Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

Eu credeam ca te referi la cele de alimentare. Oricum, gasesti cabluri putin mai groase la magazinele de electrice/electronice, de la statie la subwoofer. Trebuie vazut cat are RMS, ca si pe asta nou al meu scrie 500, si are 150w RMS.

Link către comentariu

cele de alimentare sunt groase alea sunt bune...nu gasesc unde scrie RMS 

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Ar fi trebuie sa scrie pe cutie in spate, sau cel mai sigur pe difuzor, dar nu-i bai, doar nu demontezi subwoofer-ul sa vezi ce scrie pe difuzor! :))

Link către comentariu

Flavius .. nu scrie nimic pe spate ,iar pe difuzor nu se vede doar daca il demontez cum zici tu :))))...am vazut ceva pe net , o boxa are 200w RMS ,2 boxe cum am eu 400 RMS ,nu stiu sigur

 

MRC..am doar o siguranta,este de 30 cred

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

P=U*I, P=puterea, U=tensiunea, I= curentul.

 

P(max)=30*14.4=432

 

432-10%(pierderile)=388

 

Probabil are vreo 300 Watti RMS amplificatorul ala al tau.

Link către comentariu

probabil e asa cum  spui tu , pt mine nu e asa important cati watti are ,important e sa se auda bine si sa fiu multumit....

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

salut.

 

1.da jos folia aia orbila dp capota si faruri

2.vopseste bandourile in aceeasi culoare (codul culorii e in portbagaj si de 50 lei iti faci vopsea la comanda) - cod-ul tau cred ca e LA6P - cosmic green sau LC6W - Rave green

 

3.tips-ul la toba e prea scos zici ca sunt 2 cartofi

 

4.ai o masina frumoasa si pacat sa o strici cu romanian-tuning

5. imi plac jantele ! :)

 

6.sper ca nu te superi dar parerea mea e ca i-ai facut putin downgrade fata de primele poze postate.

succes!

Link către comentariu

salut

 

1 . si tu zici asta? :D ...cred ca ajunge,am obtinut deja prea multe voturi contra foliei cred ca ii ajunge atat :lol: ...

 

2 bandourile vreau si eu sa le vopsesc mi-ar placea in culoarea masinii....da codul este LA6P

 

3. nu stiu in ce poza ai vazut tipsul dar nu il mai am de 2 ani.... 

 

4. stiu si eu ca nu e facuta cu gust, as fi vrut si eu sa arate alfel dar ca sa arate bine trebuie si investitii mai mari

 

5. jantele imi plac si mie mult ,necesita revopsire dar anul asta raman asa 

 

6. stai linistit ca nu ma supar,mersi ca ti-ai dat cu parerea si...ramane de vazut zilele astea ce si cum...

Link către comentariu

gata....am frecat 2 ore lipiciul de sub folie...da ,da mai pleoapele stiu :D 

 

cum ar da mai bine poza 1 sau poza 2 ? ....

post-81002-0-06186600-1402677358_thumb.j

post-81002-0-03232300-1402677380_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

nici una ;)

 

prima fara negru si grila culoarea masinii.

 

a doua,fara pleoape.

Link către comentariu

Pleoapele le i-au jos si cred ca ramane grila originala :)

Link către comentariu

uite,daca ar fi sa ii faci ceva (bandouri+grila cum ziceam)

 

ITsxX6A.jpg

Link către comentariu

Ce bine arata cel din poza....da,urmatoarele pe lista sunt bandourile neaparat si fusta de spoiler

Link către comentariu

In sfarsit ai dat jos folia aia... mult mai bine fara. :icon_thumleft:

Poti sa lasi grila originala si sa-i faci lamelele negre, dar nu e rau nici asa.

Link către comentariu

Alex ...da, am dat-o in sfarsit  :lol:

 

da e o varianta si asta grila oem dar neagra....sa vad...momentan vreau sa ii fac bandourile verzi

Link către comentariu

Daca tot iti place cu acele pleoape de ce nu le vopsesti in culoarea masinii ? Ar da mai bine parerea mea :)

Link către comentariu

mi-i se pare mie sau folia dp capota ai pus-o jos pe buza din bara?

 

vad ca iti este greu sa renunti la romanian tuning :) macar ai ambitie :))

Link către comentariu

nu stiu la ce te referi, in afara de faruri si parasolar nu mai am folie

 

folia de pe faruri nu cred ca inseamna romanian tuning, masina este cat se poate de simpla fara nici un fel de scris,sticker sau alte prostii pe ea(pana si suportul de numar e negru fara reclame) ..si cand voi vopsi si bandourile si fusta de spoiler atunci nu vad ce ar fi in plus

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Am intrebat de fusta din bara,care pare si ea infoliata cumva,oarecum.Ideea e ca acele pleoape din folie la un momentdat vor crepa si/sau se cojesc si iti dau de lucru pt curatat.

 

Oricum,e masina ta,gusturile tale etc.sunt curios ce parerea o sa ai dpc vopsesti bandourile

Link către comentariu

nu..fusta din bara e vopsita neagra nu e infoliata..folia e destul de groasa oricum sunt sigur ca nu apuca sa se cojeasca ,nu le voi tine mult...daca as fi avut alte faruri 100% nu le acopeream cu folie sau pleoape

 

sa vad,sunt curios si eu dupa ce le vopsesc cum vor iesi , desi culoarea va fi putin diferita...chiar daca e dupa cod

 

 

inainte sa le vopsesc , o sa dau cuiva o poza sa o modfice sa vad ideea :D

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

am renuntat la folia de pe faruri...sper ca in 2 saptamani masina sa primeasca un polish + curatat tapiserie

post-81002-0-71991600-1403421834_thumb.j

post-81002-0-45606400-1403421850_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!