Jump to content

Rezervor


zaytsuca
 Share

Postare recomandată

Cine imi poate spune si mie cati litri are rezervorul de TD? Caroseria la masina mea a fost de benzinar si in certificat scrie ca rezervorul are 55 litri, tind sa ii cred pt ca am bagat 52 litri o data cand era pe rosu, am vaga impresie ca imi arata eronat cata motorina mai am in rezervor indicatorul de la ceasurile de TD.

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu la jetta am 60, dar nu cred ca difera rezervoarele, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

undertacher2001

Confirm, 55 litri poate cu rezerva 60 insa in carte si pe talon 55

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

da 60 este si eu am ramas cu ala de benzina de la caroserie si nu indica bine cand sunt pe rosu mai am vreo 15 litri de motorina sigur si mai mult de 50-52 nu intra in ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ killerage, incearca sa folosesti virgula, sa se inteleaga bine ce scrii :P e si in regulament acest lucru, scuze de :offtopic:

Modificat de GVP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am si eu o intrebare, cum se poate da rezervorul jos la un mk1 diesel cat mai simplu? m-am bagat sub el am vazut ca sunt acolo 2 chingi cu 2 suruburi, 1 furtun mic care merge la motor, unul mai sus care probabil e returul si cel mare de la buson, bun ... am deconectat tot, am desfacut chingile, am tras, nimic, nu se misca, sunt si alte suruburi care il tin? trebuie sa dau si puntea jos? sau doar partial?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mk1 trebuie data puntea jos ca sa scoti rezervorul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la golf 2 rezervorul mai este prins undeva langa gura cu 2 holsuruburi stanga-dreapta, daca bagi mana pe sub aripa se simt, nu stiu si daca la mk1 e asa sau nu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 1 nu trebuie dat gatul de umplere jos are cam 15cm de furtun intre rezervor si gatul de umplere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cypor are dreptate, e 15 cm de furtun acolo ... deci trebuie sa dau puntea jos ... mersi de raspunsuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!