Jump to content

Problema ! Nu pot pleca cu masina de pe loc !


C_kst
 Share

Postare recomandată

Am gresit cand am zis ca e pinionul din grup...am inteles aseara la telefon ca ar fi pinionul din grup,dar am fost acum sa vad masina...si e axul si carcasa sparta pe interior,si nici macar nu a fost desfacuta cutia...mai mult ca sigur sunt si pinioane.

Partea incredibil de enervanta ca nu am avut niciodata problema cu masina asta,si mai ziceam sa sparg cutia daca faceam anumite lucruri cu ea,dar automat ce nu a fost fortata,rupta la curse,fugarita....no com.....

Azi in mare parte cumpar alta cutie 6 + 1...asta e.

Era foarte bine sa fii fost o simpla planetara,dar aia se auzea din timp...si nu ramaneau rotile blocate.

Modificat de C_kst
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod de cutie ai?

Am mai vazut pe un alt forum din Franta o cutie facuta tandari. Era EUH pe un Leon 1M, 1.9 TDI, motor AXR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai stiu codul...merge orice cutie de 1.8T 180 de cai AUQ...de golf IV edition,octavia 1 rs,audi tt si audi a3.

Acum o ora am luat cutie,mi-a facut cineva o oferta buna...am dus-o la baieti,maine e gata masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai poze cu cutia veche? o vinzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maine de dim ma duc dupa masina sa o i-au...si i-au si cutia veche si o sa fac si poze si pun aici

Da,nu am ce face cu ea,d c ma intrebi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urat de tot! Ai facut cea mai buna alegere: o cutie SH, n-avea rost sa incerci s-o repari pe asta! Cum adica n-ai facut mare lucru cu masina? De ce ai mai dus-o in 220-230 de cai atunci? Nici eu nu sunt mare amator de "scartz-uri" daca la asta te-ai referit. Dar cu 230 de cai se pot face multe...

Mai creste-i putin pretul ca sa mai scoti din bani, motivand ca ai inlaturat tu pe banii tai acest defect de fabrica al cutiei. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frate...pur si simplu nu e rupta masina asta,cei care ma cunosc stiu cum merg cu masina...si ca merg mult prea incet cu ea.

Cei care ar crede ca e terminata masina...ii invit sa o vada...si sa vada cum merge,ca nu are absolut nimic.

Pot sa spun ca 50% de ce am tinut masina asta a fost pt sunet.

Nu aveam cum sa fac cutia...e sparta carcasa pe interior,era riscant...asta e...am luat alta.

Nu cresc deloc pretul...vreau sa o dau odata,sa imi i-au altceva.

Modificat de C_kst
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine ca n-a ajuns pe mana mea. La partea cu sunetul, te cred. Se aude bine 1,6-le meu din interior, daramite 1,8t...Deci cate am facut eu cu Leon-ul meu, de cate ori mi-a taiat alimentarea in a 2-a, a 3-a, a 4-a consecutiv si cand era uscat si aveam drum se lasa cu scartait pe fiecare curba. Si singurii bani pe care i-am bagat in motor ca reparatie au fost 500 de lei pentru inlocuirea unui senzor. A nu se intelege ca ii dau forja la rece sau cand sunt aproape de schimbul de ulei sau ca ii dau forja tot timpul. Ii mai dau cand ma apuca pandaliile si nu m-a dezamagit niciodata.

Mie mi se pare pacat sa nu forjezi o masina ca a ta. Nu zic mereu, dar atunci cand ai chef sa te distrezi sa nu stai sa te gandesti daca sa faci asta sau nu.

Eu n-am zis ca e rupta/terminata masina ta, doar eram curios de ce ai mai dus-o in atatia cai daca nu te dai la ei... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum sa nu intelegi ca nu ma joc si eu cu ea...dar nu sa o termin,am ingrijit masina asta f mult...nu am plecat niciodata,nici daca eram grabit fara sa se incalzeasca motorul...

Cand am luat masina avea softul...nu eu l-am facut,primul proprietar,si eu am mai adaugat de cand am luat-o...

Nici eu nu am avut prob la ea deloc...decat lovitura asta....CUTIA,nimeni nu se astepta sa se intample mai ales la mine asa ceva.

Cateodata nu iti vine sa ii dai cand mergi cu ea...mergi frumos cu ea linistit noaptea...si auzi b.o.v-ul si cold air intake-ul cum lucreaza :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa, bine ca s-a rezolvat! Sa te bucuri de ea in continuare fara nicio alta problema!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms,asa sa fie.

Am luat masina,nu este nici un fel de prob,merge foarte bine.

Poze cu cutia sparta mai pe seara,daca e cineva interesat sa o cumpere,sa imi zica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am scris si mai sus...nu a fost cauza uleiului...avea destul ulei in cutie.

Cauza,nu se stie...chestie e ca nu s-a defectat acolo pe loc,au spus ca e de o sapt,cateva zile slabita...si acolo de unde a fost tractata s-a intamplat sa pice.

Ceva slabit...prob de fabrica...un caz la cateva zeci de mii de cutii.

Bine ca s-a rezolvat si masina merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!