Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

da..folie speciala pentru asa ceva..si pe pliantul lor scrie...bineinteles nu este 5% transparenta...nu negre doar putin fumurii

Link către comentariu

Totusi sunt faruri...scopul lor este sa iti lumineze soseaua. Daca le pui folie fumurie ce rost mai au :))

Link către comentariu

sa lumineze mai putin, sa atraga atentia politiei si sa te faca mai cool in ochii prietenilor ? :P

Link către comentariu

nici nu trebuie lege, e vb de logica.

la fel ca la anvelopele de iarna montate iara.

eu vreau sa lumineze cat mai bine farurile, nu sa le acopar cu folie.

 

dar...na! fiecare are prioritatile lui, lui Luci poate ii place mai mult partea estetica decat functionalitatea unui far

Link către comentariu

Arata intr-adevar bine dar eu personal as prefera sa schimb farurile cu nele negre. Folia va scadea putin lumina, oricat de fumurii sunt. De politie nu mai zic.

Mai bine te gandesti la faruri negre. 

 

simg1217net7yj.jpg

 

10.jpg



La asta te gandeai?

 

579119_161818763961098_113769264_n.jpg

Link către comentariu

Dragos....normal, nu este legal oricum nu le faceam negre negre dar nu stiu daca voi spuneti ca nu o sa fie bine..atunci nu mai pun

 

Muale....ai dreptate o sa am probleme cu politia ,nu mai lumineaza bine..estetic ar fi dat bine dar practic nu...eu sincer ma gandesc la ambele variante si sa dea bine si sa functioneze bine

 

Rudolf....da,la asa ceva m-am gandit dar mai bine astept cand o fi sa fac farurile negre..mia bine decat cu folie

 

 

M-am hotarat sa imi pun xenon..demult vreau...am auzit si varianta ca daca nu am lupa si e farul clar asa ca la golf 4 deranjeaza pe ceilalti...ce sa fac?eu nu vreau sa se vada bine si sa deranjeze pe altii sau sa primesc flashuri

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

lucy ,  daca ai faruri hella vezi ca poti sa le faci tu frumos acasa conturul acela cromat cu negru si se vede foarte bine , folie neagra nu pune ,e pacat , dar doar daca ai faruri hella , daca ai valeo nu te gandi ca nu se poate da sticla jos , uite aici ; http://vwforum.ro/topic/57162-diy-modificare-faruri/?hl=+schimbare%20+sticla%20+faruri

Modificat de rusen
Link către comentariu

Rusen..stiu ca ies bine farurile vopsite cu negru..dar e cam complicat..nu stiu de unde sa imi dau seama ce firma sunt..scrie pe undeva?

Link către comentariu

da , vezi ca trebuie sa scrie chiar pe urechile lui , daca nu pe acolo pe undeva deasupra farului oricum

Link către comentariu

lasa-le asa ca nu ai ce sa le faci crede-ma eu m-am chinuit  foarte tare sa scot o sticla la un far din asta si nu am reusit cauta pe forum sau vezi pe link-ul de mai sus ce zic altii care au incercat , e imposibil , daca iti iei din astea depo sau aftermarket , nu ai sa mai vezi nimic , crede-ma ca farurile astea clare sunt foarte faine , mie unu imi plac mult simple asa cum sunt .

Link către comentariu

pai da ..asa o sa le las....depo ,dayline-uri sunt scumpe am vazut cu 250,300euro...nu dau atat pe faruri...eventual xenon si atat

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Rusen de ce zici tu ca nu o sa mai vada nimic cu alea Depo ? Eu am aceiasi firma cu lupa si xenon pe faza scurta...chiar se vede f bine daca sunt reglate cum trebuie.

 

Lucy gasesti Depo cum am eu sau fara angel eyes pe la 150 e.

Link către comentariu

eu am zis din spusele altora aici pe forum,intr-adevar reglajul e foarte important

Link către comentariu

Farurile Depo sunt bune mai ales daca vrei xenon. Nu iti pune xenon pe faruri cu oglinzi! Deranjezi si atragi privirile politiei. ideal ar fi sa iti pui faruri originale cu xenon dar pentru ca sunt rare si scumpe e ok si cu faruri cu lupa (Depo) si xenon. Foarte important e sa le reglezi corespunzator.

Link către comentariu

Laur..imi plac ale tale...daca prind la 150 euro mi-as lua

 

Rudolf...da multi au spus sa nu pun xenon ,o sa deranjeze...am vazut faruri originale cu xenon doar pe un golf de pe aici care avea si semnalizare dubla

 

pacat ca sunt cam rare astea cu lupa :(

Link către comentariu

poza de la adunare :D ...cu ocazia asta facem si o mica reclama la dacia :lol:

post-81002-0-87130400-1365360383_thumb.j

Link către comentariu

daca tot nu am putut sa renunt la rama de la numar i-am pus suport negru simplu fara scris...am cautat cam mult ,abia abia am gasit..si pe fata si pe spate

post-81002-0-63554700-1365597906_thumb.j

Link către comentariu

gasesti cam la orice peco, am luat eu de curand pe fata.

pe spate il am lipit

Link către comentariu

De ce nu ai putut renunta la suportul de numar? Nu ai gasit banda dubu adeziva?

Link către comentariu

Muale ..eu am cautat abia am gasit la peco nu am incercat

 

Rudolf...am mai spus..era putin indoita marginea numarului pe fata si luata culoarea gri de pe el

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!