Jump to content

Passat 1,9 tdi


anonimudanni

Postare recomandată

Buna,

Ma numesc dani si am cumparat passatul in urma cu un an,si e prima mea masina.Ce am cautat cel mai mult era ca masina sa fie ingrijita, putini km, si sa mearga cat mai bine, si m am oprit in dreptu acestui passat variant.Este din 2002, motor 1,9 tdi 101 cai, 170 mii km reali!

Dotari nu am asa multe din pacate:| - geamuri fata + oglinzi electrice

- clima

-radio cas + magazie 6 cd

- ABS, ESP

- 2 perechi de jante aliaj, una pe 17 si una pe 15, cele pe 17 cumparate dupa aproximativ 7-8 luni

-am mai adaugat si un subwoofer cu 2 boxe crunch dimaetru 25 si un amplif toxic de 1500 W,

- oglinda din partea dreapta am schimbat-o cu una pe acceasi marime de anglia(sa meritat)

- am pus xenon pe faza scurta , 6000 k Car guard, urmeaza si pe faza lunga in curand

- folie omologata RAR

Si cam atat,daca nu uit nimic, eu sunt multumit de masina pana in momentu de fata, si pot sa zic de Passat ca este o masina super reusita, imi ofera spatiu, confort, si o prezenta la drum impecabila! si ceva poze:

post-60491-0-16211100-1294478270_thumb.j post-60491-0-78882300-1294478270_thumb.j post-60491-0-41631000-1294478271_thumb.j

post-60491-0-26817700-1294478378_thumb.j post-60491-0-56290500-1294478631_thumb.j post-60491-0-06745000-1294478779_thumb.j

Modificat de anonimudanni
Link către comentariu

ms frumos, acuma am revenit cu pozele:D ma misc un pic mai greu acm la inceput cu atasatu si toate cele;))

Link către comentariu

Sa o stapanesti.....ceva planuri de vitor ai?eu ti-as recomanda sa scoti cromu acela de langa geamuri sa vopsesti bandourile si fustele si mai o suspensie pe ea si va fi ce trebuie.....:P

Link către comentariu

Frumoasa rau masina ta.sa o stapanesti sanatos! Imi plac mult jantele pe 17".Seamana mult cu a mea cand era tanara..numai drumuri bune!

Link către comentariu

multumesc pentru aprecieri:D va doresc si eu doar drumuri bune si fara baiuri mari!

Planuri mari pe viitor nu prea pot sa mai am din cauza bugetului,poate un xenon pe faza lunga, o cotiera sau interior piele, nu vreau sa mai investesc in aspect, deoarece sunt destul de multumit...doar tot ce o sa ceara ea anu asta am sa i ofer...imi respect masina si imi place ca si ea sa ma respecte si sa ma simt bine sa o conduc:D

JANTELE PE 15 Sunt de vanzare!!

Link către comentariu

Frumoasa masina ,s-o stapanesti sanatos.

Cum se comporta cu jante pe 17" la demaraj? Denivelari si gropitele presupun ca si la tine se simt imediat,sa nu mai zic de liniile de tranvai.

Legat de xenon pe faza lunga iti recomand , sunt foarte bune , le reglezi bine si nu ai treaba. Faza proasta e cu fash-urile primul e puternic si dupa aia pauza pana se incarca.Eu de cand ma xenon pe lunga m-am cam dezobisnuit sa dau flash-uri.

Numai bine si bafta in continuare.

Link către comentariu
costyserbanescu

foarte frumoasa si ingrijita masina . sa te bucuri de ea si sa ai grija de ea . am vazut ca vrei sa vinzi jantele pe 15 cat vrei pe ele?

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri, sincer chiar eram speriat si eu de ideea 17 la jante pt ro da nu am rezistat sa nu le cumpar in momentu in care le am vazut si cum dau pe masina,,,NU e chiar asa de rau cum ma asteptam, diferenta minora de la 15 17, desigur nu mai i dau in gura pe drumuri nasoale, am invatat sa merg mai incet pe unele drumuri, mai admira lumea jantele nu?:))) glm sunt ft multumit de ele iar stabilitatea la viteze mai mari e superba, simt ca se lipeste de astfalt!

Cele pe 15 le vand la pretu de 320 euro negociabil...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Foarte frumoasa masina, in special jantele :D...sa o folosesti sanatos fara evenimente neplacute..aaa.. si cand ii pui un soft?

Link către comentariu

ce faci domnu dany ? :)) , am cumparat de la el tubu de bass afisat mai sus "crunch" , si pot sa spun ca pfff...superb, masina iar ? no comment. o masina de vis. drum bun fara baiuri fratelo :D

Link către comentariu

pot sa spun ca a disparut tubu de bas crunch care imi ocupa o parte mare din portbagaj, inlocuit de un tub si amplif jbl, de care sunt multumit!!

O alta schimbare la masinutza mea, numerele, le-am schimba din BH 88 ATB in BH 59 MAT , sunt cum ar venii mostenire de familie de la tatal meu, si sunt fericit ca am reusit sa le pun:D

post-60491-0-20534700-1295801448_thumb.j

post-60491-0-68262400-1295801546_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!