Jump to content

GT150 vs Blue Vision


shkoda
 Share

Postare recomandată

am citit, de alea 3 in 1. Ma pacalea ala sa-mi vanda. Da nu am vrut sa iau. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • godoroja

    29

  • shkoda

    21

  • alexrosiu

    8

  • rudolf.s

    7

Ma.. aseara cred ca m-am convins!

Imi iau una bucata Vision Plus, il pun si compar cu celalalt.. Daca e mai puternic, imi iau si pe-al doilea, daca nu.. strang bani si apelez la colegul HID ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Question: (pls, nu dati cu paru'... intreb doar!)

Dauneaza instalatiei electrice niste becuri de 80W ? Am vazut unele, tot Philips si parca m-ar tenta... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut poze aseara ...comparatie intre SkodaOctavia 2 stock si Octavia 1 Blue Vision (parca)...o sa le postez cat pot de repede,diferenta e clara....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, becurile mai puternice decat cele specificate afecteaza farul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinda, soclul, ansamblul intreg al farului, geamul frontal sau chiar instalatia electrica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia uitati ce-am gasit pe net...

Bec normal VS Philips GT150 "Power2Night"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stati sa puna pozele negoctav. Sincer? Ti le-as ceda dar n-ai ce face cu H4. Oricum, imi pun blue vision si pe pozitie, poate schimba ceva. Daca nu, le vand !

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia uitati ce-am gasit pe net...

Bec normal VS Philips GT150 "Power2Night"

<{POST_SNAPBACK}>

Partea albastra din far mi se pare cel putin infecta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Partea albastra din far mi se pare cel putin infecta :)

<{POST_SNAPBACK}>

ce stii tu ce e ala tuning :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat azi una bucata Vision Plus H7..

Am inlocuit unul din cele vechi (care era OSRAM.. ;) ) si sincer, am fost cam dezamagit. Nu era nici o diferenta. Bine, poate ca noaptea se vede mai bine, dar n-am mai apucat sa testez si pe intuneric din cauza ploii... ;)

O sa mai revin cu alte comentarii si o sa fac si poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ti-am zis, ca nu merita, acu` treaba ta, le facem pachet, "vand 1 set becuri blue vision h3,h4,h7" ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ti-am zis, ca nu merita, acu` treaba ta, le facem pachet, "vand 1 set becuri blue vision h3,h4,h7"  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Stiu ca mi-ai zis.. si m-am convins si singur, dar eu n-am luat Blue Vision, ci Vision Plus, adica cele pe care le lauda toata lumea.Si ziua nu se vede nici o diferenta! Sa vad, astept sa le testez si pe intuneric, in seara asta.. poate nu mai ploua! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asteptam impresii. Cel mai bine o pui langa un zid, pe un bec lasi becurile vechi, pe celalalt le pui pe astea noi.Atunci vezi diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat in seara asta din nou si nu vad diferenta... ;) Cred ca singurul castig e ca acum am un bec de rezerva... maine seara o duc la un zid si o sa iau si aparatul foto sa va arat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astept cu interes, ca ma batea gandul sa arunc blue visionu` pe un vision plus :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat camera cu mine la serviciu azi si diseara, cand ies, o sa fac poze. Daca vrei, ne putem intalni in seara asta, sau sa vad.. poate reusesc sa dau o fuga joi la intalnire sa-ti arat pe viu..dar sa-mi spui pe la ce ora te gasesc, ca nu pot sta decat vreo 5min.. (din motive bine intemeiate.. ziua de nastere a sorei.. :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, maine la intalnire ne vedem. oricum mi-am luat azi un set de philips gt 150. Vad diseara cum si daca sunt mai misto. Oricum, cedez ori blue vision-ul luat sapt trecuta ori gt 150-ul. Una din ele zboara :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wow!

Abia astept sa vad gt-urile.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vad diferenta si ziua, d-apoi la noapte. Ma uit la ele. vad albastru ala frumos din far :D . Sa vedem diseara care-i treaba.Plus ca pe cutie zice clar +50% mai multa lumina, si capul becului este albastru. Vedem ce si cum. Mai conteaza cat am dat pe Blue Vision si pe GT 150. Nu cred. AA, mi-am luat si blue vision pe pozitie :P .

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

so??....ce merita pana la urma?am urmarit si eu discutia si tot nu am 'ales' ceva pana acum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vedeti maine. Cert este ca 1 set il vand.Sub pretul pietei :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata si mult promisele poze....

Farul cu Vision Plus este cel din dreapta (dreapta masinii, nu dreapta pozei...)

Farul cu becul din fabrica este cel din stanga (stanga masinii, partea soferului..)

dscf90793wg.jpg

dscf90801bg.jpg

dscf90819fr.jpg

dscf90821xl.jpg

dscf90853yf.jpg

dscf90865nr.jpg

dscf90883gd.jpg

dscf90894jx.jpg

dscf90900js.jpg

dscf90912wg.jpg

Va las sa vizionati si sa trageti concluzii.. eu unul nu stiu ce sa mai cred.. parca pe camera se vede o diferenta, insa cu ochiul liber, nu se vede nimic... Astept intalnirea de maine, sa vedem ce parere aveti si voi si mai ales, sa-l vedem pe tovarsu' godoroja cu power2night-ul lui.. B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D :D :D :P

Am copiat linkul gresit de pe imageshack!! Imi cer scuze moderatorilor.. dar nu stiu cum sa mai repar greseala.. :D

Daca stiti, ma puteti ajuta? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!