc)...daca as putea sa ii schimb si jantele sa ii pun tot ceva oem ar fi perfect :)

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Jantele n-arata rau. ;) Folia aia ne statea la toti pe retina. :lol:

Link către comentariu

nu arata rau cu jantele astea  dar nu stiu ce sa fac...ori le reconditionez dar nu vara asta ori le schimb....

 

stiu , stiu ca nu va placea folia ,am zis sa mai ascult si de voi  :))

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Jantele sunt ok,nu le schimba si la tine e ca la mine,masina e cam ridicata,nu ne-ar strica niste suspensii sport reglabile pe inaltime la amandoi.

 

Fara folie arata mult mai bine,stiu ca e stresant sa iti zica altii,etc dar dupa cum ziceam masina arata bine,pacat sa o maschezi.

Link către comentariu

asa-i ,masina "plange" dupa o suspensie sport dar din pacate 1 investitie maricica si 2 drumuri ff proaste mai ales in zona unde stau....

Link către comentariu

Drumuri proaste sunt peste tot si rovigneta isi "merita" toti banii,de aceea am zis "reglabila".Eu am avut sport si totul bine si frumos pana am spart baia de ulei si am decis sa o ridic.multe dau bine ochiului dar nu sunt foarte practice si care fac ambele din pacate sunt scumpe.

Link către comentariu

deocamdata ramane asa pe viitor nu se stie...eventual daca prind o oferta ff buna ,altfel nu stiu, nu as investi atat pt o suspensie( pentru mine masina nu inseamna totul :) ) ....incerc cat pot  sa o mentin asa cum este fara modificari  

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Ca sa ai o idee,suspensie sport si jantele putin mai mari:

post-132519-0-77172600-1403470525_thumb.

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

Nu arata rau dar....totusi parca nu i-as pune..e buna si practica asa cum este ea acum...le ai cu photoshopu' ...mersi pt poza :)

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

ms,faceam grafica mai demult,pana am schimbat jobu :)

 

Arata ok si cum e asa,eu ziceam doar sa iti faci o idee cam cum ar fi fost "daca".Ce gasesti cat de cat calitativ e cam scump:

 

http://shop.vwgolfmk4.ro/suspensie-sport-reglabila-pentru-vw-golf-4--1.html

 

sau:

 

http://www.okazii.ro/tuning-auto/alte-piese-tuning-auto/suspensie-reglabila-vw-golf4-bora-a54550555

Link către comentariu

cam scumpe...daca vrei sa arate bine, costa ...

Modificat de lucyyy
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

ieri m-am ocupat mai mult de ea am curatat-o in interior si exterior ..dupa ce am spalat-o am dat-o si cu ceara ....a iesit destul de bine in poze nu prea se vede....

post-81002-0-49696200-1404645876_thumb.j

post-81002-0-25879700-1404645887_thumb.j

post-81002-0-80129800-1404645893_thumb.j

post-81002-0-44310600-1404645906_thumb.j

post-81002-0-40812500-1404645913_thumb.j

post-81002-0-56064300-1404645926_thumb.j

post-81002-0-92768000-1404645976_thumb.j

Link către comentariu

am primit un set din Italia de la cineva ,mai era si de curatat scaunele ,de curatat motorul de ulei ,silicon de bord , sampon si ceara asta

post-81002-0-18665000-1404738180_thumb.j

Link către comentariu

daca tot am fost in dedeman , am schimbat laveta cu care sterg masina sper sa fie la fel de buna ca cea pe care am avut-o , mi s-a terminat samponul auto si siliconul de bord si trebuia sa i-au altele ...

 

mai am 2 000 de km pana la schimbul de ulei inca nu stiu daca sa pun tot cstrol 5w40...la ~300.000 km cred ca ar merge 10w40....sau sa merg pe aral sau liqui moly...ma mai gandesc

post-81002-0-84132600-1405095744_thumb.j

Link către comentariu

arata interesant cu o folie pe faruri ,am mai vorbit despre asta aici :D 

 

vreau sa fac jantele albe, ce parere aveti? 

post-81002-0-85552000-1405441773_thumb.j

Link către comentariu

De banii aia mai bine vopsesti bandourile si manerele de la usi ... jantele sunt ok asa

Link către comentariu

Daca vrei sa iti fac prieteni noi,politia abia asteapta sa iti pui folie pe faruri :D

Eu ti-as sugera daca tot ti-i s-a pus pata pe folie sa pui albastra-semitransparenta,ce imita "cica" xenonul.

 

Folia e relativ ieftina si o gasesti aici

 

iar cum arata aplicata gasesti aici

 

Jantele tale arata bine,reconditionate daca e cazul sau o spalare buna si esti in grafic ! (parerea mea) alb nu ai contrast cu ce sa mearga.poate daca era interiorul alb,masina alba,neagra,etc.

e ca si cum ti-ai vopsi jantele roz,n-are nici un dzo :D

Link către comentariu

de ce ai vrea sa pui ceva peste faruri? poate doar daca nu conduci deloc noaptea.

Link către comentariu

Claudiu ...jantele au nevoie de reconditionare ...bandourile tot am zis ca le fac , dar in ultimul timp nu prea m-am ocupat de ea in afara de spalat..

 

Cxr2test .... nu vreau sa pun folie am zis doar ca arata interesant mai inchise asa...jantele neaparat trebuie reconditionate , sunt zgariate , nu sunt hotarat daca albe sau cum sunt acum ....sau gri deschis....

 

Muale...nu o sa pun normal ,e mai important sa lumineze bine decat sa arate mai bine...bineinteles ca si noaptea conduc  :lol:

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

@lucyy:

 

Fa o poza din lateral,zi-mi ce culori iti trec prin minte si daca binevoiesc (si binevoiesc) te ajut cu un PS,nu de alta dar sa nu te apuci de vopsit si apoi sa iti para rau :)

 

 

@Claudiu: 

 

Chestia cu bandourile imi aduce aminte de o faza amuzanta cu un amic cu o Bora.Tot bandouri o avut in cap si a mers sa le faca.m-am intalnit cu el dupa 3 ore si masina arata la fel....la care el zice "ba am fost sa fac bandourile si m-am intalnit cu unu acolo la service avea de vanzare niste faruri misto" :)) restul deduceti voi :D

Link către comentariu

uite o poza aici  .... incearca un alb si nu stiu un gri mai deschis ...altceva nu stiu

 

bandourile le fac...vedeti voi  :lol:

 

mersi mult

 

am mai pus o poza care iti pica bine

post-81002-0-84854400-1405534190_thumb.j

post-81002-0-31660900-1405534445_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

poti trimite si pe pm.

 

PS: mai de departe nu ai putut? :)) sau vrei si copacii din curte?

Link către comentariu

Atunci modifica poza in care ai facut-o low :)) .....altele din lateral de aproape nu am...sau asta

post-81002-0-90570500-1405536168_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!