Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

MRC...am incercat pe poarta unde bag masina in garaj....o sa ma mai uit daca nu gasesc iti cer ajurorul,mersi

 

mad_kat ...am tot incercat dar nimic,,sper sa reusesc si eu....

 

Muale...chiar acum m-am uitat becul sta perfect in locasul lui cu punctele pe gauri e pus bine in poza asa pare,e neclara dar becul sta foarte bine.....

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Eu am mai avut o problema. Am "tras" prea tare de reglaje si a sarit oglinda din rotule ... daca asa ai patit si tu, o sa te distrezi un pic cu ea.

Link către comentariu

pai la mine cred ca nu e sarita din moment ce invart de rotite si se regleaza....bine ca mi-ai spus sa am grija

Link către comentariu

Lasa ca am reusit eu sa fac sa "sara" un reglaj :(

Azi-noapte m-am apucat iar sa reglez farul drept. Si aparent, nici macar la capatul cursei nu se "ridica" suficient. Si fara sa imi dau seama am trecut de capat si a sarit reglajul cu totul. L-am proptit in interior, dar nu am vrut sa fortez oglinda.

Cel mai nasol e ca mi-a si sarit rotita dintata de reglaj, deci nu se mai poate actiona clasic cu surubelnita... Asta s-a intamplat la farul dreapta, care am senzatia ca are plasticul mai "copt" decat cel stanga, avand si clema de la capacul de peste proiectoare si semnalizare rupta...

 

Acum trebuie sa il desfac sa vad ce naiba s-a intamplat pe interior ...

Link către comentariu

inca o poza cu SUV-ul meu,ultima cu jantele/jantele albe pe anul asta,in primavara probabil vor fi mov..

post-81002-0-67092300-1383764574_thumb.j

Link către comentariu

Cred ca ar fi mai misto efectul cu niste roti gen 215/65R16 :D

Mie imi place la nebunie Audi Allroad :))

Link către comentariu

Laurentiu...este ea mai inalta dar nici chiar pentru roti de camion  :lol:

 

Audi Allroad face parte din alta poveste nu are legatura cu golful  :)) ...nu stiu nici eu de ce e asa inalta 

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

am trecut la jantele de iarna,i-am pus si capacele si i-am schimbat astazi  filtrul de motorina

post-81002-0-51598500-1384018684_thumb.j

Link către comentariu

m-am gandit sa imi vand jantele mele si sa caut acest model care imi place foarte mult(Montreal 2)...eu cred ca ar da bine pe masina.....

post-81002-0-83184400-1384538827_thumb.j

Link către comentariu

da...imi plac foarte mult,sper sa si reusesc sa scap de ale mele si sa pun mana pe un set :wub:

Link către comentariu

Da...i-ar schimba radical aspectul...si acum am vazut cateva seturi la vanzare...cand cautam eu... oferta nu era asa bogata :) bani sa ai...

Link către comentariu

m-am gandit sa imi vand jantele mele si sa caut acest model care imi place foarte mult(Montreal 2)...eu cred ca ar da bine pe masina.....

Asa jante am eu. Sunt pe 16' si dau foarte bine pe Golf MK4, deci te incurajez sa-ti cumperi un set. :)

Link către comentariu

Laurentiu..stiu ca i-ar schimba aspectul..asta am observat si eu ca nu sunt exagerat de scumpe....

 

Apashi..asa e ,dau bine...am vazut pe mai multe golfuri si sunt frumoase

Link către comentariu

Frumoase jante, le-am avut si eu.

Nu vrei totuși niste Santa Monica pe 17"? :D Ti le las la 350€ cu tot cu cauciucuri.

Tapatalk-kal küldve az én C5303-el

Link către comentariu

Rudolf...tocmai de asta vreau si sa le schimb,asta e unul din motive(greutatea)..si vreau maxim pe 16,cele montreal 2 sunt mult mai usoare ca cele care le am acum si in plus trebuie si omologare cele pe 17...oricum pretul e bun dar mai vedem,poate ma razgandesc sa vad cum le dau pe ale mele.....

 

 

azi am vrut sa rezolv problema cu reglajele dar am comis-o...numai putin a ajuns oglinda in ea a crapat toata ,in poza nu se vede dar in sus e praf...asta este cautam sticla acum :(

post-81002-0-81539000-1384638647_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Uite aici unele mai ieftine si cat de cat aproape. ;)

Nu-l stiu pe cel care le vinde sau chestii d-astea, da' mi s-au parut ieftine, cu toate ca au nevoie de retusuri.

Link către comentariu

da...am vazut si eu jantele astea,nu stiu ce sa zic ,din poze nu arata prea bine,trebuie reconditionate,,,dar sa vedem o sa i-au legatura cu persoana respectiva...

Link către comentariu

crede-ma ca nici eu nu stiu...am dat farul jos,l-am luat in mana,era cu fata in jos am bagat mana la reglaje,l-am pus pe pozitie am dat putin sa invart de rotita...numai putin ce a atins oglinda in sticla toata a crapat,s-a auzit poc si s-a fisurat tot si plus de asta si oglinda s-a fisurat putin..chiar nu stiu....

 

sa vad daca gasesc doar sticla sau trebuie alt far.....

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Nu cred ca e diferența mare de greutate, mai ales ca e vorba de jante originale. Aspectul si comportamentul masinii însă merita.

E momentul pentru faruri Depo! :)

Sent with Tapatalk 4 from my Xperia SP

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!