Jump to content

GT150 vs Blue Vision


shkoda
 Share

Postare recomandată

cauta si tu o firma pe net, le dai cui-ul si asta e.... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • godoroja

    29

  • shkoda

    21

  • alexrosiu

    8

  • rudolf.s

    7

Da @Ando...se pare ca nu.

Sigur ii gasesti pe net si suna-i...poate te intelegi cu ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu am pus pe GT un set de Vision Plus. Pe masina erau tot Philips.. insa nu stiu de care.

Eu nu prea observ diferenta fata de alea stock..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate erau tot philips vision plus :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Dupa ce mi-am achizitionat 4 becuri blue vision(proiectoare si faza lunga)m-am dus sa le montez.Dupa ce am pierdut o ora ca sa imi dau seama cum se monteaza cel de pe faza lunga si cum scot suportul de la proiector,am reusit sa le montez.Fericit ca terminasem in partea stanga am aprins luminile si cand ce sa vad,profund dezamagit.Nu mai este lumina asa galbena,este un alb galbui asa ca nu merita cele 2 milioane:(( si cat de curand o sa bag xenon si atunci sper sa fiu multumit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fata de xenon toate sunt galbene. eu am pus Blue Vision pe pozitii si Vision Plus pe faza lunga. degeaba. tot galbene se vad. cand sunt doar pozitiile aprinse, parca sunt mai deschise decat cele stock... dar cand am aprins faza scurta...se vad galben clar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merita investitia.Mai bine pe langa cele 2 mil(4 becuri)m-ai strangi inca 4 mil si iti pui xenon.Eu am aruncat 2 mil pe geam dar asta este,de acum stiu ce si cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde 2 milioane? la mine pt pozitii si faza lunga au fost in jur de 110 ron.

iar pt faza lunga nu recoamand xenon aftermarket. de la flashuri se poate arde repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wrc-ule nu mai vorbi. Pune o masina cu faruri stock si una cu blue vision si vei vedea o mare diferenta

Parca aveam pe acasa poza cu masina mea si inca 1, cred ca a lui shkoda. Le pun daca le gasesc

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, godo, eu am zis si mai sus ca se vede diferenta fata de farul stock. dar fata de xenon tot galbene se vad. de asta am zis ca daca e doar pozitia aprinsa, atunci se vad mai albe.

deci, fata de stock se vad mai albe, dar fata de xenon se vad galbene. asta am zis :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wrc eu pentru 4 becuri(2 H3,proiectoare,si 2 H7,faza lunga)am dat 2,2 mil.Au fost mai scumpe alea cu faza lunga si sincer nu isi merita investitia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, pai poate de aia au fost 220 ron. eu am luat pt faza lunga si pozitii doar. si alea H1 au fost cam 90 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru ca lumina pozitiei sa fie asemanatoare xenoanelor, cica cea mai buna rezolvare ar fi LED-urile albe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

poate unii dintre voi gasiti interesanta aceasta varianta ca alternativa :)

www.kitxenon.ro

eu unul cred ca luna viitoare voi opta pentru asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
nadir@boosted.ro

pentru cei interesati pot oferii preturi mult mai bune la kit`urile de xenon :(

detalii la mine in semnatura!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Pentru ca lumina pozitiei sa fie asemanatoare xenoanelor, cica cea mai buna rezolvare ar fi LED-urile albe.

poti sa detaliezi putin te rog.

LEDul reduce consumul de curent si optimizeaza iluminarea? (atata cat poate fi numita iluminare...fiind pozitia)

are cineva led pe pozitie??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

brabus..uita-te aici :Driver:

citeste si tu pe acolo..si ai sa vezi ce si cum :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

daca mai este de actualitate topicul...iata si parerea mea...

eu am pus bluevision pe pozitie (se vad mult mai bine decat cele normale, lumina este albastruie), pe faza lunga se vede bine, iar pe faza scurta am tot philips x-treme power. pot sa spun cxa sunt multumit, cel putin de scurta.

se vad mai bine x-treme power decat bluevision, initial le aveam invers (bluevision pe scurta) si se vedeau mai slab.cat despre aspect, dau lumina mai alba, dar incomparabila cu xenon-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
hangyouridols

La fel ca si colegu de mai sus recomand cu caldura philips e-xtreme power pt cei care nu vor sa-si puna chit xenon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!