Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

Cat au costat fiecare?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
TurboDIesel

normale din ce se vede...da mai multe detalii despre telescoape(model,pret)

Link către comentariu

Nemet.....160lei bucata..320lei telescoapele...,bucsa cap telescop 40lei buc...rulmentul 20lei buc si bucse brat 70lei ambele

 

 

TurboDlesel....pai telescoape fata Bilstein,sunt pe ulei..nu mai stiu ce alte detalii sa mai spun...

 

 

Muale...pun 3 poze ,nu stiu exact la ce bucsa te-ai referit

 

 

post-81002-0-55152000-1368622172_thumb.j

post-81002-0-04753500-1368622178_thumb.j

post-81002-0-29498200-1368622182_thumb.j

Link către comentariu

La ultima poza sa referit, alea pline iti dadeau un feeling nou la masina :) , daca inca nu le-ai schimbat ti-as recomanda sa le schimbi la magazin cu unele pline !

Link către comentariu

tanislav....le-am luat acum 2 saptamani de la magazin,nu mai am ce face acum,macar daca as fi cunoscut pe cineva de acolo dar asa....si am auzit de bucse brat ceva mai scumpe pline la 100 si cv de lei bucata,dar nu am stiut ca sunt mai bune

Link către comentariu

nu sunt asa scumpe. am dat 120 parca pe pereche Lemforder

Link către comentariu

ieri am schimbat telescoapele,bucse cap telescop,rulmenti,bucse brat....rezultat: :banghead: ...masina s-a ridicat de fata foarte mult fata de cum era...bineinteles telescoapele cele vechi erau praf..pe alta parte masina este mai rigida amortizeaza bine si mai stabila....luna viitoare urmeaza spatele

post-81002-0-64205000-1368956245_thumb.j

post-81002-0-30556200-1368956253_thumb.j

post-81002-0-67535800-1368956258_thumb.j

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

postez inca 2 poze....nimic nou la masina zilele astea m-am speriat ca este turbo pe duca dar fluiera de la toba de esapament,de la finala...si a disparut stickerul de pe aripa care era pus pentru o pata de rugina :D

post-81002-0-35572300-1370374695_thumb.j

post-81002-0-28755900-1370374700_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

pentru ca nu imi place cum au iesit la vopsit jantele albe,urmatoarea incercare va fi LA6P culoarea masinii..ce parere aveti,oare dau bine?..eu asa zic...

 

 

post-81002-0-35415600-1370804811_thumb.j

post-81002-0-06738400-1370804815_thumb.j

post-81002-0-43118000-1370804819_thumb.j

Link către comentariu

Fa-le gri metalizat.

Si mai coboar-o putin...

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Gri-ul il exclud din start...eventual gri-ul ala mai inchis putin...dar parca tot la verde as ramane ,am vazut asa pe un bmw jante aproape ca a le mele in 5 spite tot verde si ala dar mai deschis,si masina si jantele verzi...arata bine...

 

De coborat nu...1 drumurile nu imi permit si chiar nu vreau sa agat cu cu spoilerul tot...si 2 e o investitie destul de mare ,arcuri +telescoape ,asta se ridica la mai bine de 20 mil...deci nu..sunt alte prioritati mai importante

Link către comentariu
cristipetru69

parca e jeep , si culoarea LA6P arata bine dar ar merge mai bine alta culoare inafara de verde si uite cum ai spus tu gri , crem ceva

Link către comentariu

Nu o sa dea bine verde pe jante, mai ales ca nu le ai nici de 18 nici de 19. Incearca un gri mai inchis, gen Gun Metal / Carbon.

Daca nu o lasi mai jos nu are rost sa ii faci mari modificari. Mai bine o ti stock si impecabila ca stare. Arata de 1000 de ori decat sa o tii inaltata cu jante pe 15/16 si plina de spoilere si modificari.

Link către comentariu

Cristipetru69.....da, e cam inalta ce e drept usor usor a inceput sa se lase,normal...crem,nu..dar ma tot gandesc la gri-ul ala putin mai inchis

 

 

Rudolf...deci verzi nu le mai fac,m-ati convins :lol: ...da,e asa cum zici ai dreptate,daca le vopsesc si arata ok poate fac o combinatie de jante cu un prieten care are pe 17 care necesita si alea vopsire

 

impecabila nu stiu cat de mult pot sa o tin dar cat de cat(poze de ieri)...stiu stiu inca nu am dat folia jos :))

post-81002-0-41754600-1371290274_thumb.j

post-81002-0-03531400-1371290279_thumb.j

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pana la urma...folia nu arata asa rau...ma refer la cea de pe capota...daca o puneai si tu dupa forma acelor nervuri ale capotei...dar macar pe cea de pe bara de ce nu o dai jos?la capota am inteles ca ai urme de pietricele....dar ai si la bara? 

Mie aia de pe bara nu imi place...la cea de pe capota mai poti trece cu vederea :)

Despre asta vorbesc...la tine prea vine drept...colt 90 grade...

post-14266-0-18009500-1371291350_thumb.j

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Laurentiu nu eu am pus folia ,eu sincer nici nu am observat ca nu vine dupa alea,dar asa e trebuie taiat din ea sa se continue....la bara nu am nimic e totul in regula acolo:))))....am vrut sa pun si pe bara sa se continue pana jos,intr-un timp am avut doar pe capota cred ca am poze in pagini anterioare si nu mi-a placut asa mult...m-am mai gandit iar la o faza dar cred ca nu da bine(sa vopsesc grilele doar cele laterale verzi ca masina si sa ramana doar pe mijloc negru pana jos,,,)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Nu trebuia sa ma pui sa ma uit pe paginile antrioare :))

arata mult mai bine fara folie :))...dar gusturile nu se discuta :P

Link către comentariu

macar tu esti singurul care nu ai nimic impotriva foliei de pe capota :lol: ....

 

pana acum cand ploua mai mult imi intra apa pe la parasolarul din dreapta si nu stiam de unde....canalele de la turela erau infundate si gumele alea din stalp pline de mal ..m-am speriat cand am vazut...le-am curatat acum e totul in regula

 

in rest doar motorina(8-8,5% consum)

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

vreau sa ii fac o modificare in partea din fata...am comandat azi dupamasa trebuie sa imi ajunga prelungire capota fibra.....vreau sa o prind daca se fixeaza bine putin chit sa fie uniform si dupa folie peste capota si peste prelungire sa fie dintr-una...acum sa vad cum e..

Link către comentariu

a ajuns prelungirea ..initial ar da bine ,acum sa vad ce iasa...

post-81002-0-17199200-1371472694_thumb.j

Link către comentariu

Eu zic sa vopsesti capota daca pui prelungirea. Daca pui numai folie se va vedea prinderea. 

Inainte de prelungire mai bine vopseai toate bandourile si manerele in culoarea masinii. 

Te rog eu, nu impopotona masina. :) Nu vrei sa ii faci "tiuning" de targ, asa-i?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!