Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

Salutare tuturor,

Sunt nou pe foum, tocmai am achizitionat un golf IV variant 1.9 tdi, 101cp ... sunt super incntat de ea.

Azi ma duc la rar pt identificare :Driver: si poate mai pe seara ii fac o prezentare aici pe forum asa cum se cuvine. :blah_:

bafta tuturor

Link către comentariu

frumos variantu pt varsta lui. fara evenimente si sa te bucuri de el!

cei doi bureti lipsa ti ia imprumutat pe viata cineva. sunt ieftini oricum la reprezentanta vw.

dar spune-mi te rog codurile de pe celelalte doua tampoane de cauciuc, daca este stantat pe ele.

in rest numai bine!

Link către comentariu

dorumito...m-am uitat astazi dar nu apare niciun cod sau scris ceva pe ele..sunt simple

km fara numar

Link către comentariu

am pus jantele pe langa rotile de pe ea...trebuie doar sa-i schimb cauciucurile la jante ..acum au 225|50|16...

m-am gandit sa-i pun 205|50sau 45|16....voi ce parere aveti?

post-81002-0-99444300-1296479134_thumb.j

post-81002-0-41083100-1296479153_thumb.j

Link către comentariu

225 sunt prea late... si 205 e cam lat, dar e bun pentru ca, compenseaza prin aderenta sporita

simti fiecare pietricica de pe sosea, articulatiile sunt puse sub un stres mai mare, vei schimba mai des bucse si pivoti, mai ales daca mergi pe drumuri mai rele.

eu as da jos trim-urile de pe consola centrala (din jurul ac-ului si a navigatiei) si le-as curata si vopsi... s-a julit vopseaua gumata si se vede cam nasol

plus ca ai pus suportul de pahare care e de alta culoare, un negru mai inchis :D

Link către comentariu

soila..ms de sfaturi ...m-am gandit si eu sa vopsesc marginile alea ...si la suportul de pahare am dat jos cauciucul ala de pe el deoarece s-a julit

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

mai postez cateva poze :

;) m-am gandit sa vopsesc cu verde carligul de remorcare si sa-l las pe masina :lol:

ASTEPT PARERILE VOASTRE

post-81002-0-01894200-1296662760_thumb.j

post-81002-0-17727900-1296662769_thumb.j

post-81002-0-39285300-1296662778_thumb.j

post-81002-0-04953700-1296662796_thumb.j

Link către comentariu

daca vrei sa vopsesti ceva,vopseste bandourile!

carligul e practic daca te loveste cineva in spate. sau daca ai remorca si cari ceva. des.

estetic e urat. eu nu l-as vopsi. sau l-as vopsi negru,daca e cazul.

ce e cu presurile alea in spate,asa avea tata pe dacia 1300 :))

sunt covorase de cauciuc calitative de vazare,vinde cineva si pe forum. nu sunt scumpe,au prindere in podea. eu am cumparat si sunt f ok,ai poze la mine in topic.

cu siliconul pe motor...nu atrage mult praf?eu sunt anti silicon pe orice in masina. o fi bun la sani dar pe plastice nu imi place cum da. prea uleios. exista solutii speciale pt curaat plastice si unele pt dat pe motor dupa spalare.

stiu ca ma repet dar da jos "beteala" de pe grile..

P.S. doar mie mi se pare deranjanta diferenta mare de nuanta intre volan si capacul de airbag? sau asa se fac volanele in 4 spite dupa o vreme?

Link către comentariu

Muale....presurile alea de pe spate nu mai sunt demult pe masina si nici mie numi placeau asa mult dar erau folositoare pt ca spoilerul din spate era tot timpul curat :)

pe motor nu se pune praf acum iarna ca nu are de unde :blah_: dar mie imi place sa tin motorul curat :huh:

m-am gandit saptamana trecuta sa dau jos ornamentul de pe grile dar sincer imi plac si altii mi-au mai spus ca ii schimba aspectul :lol:

bandourile poate am sa le vopsesc cand va fi vreme buna

si despre volan ...este adevarat ca in poza are 2 culori dar de fapt nu are sau nu mi se pare...o sa mai pun o poza cu bordul sa vedem :D

Link către comentariu

Cred ca @Muale se referea la presurile din masina din spate nu cele dupa bara.

La interior eu as mai schimba mansonul de la schimbator ca e cam dus ,vezi ca gasesti tot aici la vanzari,culoarea rosie dupa huse nu se potriveste la nimic,si sa sti ca si parerea mea e sa dai beteala jos dupa bara fata,dar faci cum crezi.Bafta!

Modificat de nemet_tt
Link către comentariu

aaa la cele din masina....mda sunt cam urate :(

mansonul de la schimbator l-am dat cu crema de papuci :D si a iesit super necesita si schimbare :)

husele mi-au placut foarte mult culoarea ..erau si pe negru dar am vrut cv mai diferit :)

eu raman pe ideea mea ca ornamentul de pe grila cade bine mai ales de la distanta se vede frumos..asta e parerea mea

oricum va multumesc pt sugestii si unele chiar o sa le aplic :icon_thumright: bafta

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos si sa te duca 1mil de km...un sfat sau o parere de la mine ar fi sa vopsesti bandourile si manerele in culoare masinii....si crede-ma ca pe verdele asta arata mortal mai ales ca ai folie...super frumoasa si combinatii frumoase de dotari...trapa,navigatie..6+1trepte...ai grija de ea si spor la modificari

Link către comentariu

relutzu ...ms mult de aprecieri la fel iti doresc si eu tie ..sa ai moroc de el si fara incidente :icon_thumright:

probabil cand se va face timp frumos voi vopsi si bandourile..bafta :)

Link către comentariu

da sigur...mai incolo putin cand da caldura...credema ca nu ai sa o mai recunosti...arunca un ochi la golfu meu poate poate te mai inspiri cu ceva...si nu ma supar daca dai si o parere :icon_thumright: :Driver:

Link către comentariu

m-am uitat si la al tau ...super :icon_thumright:

va astept cu pareri ...bune ...rele .. sa stiti ca unele chiar sunt folositoare ....acum am dat comanda de niste leduri la pozitie si vreau sa pun si la numar...

va doresc la toti km multi si fara probleme :Driver:

post-81002-0-67619200-1296757994_thumb.j

Link către comentariu

mi-au venit becurile de pozitie. ;) sunt albe si au 4 leduri

astazi le-am montat ...m-am chinuit foarte mult sa le montez pentru ca pe partea cu bateria este un loc foarte mic

abia le-am pus....si imi place mult cum arata...acu urmeaza niste becuri h7 blue vision :D

post-81002-0-02311800-1296851620_thumb.j

post-81002-0-31845900-1296851631_thumb.j

post-81002-0-88793600-1296851638_thumb.j

post-81002-0-93072200-1296851660_thumb.j

Link către comentariu

Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos.

PS : de unde ai luat becurile de pozitie ? eu am avut unele si mi s-au ars intr-o luna

Link către comentariu

apropo ....in poza de mai sus facuta noaptea sa nu va ganditi ca masina a scos fum :lol: ...am suflat eu si era frig afara :lol:

abia acum m-am dat seama cand m-am uitat mai atent....este de la blitz :)

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

am profitat de vremea insorita care a fost astazi asa ca m-am gandit sa o curat de la A la Z incepand cu exteriorul,interiorul ,motorul .... :icon_cool:

cateva poze :) ....maine poate o sa ii pun si pleoape la faruri :rolleyes:

post-81002-0-66739200-1296929393_thumb.j

post-81002-0-17784200-1296929400_thumb.j

post-81002-0-80718800-1296929407_thumb.j

post-81002-0-04890100-1296929471_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!