Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

Eu am tot prostiile alea ... dar pe spate. Nu-s bune de nimic, se aud mult mai incet ca cele originale plus ca au si inaltele pe ele ... sunt degeaba!

Link către comentariu

pai...nu se aud rau deloc,am reglat bass-ul la 3 sfert si se aude chiar bine si clar

 

pepsy...ca cele originale oricum nu se aud,dar nu sunt rele si am mai luat una tot de golf 4 mai demult si nu a tinut atat era obosita si aia...cat tin tin,altele si gata

Link către comentariu

Astazi am "antifonat" sa zic asa,tot podul pedalier,locul de roata de rezerva pragurile pe sub cam tot...este un fel de silicon care se intareste imediat si ramane cauciuc(negru)...nu stiu sa va spun de care,este adus de dincolo.....cred ca o sa ii prinda bine...+1 poza

 

si astazi de dimineata i-am facut si ITP-ul,totul a fost ok

post-81002-0-69804600-1379963073_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Azi mi-au venit piesele,cabluri de frana de mana,burduf roata si cel de langa cutie....maine vin si bucsele de la bara stabilizatoare am comandat cele cu panza am inteles ca sunt mai bune si tin mai mult...

 

a aparut o problema azi am vrut sa montez cablurile dar s-a rupt una din cele 2 tevi care merg in sus,era putin fisurata (tevile alea curbate prin care trece cablul)...sa vad sper sa fie de cumparat ,daca nu de la dezmembrari......daca e vreme buna sper sambata sa reusesc sa le inlocuiesc pe toate

post-81002-0-10912000-1380215885_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

si eu m-am chinuit putin cu tevile alea. e bine sa ai pe cineva in masina sa te ajute, cand scoti/bagi cablul prin ele sa il ghideze corect.

mai ai grija si rabdare cand desfaci cablul vechi si il prinzi pe cel nou in clipsurile de sub masina. desfa-le usor sa nu le rupi, sa le poti re-folosi. desi sunt de unica folosinta, nu am vazut de cumparat separat asa usor.

 

cand termini, reglezi frana din piulita de la balansoarul ala de la frana de mana (asta cred ca stiai deja)

Link către comentariu

asa e e bine sa fie cineva,eu eram singur trebuia sa ma duc sus sa le imping putin sa fie intrate ,dupa iar ma duceam jos....da,am avut grija am dat cablul cel vechi jos nu am rupt nimic dar am vazut ca sunt foarte slabe...

 

stiam ca se regleaza le-am mai reglat pana acum dar de cand s-a rupt am lasat-o asa....mersi oricum de sfaturi :)

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

ieri am reusit sa schimb amandoua burdufe si bucsele de bara stabilizatoare...am dat comanda de acea teava prin care trece cablul de frana de mana,saptamana viitoare joi,vineri trebuie sa vina...si rezolv si cu frana de mana

 

peste 2,3 saptamani vopsesc si jantele de tabla de iarna..

post-81002-0-27573000-1380447942_thumb.j

Link către comentariu

dizy...butucul de lemn nu se vede era bagat sub lonjeron si statea si pe butuc si pe cric(daca puneam butucul sub prag se indoia buza)

Link către comentariu

cablurile le-am luat de o saptamana si ceva si azi abia am vazut ca nu seamana cu cele originale ,deci nu sunt(originalele au capul rotund la etrier acolo)....stie cineva daca sunt bune astea?oricum o sa le pun,cat tin tin ...si am mai dat si 85 de lei pe ambele,aproape cat sunt cele originale

post-81002-0-00102800-1380634728_thumb.j

post-81002-0-82012600-1380634733_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

cu 90-100 lei luai un set de cabluri Bosch (eu asa am pus la mine)

bulbul ala nu trebuie sa fie rotund, trebuie doar sa nu scape din prinderea in etrier

Link către comentariu

aa deci nu trebuie neaparat sa fie rotund...pai de scapat nu cred ca scapa l-am bagat de proba sa vad si e ok ...cred

 

zilele astea astept si teava prin care trece cablul

 

saptamana viitoare poate reusesc sa vopsesc si jantele de tabla

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Din pacate daca le lasi asa...ca in rest...nu au nici pe dreaq tablele pentru iarna...

Sunt multi care aveam asa...vara aliaj si iarna tabla :)

Link către comentariu

Laurentiu ...nu le las asa o sa le vopsesc dar le-am dat cu smirghel si dupa cu grund...asa-i,4 luni merg si astea,am vazut multe table si pe masini mult mai noi si mai bune   :lol:

 

Pepsy...asta e sunt bune daca altele nu sunt ... +2  :))

 

Muale...da pe interior am dat cu pensula cu grund dar urmeaza sa le vopsesc ,sa vad acum ori le vopsesc tot cu pensula negre si pun capace ori le vopsesc cu pistolul si le las fara capace nu stiu inca 

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Mai...sunt unele chestii care merita si altele care nu...de exemplu parerea mea...nu merita jante de aliaj iarna...

Link către comentariu

si eu sunt de aceeasi parere..nu ca nu mi-ar placea dar nu m-a interesat niciodata sa am jante de aliaj iarna,sunt bune si tablele,pe 15 putin mai usoare,mai inguste...

Link către comentariu

am o problema cu farurile :( ...bat f rau nu din cauza becurilor din cauza reglajelor...scurta bate bine dar lunga mai mult in stanga....am incercat sa le reglez de la rotitele dintate,dar nu prea am facut mare lucru....am poze,stie cineva macar care sta in pozitie normala dintre cele 2....se vede in poze clar ca nu sunt la fel

 

daca tot nu reusesc o duc pana la urma la un service undeva.....

post-81002-0-08160900-1382974613_thumb.j

post-81002-0-02789600-1382974621_thumb.j

post-81002-0-64379600-1382974626_thumb.j

post-81002-0-89857200-1382974637_thumb.j

Link către comentariu

Nu ai cum sa-ti dai seama uitandu-te la oglinda. Trebuie reglate la un perete, este un tutorial aici pe forum. Daca nu-l gasesti, da-mi un pm si iti explic in mare cum sa faci.

Link către comentariu

Fix chestia asta o am si eu la farul din dreapta. Nu reusesc sa il fac sa bata cum trebuie doar din rotite.

In weekend daca inca e fain afara il desfac sa vad...

Link către comentariu

Becul e bine montat in suport sau sta cu o ureche pe buza farului?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!