Jump to content

Cayenne Turbo


corad0

Postare recomandată

Hmmm...eu? poate doar incinerat :))

Modificat de corad0
Link către comentariu

Mersi.Culoarea e negru lucios, iar a masinii e metalizata dar arata identic....zici ca asa a venit masina din fabrica :)

Modificat de corad0
Link către comentariu

Mie nu-mi plac deloc cutiile alea,mi se pare ca strica orice linie a masinii. Mai bine ii lua fratele tau o remorca pentru bagaje :))

Link către comentariu

Parerea mea e ca aici nu mai e vorba de a strica liniile masinii, ca nu se duce cu ea la show. Ci e vorba e practicalitate, iar aici aceasta "cutie" este de nota 10 :D

Link către comentariu

Arata excelent :) Se potriveste de minune cu masina. Singura obiectie as avea-o legat de barele transversale.. Nu puteati lua mai scurte? Modelul acela rotunjit pe margini care se "termina" la prinderi, nu ies in exterior :)

Link către comentariu

Nu strica liniile masinii...am vazut o poza cu un rs6 break cu lada deasupra...arata criminal.

Si linii si bagaje multe nu se poate. Dar asta e o solutie de compromis care nu afecteaza mult vizual.

"Lada" e foarte aerodinamica...imi place cum se termina in spate.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Nu cred ca strica liniile masinii, daca si supercarurile arata bine cu ele... dimpotriva, cutia e foarte aerodinamica, masina e bine antifonata si abia peste 150 km/h suflul aerului isi face simtita prezenta...Barile transversale sunt cele mai aerodinamice, puteam opta pentru altele, mai scurte, dar erau mai inalte si mai patratoase si nu mi-au placut...oricum ideea era de practicalitate si mai putin de look, dar sincer mie imi place cum arata...cu acest plus de loc, am putut lua in plus un troller mare, unul mediu, 6 rucsace si echipamentul de snorkeling :)

post-79494-0-24236000-1341954156_thumb.j

post-79494-0-35120000-1341954162_thumb.j

post-79494-0-01101200-1341954165_thumb.j

post-79494-0-30273200-1341954171_thumb.j

post-79494-0-73038500-1341954206_thumb.j

Modificat de corad0
Link către comentariu

Eu sunt de acord cu tine ca sunt puse pe masini scumpe/sport dar asta nu inseamna ca arata bine in ochii mei. Daca as avea bani de Cayenne Turbo mi-as face vacantele cu avionul (cum le fac si acum). E mai relaxant si masina o poti conduce de placere tot timpul anului.

Link către comentariu

Cu avionul doar daca merg intr-o singura locatie...si e foarte departe....dar cand stai in vacanta o luna sau doua....e ok....ca poti vedea multe locuri..si te opresti unde ai chef....are Europa autostrazi nu-i problema :P...e bine ca se poate imbina utilul cu placutul...condusul e de placere..asa placere ca in bord s-au acumulat aproape 70 000 km...din 2011 :)..acolo unde ai sosele.....in Romania nu mi se pare deloc placut sa conduci...

Modificat de corad0
Link către comentariu
condusul e de placere

votez si eu pt asta :icon_thumleft:

Link către comentariu

si eu tot cu cayenne as pleca. iar comparatie Thule vs remorca :) e funny rau. cine a condus cu amandoua...va intelege.

Link către comentariu

si am zis ca e funny. doar ca poate unii s-au gandit serios la ideea ta ;)

Link către comentariu
  • 4 months later...

Sa stergem praful pe aici...

Cauciucurile de iarna ON! Masina se apropie de 90 000 km cu pasi repezi, uleiul cere sa fie completat in medie dupa 2000 km, cu cate un litru, Mobil1 0W40 avand o vascozitate foarte scazuta, in regim de autostrada cu acceleratii brutale, uleiul se pare ca se "digera" :P consumul aratat in bord e de 18% ..Masina inca se comporta ca noua, si zambesc de fiecare data cand cand apas acceleratia la podea (pe portiuni de autostrada fara limita) si de la 150 km/h la 250 km/h botul "porcului" se ridica si ai impresia ca esti in avion gata de decolare...chiar si la 293 km/h indicati pe bord (n-am apucat sa fac poza) masina sta "lipita" de asfalt...aici isi arata coltii motorul biturbo care face diferenta fata de suvurile "cuminti"....Cauciucurile de vara necesita sa fie schimbate, cuplul le mananca foarte repede pe spate, dar "grohaitul" evacuarii te face sa mai uiti de aspectele costisitoare...E adevarat ca motorul cu cilindree mare in general implica costuri mari, insa cand te uiti in bord kilometrajul indicand 170 km/h (senzatia fiind de "stat pe loc") si turometrul 2000 rpm in treapta a 8-a...consumul instant fiind 13%....parca pare rezonabil...

post-79494-0-89760500-1354026307_thumb.j

post-79494-0-39583600-1354026310_thumb.j

post-79494-0-61830300-1354026312_thumb.j

post-79494-0-45966800-1354026315_thumb.j

post-79494-0-74977800-1354026322_thumb.j

post-79494-0-23804300-1354026330_thumb.j

Modificat de corad0
Link către comentariu

Ce anume iti indica ceasurile din stanga jos? Benzina?

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Bijuterie curata.. de cat sunt cauciucurile? daca nu ma insel team vazut pe centura de ploiesti spre bv incolo zilele astea? Sau nu erai tu..???

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!