Jump to content

Readaptare chei dupa inlocuirea modulului comfort


THE ROCK
 Share

Postare recomandată

manual cu doua chei am incercat nimic. pe telecomanda e trecuta aceasi serie ca pe noul modul doar ca nu stiu daca e de la aceasi masina si este pe434 mhz iar cheia veche a masini este pe 433mhz

Modificat de Manuel N.
Atentie la quote! Se sanctioneaza - citeste regulamentul. First/last warning!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    19

  • filipbogdtds

    10

  • valy1975

    9

  • Al Bundy

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

La modelul tau, trebuie cheia cu 2 butoane,  pe oval.

Incearca cu vcds ul, daca manual nu a vrut 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

VCDS-ul nu imi citeste 35 central locking. sa nu fie compatibil AH-ul cu masdina mea?

Modificat de Manuel N.
Atentie la quote! Se sanctioneaza - citeste regulamentul. First/last warning!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai tu accesezi 46 convenienta,  nu 35. Pe 46, la 10 adaptari...acolo ai canalul de adaptare telecomanda 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici cu vcds nu vrea. mai sunt si alte solutii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alte soluții  - alt modul confort sau alta telecomanda. Trebuie sa identifici care e defect 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici cu vcds nu vrea. mai sunt si alte solutii?cheia am verificato e ok doar ca difera frecventa 434 iar pe modul scrir 433mh modulul cred ca este ok iam adaptat chestia aia sa blocheze usile la 15 km/ora se deblocheaza cind scot cheia din contact in canal oo ini spune ca e resetat nu are nici o cheie adaptata, dar nu adapteaza nici o cheie. nu stiu ce sa mai cred sa fie cheia diferenta de frecventa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista N tipuri de modele pe 433-434mhz....si chei bune si defecte...deci, pune o poza sa vad cheia....

 

Adaptare cu vcds sau manual - atat.

 

Faptul ca inchide la 15kmh....nu are nicio legatura cu receptia telecomenzii

 

 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

16153761212756096287385147797735.jpg

a2-a poza este cheia veche a masini dar stiu sigur ca e defecta.prima poza e cheie cumparata de la desmembrari odata cu calculatorul comfort dar nu era sigur omu ca este de pe aceasi masina insa am verificato laun centru unde se programeaza chei si emite semnal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am cumparat masina nu i mergeau telecomenzile , am schimbat modulo comfort si a mers , probabil si la tine o fi stricat , nu ai pe nimeni sa ti dea unul ca sa incerci? 
Tin sa ti zic ca am adus acasa  vreo 6 de la dezmembrari si doua din ele aveau acelasi defect , nu se putea imperechea telecomanda , nici mecanic nici vcds. 

Modificat de filipbogdtds
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact. Exista multe cu problema acesta, de aia zic, incearca cu altele -modul sau telecomanda 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi!!! am sa caut alt modul. tin sa precizez ca am lucrat in bucuresti si am fost la metro la un baiat care se ocupa cu imperecheri si nu ia reusit a incercat chiar si cu telecomanda noua neimperechiata niciodataatunci ramine sa caut alt modul confort

si daca as lua dupa o masina care ii merge ar trebui sa mearga cu cheia lui? fara sa fac imperechere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt pereche si functionale, merg direct. Noi ne ocupam cu electrica si electronica auto, dedicat VAG...nu cu imperecheri....😁

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Intrun final am reușit. Multumesc pentru indicati 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!