Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

pai cand am schimbat placutele le-am uns dar degeaba ca a fost gaurita garnitura de la pistonas....

Link către comentariu

Daca nu e mancat rau etrierul, schimbi garniturile si pistonul.

Link către comentariu

nu prea inteleg cum spui tu...cel din poza l-am luat de aici de pe forum si l-am pus pe masina nu stiu cum sa schimb doar pistonul sau garniturile...

Link către comentariu

A schimbat recent Laurentiu Lwr. Vezi la el in topic.

Link către comentariu

da...acum am vazut,nici nu ma gandeam la varianta asta nu am stiut...oricum doar cel de pe stanga a avut probleme si e in regula acum si nici nu am dat foarte mult pe el ...

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Hmm..nu stiam de de sughit:))...eu am facut operatiunea pe fata...pe spate nu stiu daca este kit de reparatie..

Ce ai facut cu etrierul vechi?il donezi?...platesc eu transportul....

Vreau sa vad cum functioneaza...care este principiul lui si da fac o presa dedicata...dar pentru asta imi trebuie un etrier sa iau cotele exacte...

O zi placuta:)

Link către comentariu

Laurentiu ...etrierul blocat i l-am dat vecinului meu care are tot un golf 4 ,m-a vazut in ziua in care l-am schimbat,a venit la mine si a zis ca ii trebuie lui(e mai in varsta,zicea ca el il face , ca e bun , ca nu stiu ce ) ...i-am spus ca nu am ce face cu el si a ramas la el...daca stiam ca iti trebuie tie il opream si ti-l dadeam...

 

oricum in curand trebuie sa il schimb si pe cel din dreapta , o sa stiu data viitoare ca il vrei...imi pare rau nu am stiut

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Stai linistit...de ce esti asa sigur ca il schimbi si pe cel din dreapta?

Link către comentariu

pai daca o ridic pe cric si invart roata nu e 100% bun...freaca putin...in comparatie cu asta care l-am pus

Link către comentariu

Ai verificat sa nu fie din cablurile de frana ?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

da Florin ..cablurile sunt bune le-am schimbat in toamna ,noi noute...si se vede si de la etrier ca revine complet pana la capat sistemul de la frana de mana(parghia aia sau ce o fi).....

Modificat de lucyyy
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

acum cateva zile cand am vrut sa deschid portbagajul s-a auzit "poc"  ...cand am deschis telescopul de la haion era "infipt" in stop  (nu imi dau seama cum a iesit de pe bila,siguranta era ok) :dry:

post-81002-0-45324200-1401546013_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

nu am mai putut sa modific postul anterior si adaug acum inca o poza .....

 

va rog...nu va mai luati de "pleoapele" din folie de carbon de pe faruri,stiu ca nu va place   :)) ....nu le-am avut ,le-am pus iar le-am luat iar le-am pus le mai tin putin si iar le i-au ...asa ma apuca pe mine :D

post-81002-0-81010400-1401561148_thumb.j

Link către comentariu

stie cineva daca pot lega statie si tub de bass la casetofonul original al masinii cel din imagine?...vreau sa stiu daca are iesire pt statie.....help plss

post-81002-0-89915100-1401823132_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

probabil cu un filtru poti lega pe iesire normala.

in dufuzor trebuie sa ajunga doar frecventele joase si eventual sa ai control separat cand vrei sa asculti fara sa vibreze oglinda.

Link către comentariu

Muale ...da trebuie si control separat cum spui tu sa nu vibreze oglinda tot timpul...

 

MRC...o sa caut,asta era ce ma interesa daca are iesire...

 

 

                  multumesc mult   :salut:

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

din pacate casetofonul nu a avut iesire pt statie ,a fost nevoie de un adaptor...

 

pana la urma a iesit bine ...acum avem basssss !! :D

post-81002-0-01904000-1402146800_thumb.j

Link către comentariu

MRC...sincer sa fiu nu inteleg,nu eu le-am legat eu doar m-am uitat....cine mi le-a pus a zis ca nu are ca trebuia sa fie 2 gauri pt jackuri bla bla si am luat adaptor....in fine a iesit bine...mersi oricum

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Instalarea a facut-o de toata jena, fixeaza bine amplificatorul si nu de incinta! Daca incape in lateral ar fi perfect!. Si probabil el credea ca ai player aftermarket, dar daca atata stia respectivul....

Link către comentariu

Rares...poza a fost facuta in timpul lucrarii si nu ramane asa ...maine trebuie sa i-au cabluri ceva mai groase de la statie la woofer cele din kit au fost cam subtiri...si dupa il fixez cum trebuie

post-81002-0-66915900-1402332921_thumb.j

Link către comentariu

Intrebarea pune-o altfel : ce grosime au acum, ce grosime vrei sa pui in schimb si care e formula care a dus la nevoia de cabluri mai groase?

Link către comentariu

Flavius ...aproape jumate:)) .....pai are 2 boxe pe fiecare scrie 800w ...statia e de 1600w 

 

Muale...nu stiu ce grosime au, e cablu cel roz din poza care se imparte in doua pt fiecare boxa si e subtire ca si cele de la boxele din usi....eu nu vad nicio problema dar cel care mi le-a pus a zis ca e bine sa fie mai groase putin

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!