Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

Si nu te tenteaza unul? Majoritatea am luat pe cel din Odorhei foarte solid si toata lumea e multimita.

Link către comentariu

nu stiu ce sa zic..e cam scump si in plus nu as avea nevoie de el..de data asta s-a intamplat ca trebuia sa merg undeva dar in rest nu am mai avut probleme de genul asta

Link către comentariu

Pai e a doua oara cand ai patit-o cu baia de ulei. Cu scutul macar scapi de griji si de bani aruncati pe ulei si reparat baia. Daca tot s-a mai incalzit afara, poate dai colantul de pe capota jos. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Alex..da e a doua ..prima cand am avut accidentul si asta a doua am agatat cu ea dar nu in zona in care locuiesc ..acum cand am agatat-o nu m-a costat mult doar 2 electrozi de aluminiu,sudatul gratis si 1 litru de ulei(am recuperat vreo 3)..deci pana in 50 lei..oricum data viitoare(sper sa nu se intample) o sa cumpar alta baie,asta e toata cu defecte

 

Muale..asa e,poate au nevoie :lol: ....cred ca nu le-au placut jantele..numai ce le-am pus pe masina ,in 2,3 ore nu am mai avut pleoape :)) ....cred ca nu le-au placut culoarea :lol:

Link către comentariu

inca o poza facuta recent...in rest nimic nou astept sa se incalzeasca sa vopsesc etrierii inca nu m-am gandit la vreo culoare anume daca aveti voi vreo idee

intre timp masina a implinit 280.000km

post-81002-0-26020600-1363547830_thumb.j

post-81002-0-84307600-1363547836_thumb.j

Link către comentariu
cristi_eftimie

Iti trebuie o buza de V6 ca sa arate cum trebuie,mai ai de dat folia jos de pe capota si bara,si gata masina

Link către comentariu

stiu ca vine bine fusta de v6 dar eu de la accident am rupt cateva cleme de la spoiler si lipseste o bucata de care vine prinsa fusta...la asta am facut ceva improvizari ca sa se fixeze bine...

deocamdata nu ma gandesc la fusta,azi am facut comanda de grila:

post-81002-0-84668800-1364205837_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

si trebuie sa acoperi si gaura din capota unde vine semnul, daca pui grila asta

Link către comentariu

am montat si grila,mai trebuie sa lipesc si semiluna din capota cand se incalzeste putin

eu zic ca arata mai bine :)

post-81002-0-73252300-1364312053_thumb.j

Link către comentariu

Daca o lipesti nu o sa se vada tocmai frumos ! Bine ar fi daca ai suda acolo si revopsi capota , zic eu :) !!

P.S - da jos autocolantele si ploapele , o sa ii stea mult mai bine !

Link către comentariu

deocamdata o voi lipi..chiar daca nu da bine(folia negru mat si semiluna lucioasa)

pleoapele le voi da cand ii voi face "bad boy" iar folia sa vad....majoritatea prietenilor imi spun ca da bine eu nu stiu ce sa zic am zis ca o dau jos dar parca imi pare rau..si daca o dau jos probabil o sa colantez toata capota

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Am ttecut rapid prin topicul tau. :) Masina e frumoasa DAR. Mai sunt de facut cateva lucruri care oricum, degeaba ti le spunem noi  ca pana nu iti dai tu seama de ele nu o sa le faci. RENUNTA LA FOLIA NEAGRA DE PE CAPOTA! :) Inteleg ca vrei contrast dar nu asa. La fel si bandourile si manere vopsite. In momentul de fata masina e prea incarcata si tinzi spre tuning de obor ceea ce nu iti doresti. Asa-i? :)

Fata masinii e atat de incarcata incat nici nu mai vezi formele ei. Daca vrei contrast, vopseste bandourile, lasa grilele negre, pune faruri negre si EVENTUAL vopseste toata capota si tavanul cu negru. In contrast cu verde arata bine. Crede-ma, stiu. :) Tot la contrast, stalpii negri dau o linie, o continuitate geamurilor si cu bandourile verzi pe laterale se creaza un echilibru.

Ziceai ca ai lipit numerele? Parca au revenit suportii.

La interior? Ai mai facut ceva? Ai renuntat la presurile universale? Pune niste preturi originale de textil. Se va schimba toata masina. Mai ai husele pe scaun? Renunta la ele urgent. :) Sau vrei sa fie scaunele noi cand ajunge masina la dezmembrare? :)

 

In rest, bafta! Ma bucur cand mai gasesc Variant-uri verzi.

Link către comentariu

Deci...

1.la folia de pe capota vreau si eu sa ranunt dar cum am mai spus am cateva zgarieturi destul de mari pe capota si urme de la pietre si pana o vopsesc macar sa nu se vada..oricum sa sa vedeti ca voi renunta vara asta la ea..

         

2.manerele usilor si bandourile da ar arata mai bine dar recent am facut comanda de vopsea DUPA COD si e destul de mare diferenta si asta m-a pus pe ganduri cu bandourile...

         

3. in legatura cu numerele..am curatat marginea neagra la unu si cand am vazut celalalt numar era pe margine luata vopseaua(albul ala)era tot decojit si putin neuniform pe margine..mi-a parut foarte rau atunci chiar as fi vrut sa le lipesc(deaia m-am si apucat sa sterg linia de pe margine)

         

4.La interior nu mare lucru sincer niciodata nu m-a tentat sa modific interiorul,doar exteriorul...nu stiu exact la ce presuri universale te referi..pe fata am din cauciuc originale iar pe spate din mat. textil..daca as cumpara as cumpara tot din cauciuc cele din mat. textil se murdaresc foarte repede..

        

5.husele nu mai sunt de 1 an jumate cam asa ceva..nu s-au fixat bine pe scaun si nu le-am mai tinut..le-am avut pe masina putin timp cateva luni cred

 

Eu iti multumesc ca ti-ai exprimat parerea ta ..stiu ca ai dreptate ti-am vazut si masina ta si "le ai cu astea"...acum trebuie sa intelege-ti am doar 21 de ani si e normal tot felul de prostii de genul asta dar in scurt timp o sa modific look-ul masinii

 

bafta si tie :)

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

cum adica este diferenta de culoare daca e pe cod? inseamna ca cei la care te-ai dus sunt niste amatori, normal ca e o mica diferenta, vopseaua ta e batuta de soare/ierni etc, iar cea noua e mai inchisa, dar pe baza culorii pe cod sunt mai multe nuante, mai inchis mai deschis, ei trebuie sa aibe paleta de diferite nuante pentru acel cod de culoare ;) ....crede-ma ca stiu ce zic nu am vopsit doar o masina.... poate e un pretext sa nu vopsesti bandourile, dar iti spun CHIAR MERITA ...si nu uita inainte de vopsit sa dai cu plastic primer pe ele, ca o sa sara vopseaua imedeat de pe ele si e pacat. bafta

Link către comentariu

nu e niciun pretext...cand am comandat vopseaua sa imi fac pleoapele am comandat destul de multa care mi-ar ajunge sa fac si bandourile..chiar e diferenta...chiar au zis cand mi-a facut vopseaua ca nu o sa iasa exact ca masina ...

Link către comentariu

De obicei vopsitorii ca sa le iasa vopseaua ca pe masina merg sa comande vopseaua cu capacul de la rezervor pentru ca se demonteaza usor, e mic si are exact culoarea masinii. 

Eu zic sa le vopsesti totusi. :) Se va schimba masina.

Link către comentariu

Rudolf intr-adevar merita...

 

intre timp am montat semiluna din capota peste care am pus o bucata de folie sa se imbine cu restul capotei si a iesit ok ,abia se cunoaste

 

saptamana viitoare as vrea sa o duc sa imi puna folie pe stopuri si pe faruri...nu cele mai inchise ,doar putin inngerite

post-81002-0-98176900-1364751092_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!