Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

azi masina a primit un parasolar negru lucios....vine vara, ma gandesc ca o fi bun la ceva....

post-81002-0-77744100-1366985363_thumb.j

post-81002-0-53246000-1366985368_thumb.j

Link către comentariu

E ok dar cred ca era mai ok din folie pe interior, folie de geamuri de 95%. Asa mai vezi si semaforul. 

Tot nu ai dat jos folia aia de pe capota? :)

Link către comentariu

da..la aia m-am gandit si eu,ca mai bine era pe interior si in plus nu stiu cat va rezista ca ajung stergatoarele pe el....asa-i,la semafor trebuie sa ma intind pe bord :))

 

folia e tot acolo ,as lua-o jos dar e urata capota,sarita vopseaua  si e si zgariata rau...trebuie revopsita toata capota dar am vazut ca dupa cod nu prea iasa

Link către comentariu

Salut, si eu am un variant de asta. As zice sa dai jos folia de pe capota si sa o lasi asa pana o vopsesti, sa dai jos parasolarul ca doar le ai pe cele din interior, asta la ce iti mai trebuie..? Doar incomodeaza. Si sa iti pui o suspensie sport pt ca schimba radical aspectul masinii. Nu prea merge pe culoare ta combinatia cu negru, mi se pare ca arata a kitsch.

Link către comentariu

Salut...parasolarul este chiar folositor nu imi mai bate soarele direct in ochi,da am cele din interior dar eu tin scaunul jos maxim si nu prea folosesc ,asa parasolarul asta e mai jos decat cele din interior....suspensia stiu ca arata superb pe masina dar din pacate nu avem drumuri pentru ea ,cel putin la mine pe unde locuiesc nu prea am ce face cu suspensie sport...si cu asta care o am ating cateodata ....

 

nu stiu, eu asa cred ca merge cu negru ...daca nu cu negru cu ce altceva ar merge...toata verde nu,prea mult verde dupa....

 

numai bine

Link către comentariu

Poti lasa parasolarul dar pune-l pe interior din folie de geam. :)

Si negru merge destul de bine cu verde, daca nu exagerezi. 

Daca tot nu vrei sa renunti la folia de pe capota mai bine faci toata capota neagra. Macar stii o treaba.

Link către comentariu

da...oricum nu stiu cat va tine asta de exterior pentru ca ajung stergatoarele peste el si il cam zgarie...cel mai bun ar fi cum spui tu cel pe interior

 

m-am gandit si la asta sa fac capota toata neagra si cred ca asa va fi...m-am uitat la masina ta si imi place foarte mult oglinzile si jantele mov :wub: ...dar totusi la tine sunt si mai mari jantele,cu buza ...dau mai bine ,dar din cate am vazut ai renuntat la ele

 

inca o chestie...ieri am desfacut bordul nu am vazut niciun bec,de exemplu daca vreau sa le inlocuiesc cu unele albe cum se face?sunt doar niste leduri mici mici...+inca o surpriza dupa ce am umblat la bord mi s-a aprins si becul de la airbag :dry:

Link către comentariu

deja s-au scris galeti de vorbe despre folie, despre grile,roti etc.  credeti ca mai are rost?!

 

in bord - daca vrei sa schimbi culoarea trebuie inlocuite acele led-uri. daca schimbi la ace ar fi bine sa schimbi si la geamuri, butoane de pe bord, ventilatie...cam tot ce se aprinde in masina. e mult de munca dar rezultatul e interesant (combinatia ca la audi, ace rosii si cesurile albe).

 

becul de airbag il stergi la diagnoza...nu ar trebui sa reapara

Link către comentariu

si ledurile alea se i-au usor jos?nu am stiut am crezut  ca sunt becuri mai mari....

 

deci asta nu stiam...becul de la airbag daca il sterg la diagnoza nu mai apare...crededeam ca de fiecare data o sa reapare..cu folia oricum fac ceva ori toata capota ori deloc..

Link către comentariu

se dezlipesc, sunt cositorite pe placa.

 

de ex. daca scoti /decuplezi mufa de la airbag si pui contactul - apare eroare pt ca masina nu mai "vede" airbag.

daca legi tot la loc si stergi eroarea nu ar trebui sa mai apara. daca totusi apare, trebuie investigat, inseamna ca alta e cauza

Link către comentariu

deci e ceva mai complicat daca sunt lipite...credeam ca e mai simplu....eu am si o problema cu esp imi sta aprins nu tot timpul dar sta....nu i-am dat de cap am citit pe net mai multe si chiar nu stiu ce are..am incercat multe variante...nimic.....dupa m-am gandit daca tot nu rezolv prbl macar sa i-au becul din bord sa nu mai stea aprins...dar daca e asa complicat nu stiu... :(

Link către comentariu

Cel mai simplu mergi la cineva care stie sa iti faca o diagnoza si iti spune exact ce probleme ai.

Martorul ESP-ul poate sa se aprinda din cauza senzorului de accelerare laterala care e jos in bord. Cand iei o curba mai brusc se aprinde si dupa ce opresti masina si scoti cheia din contact se reseteaza. 

Becuri la bord erau la Golf III si la masinile mai vechi. Golf 4 e totusi o generatie mai noua si se folosesc deja LED-uri la nivel mai larg. Iti propun sa mergi la un electronist daca nu stii ce e un led SMD. E mai sigur asa.

 

Rotile mele de vara sunt mov, cele de iarna sunt gri. :)

Link către comentariu

da...o sa merg la cineva care stie...

 

hmm poate la vw e asa ....un prieten are un ford mondeo din 2004 aproape de 2005 si are becuri care le-a schimbat foarte usor...

 

aa deci mai sunt mov...dau foarte bine cu verde :)...sa ma i-au dupa tine sau nu :lol:

Link către comentariu

Ai citit acest topic si tot nu i-ai dat de cap?

http://vwforum.ro/topic/31093-senzor-acceleratie-laterala/?hl=acceleratie%20laterala

Nu incerca sa bagi gunoiul sub covor...numai samsarii astupa ledurile sa nu se vada martori aprinsi i bord...s-ar putea sa ai noroc si sa se rezolve prin lipirea picioruselor integratului...

Link către comentariu

Eu aveam probleme cu ESP-ul din cauza unei mufe de sub pompa de frana, nu era bine clipsata.

 

Iar daca vrei sa scoti bordul si sa nu ai eroare de airbag, scoate o borna de la baterie mai intai.

Link către comentariu

Laurentiu...mersi pentru link nu am citit pana acum,sper sa imi fie de ajutor...eu nu incerc sa ascund dar dupa atatea incercari nu reusesc ,nici sa merg cu el aprins nu imi place...

 

vs91mrc...asta era bine sa fi stiut inainte sa il i-au jos :lol:

 

Muale...nu mai tin minte posibil sa fi pus contactul nu mai stiu ...oricum sper sa rezolv problema cu esp si dupa o pun la diagnoza si sterg becul de la airbag

Link către comentariu

azi am comandat bucse brat,maine ajung sper sa le si schimb...+2 poze de azi(stiu ca nu va incanta cu nimic,mai ales ca nu va place folia :lol: )

post-81002-0-76232800-1367509039_thumb.j

post-81002-0-92722900-1367509043_thumb.j

Link către comentariu
Publicat (modificat)

cateva poze de ieri....am schimbat boxele pe fata,acum se aude foarte bine..in rest nu mai e nimic nou cu masina,doar motorina(ii cam place sa o arda repede :)) )...undeva la 7,5 :D

post-81002-0-20025800-1367751721_thumb.j

post-81002-0-50902800-1367751726_thumb.j

post-81002-0-41799100-1367751731_thumb.j

post-81002-0-99481800-1367751736_thumb.j

post-81002-0-74949000-1367751742_thumb.j

post-81002-0-56051700-1367751751_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu
Publicat (modificat)

anvelope DUNLOP SPORT,luate sh cu profil destul de bun...205\55\16

post-81002-0-55954500-1368287867_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

cam prea inchisa....oricum am puso doar asa sa imi fac o idee cum ar veni....

post-81002-0-82548200-1368460557_thumb.j

post-81002-0-11250400-1368460562_thumb.j

post-81002-0-87983300-1368460565_thumb.j

Link către comentariu

Vezi ca nu stiu cat de legale sunt, iar noaptea s-ar putea sa nu prea mai vezi. :ninja:  Isi mai pusese unu' cu o Bora de prin complex si in 2 zile am vazut ca decupase partea din dreptul fazei scurte/lungi si lasase doar la semnalizare/proiector; arata ca p#|@  :screwy:  

Modificat de Robotelu
Link către comentariu

Zici ca e vopsit direct :)), se foliaza cu o folie cu tenta inchisa, nu cu din asta neagra blana...

Link către comentariu

Robotelu...normal ca nu sunt legale si asa e,se vede foarte slab prin ele...o folie putin mai deschisa cred ca da mai bine...asa e urat sa decupez folia :nono:

 

 

RAIKKONEN.....da,arata ciudat asa negru inchis...da cred ca am sa pun mai deschisa...oricum asta nu am tinut-o am dat-o jos imediat dupa ce am puso ,doar la un far sa vad cum arata...

Link către comentariu

a cam inceput sa "danseze" de fata asa ca am luat telescoape fata Bilstein,rulmenti Sachs,bucse cap telescop Lemforder si bucse brat tot Lemforder....sambata sper sa fie schimbate

post-81002-0-04929100-1368609308_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!