Jump to content

Golf 4 variant


bls luci

Postare recomandată

pleoapele...pentru mine astea fac cel mai mult:))..mai trebuie doar sa le fac in culoarea masinii

mersi mult la fel iti doresc si eu tie..drumuri bune

Link către comentariu

pleoapele le scot doar in cazul in care o sa fac "bad boy" la capota..dar asa nu..imi plac chiar foarte mult

drumuri bune

Link către comentariu

daca tii asa mult la ele poti sa le vopsesti in culoarea masinii :D parerea mea.. acum daca tie iti place mai mult asa o lasi asa, clar :D

Link către comentariu

stiu Dan ca arata mai bine.. o sa le fac doar sa treaca iarna cand o sa fac si aripa :)

noaptea imi place cum se vad farurile(in poza nu se vede clar)

post-81002-0-81389900-1357767333_thumb.j

Link către comentariu

am schimbat filtrul de polen si de aer..nu prea au fost murdare dar erau de cand am facut schimbul de ulei de data trecuta..filtrul este bosch cel de aer iar de polen nu mai retin

post-81002-0-69389500-1358019811_thumb.j

Link către comentariu

cateva posturi mai sus am spus ca ma va lasa bateria....si m-a lasat :))

am pus exact modelul care a fost pe masina ROMBAT(am fost multumit de ea m-a tinut 5 ani)..

cea veche era de 70A iar acum am pus de 75A

post-81002-0-44077800-1358340700_thumb.j

Link către comentariu

sper si eu sa tina..eu inainte aveam de 70A asta e de 75A..cealalta m-a tinut 5 ani asta dc nu ar tine..

Link către comentariu

inainte sa pun jantele la primavara vreau sa le vopsesc...nu sunt decis ce culoare dar eu vreau albe..am modificat o poza sa vad cum ar arata..eu cred ca ar arata bine....la alta culoare nu m-am gandit

post-81002-0-18503300-1358424866_thumb.j

Link către comentariu

gri inchis. vezi cum am facut eu jantele de tabla.

oricum trebuie ceva sablare sa scapi de luciul ala de pe ele.

sau le faci la spray?

Link către comentariu

cu pistolul de vopsea...da e cam problema cum dau jos cromul ala de pe ele(se i-a cam greu am incercat)...nu prea vreau culoare inchisa..mie mi se pare ca albul le scoate in evidenta,le da un aspect mai nou ..parerea mea

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Cu o sablare mai agresiva asa cred ca scapi...altfel..nu cred ca ai sanse...

cam 100E si le faci ca noi...sablat si vopsit electrostatic...pune o intrebare aici...

Link către comentariu

mda...mi se pare cam scump 100E..plus ca trebuie si cauciucuri..eu zic ca nu merita pentru jantele astea mai ales ca vreau ceva mai mari(pe 17)..ramane de vazut ..

Link către comentariu

scump si calitativ sau cu pensula si ....indoielnic.

ca sa le faci la pistol oricum trebuie pregatite bine. nu cred ca sta cineva cu smirghel sa curete perfect in fiecare colt.

Link către comentariu

Am inceput sa curat jantele...nu ma asteptam sa se duca asa usor cromul ala de pe ele

post-81002-0-57250000-1358674705_thumb.j

Link către comentariu

la asta m-am gandit si eu :lol: ...mai am o janta ..maine sper sa o fac si sa dau un strat de grund peste ele

Link către comentariu

azi am luat jos tot cauciucul ala de pe trimuri,in jurul volanului si pe langa schimbator..erau zgariate tare si acum au ramas lucioase..poate la vara o sa le fac gri aluminiu

post-81002-0-86045900-1359575929_thumb.j

post-81002-0-99516400-1359575933_thumb.j

Modificat de lucyyy
Link către comentariu

Pune mai multe poze ca sunt curios cum au iesit, vreau si eu sa fac la fel, ce ai folosit pentru a indeparta cauciucul ?

Link către comentariu

o sa fac poze mai clare si mai aproape...tot ce am folosit a fost o bucata de laveta cu apa..ATAT..am frecat pana s-a dus...merita sa faci au iesit ca noi :)

Link către comentariu

sper ca jantele din poza de mai sus sunt date doar cu grund/fuller.

desi nu imi plac jantele cu capace, spun ca cele de pe masina dau mai bine decat cele ex-cromate.

pe plastice dai cu vopsea gri sau ceva folie autocolanta?

Link către comentariu

Muale..jantele din poza sunt date doar cu grund gri..stiu ca nu erau potrivite cele cu crom

pe plastice cu vopsea as vrea..manerele usilor trimurile si scrumierele..am vazut la un coleg scrumiera gri-negru si mi-a placut

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!