Jump to content

Scut Motor!


gribelu
 Share

Postare recomandată

Pentru masina de oras este suficient un scut de plastic.

Nu cred ca sunt prea multi care fac offroad cu golfurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care oras frate? Vino prin bucuresti sa vezi offroad. Mi-am muscat limba cand am dat intr-o groapa acu doua zile. Platim taxe peste tot, la benzina la rovigneta, la apa de parbriz.... si drumurile sunt varza. Asta am vrut si eu, un scut sa protejez motorul de praf si de apa, cat de cat. Cred ca il fac din fierbeton sudat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei care au montat scut pe benzinare.

Nu se incalzesc prea tare vara prin oras?

@CVA_G3 : Asa e toata tara,plina de cratere.Eu cel putin cand sunt la volan si dau intr-o groapa,spurc si injur de sughita cei de la primarie .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scutul metalic de pe autokarma pentru 1.4,1.6 benzina este luat de la http://www.scutauto.ro si apoi vandut de ei , le-am trimis un mail celor de la scutauto.ro sa vedem cat costa la ei , ma gandesc ca sigur trebuie sa fie mai ieftin , o sa revin si cu raspunsul lor.

numai bine

Am si revenit cu raspunsul , il pun mai jos :

Buna Ziua

pretul este de 280 ron + taxa de transport si ranburs la bani care va mai costa inca 40 ron Se poate livra oricind!

Cu stima

Szabo Istvan.

SC SCUT PROTECTION SRL.

RO 25929276 J19/403/2009

Sediul: Odorheiu Secuiesc

Strada: Szentjanos Nr 54

Jud: Harghita Cod: 535600

Web: www.scutauto.ro

Email: scut@scutauto.ro

Tell: 0744 850 318

Modificat de alex_abd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutari, am vorbit cu dansii, cred ca merge treaba si cu 250 si mai vedem transportu cine e interesat Pm :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@genuvw , pe site la ei zice sa potriveste la "VW Golf III, 1.4,1.6,1.9D,cu servo, 1991- " , eu zic ca s-ar potrivi dar mai sigur trimite-le un mail la scut@scutauto.ro si intreaba daca se potriveste si la 1.8 , eu unul zic ca s-ar potrivi .

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

ce cod are scutul ce apara pompa de apa? cel din partea dreapta a masinii, langa aripa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista scut original din plastic ?

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bineinteles Tracto ca exista :beerchug: .Cateva poze cu scutul meu:

post-15836-1273599849_thumb.jpg

post-15836-1273599862_thumb.jpg

post-15836-1273599870_thumb.jpg

Modificat de robert28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sse potriveste doar la diesel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am de diesel, cred, ca nu se potriveste la decupatura, dar prinderile sunt la fel din cate am observat eu..adica a mers sa-l prind fara improvizatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Genu fosta mea masina a fost un Golf MK3 1.8 90CP si la acel moment am cumparat scutul pentru el cu specificatia ca era pentru diesel dar s-a potrivit perfect.Cand am vandut fostul golf am luat scutul inapoi si si l-am pus pe masina actuala.Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am gasit pe ebay un user care vindea cele doua plastice ce vin sub motor in stanga si in dreapta cu codul urmator: 1HM 805 826

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti atasa un link catre ele...ca as vrea sa vad cum arata macar,am vazut ca imi lipsesc.nu stiu daca are in stanga dar in dreapta sigur are un capac pentru ca sta in aer aripa de plastic.

Multumesc! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai pot da edit la postul anterior :)

Am gasit piesele in etka,doar ca au coduri diferite fata de cele puse de ovidiu.

post-38681-1275777398_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inseamna ca le-a gresit tipu care avea anuntu. foarte interesant o sa intreb sa vad si cat ar costa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau poate difera codurile...pentru ca sunt luate de pe o varianta de SUA!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

As vrea sa va fac si eu o sugestie: puneti si voi, cei care va pricepeti, la sectiunea DIY o modalitate de confectionare a unui scut pentru motor. Astea de-s pe piata mi se par cam fragile si destul de...piperate de luat de noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuturi din plastic pentru benzinare nu s-au facut din fabrica pentru golf 3? As vrea si eu unul dar la Pro Motor in Timisoara spun ca au doar pentru diesel.Sa-l iau poate se potriveste pe benzinarul meu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cateva poze cu scutul meu:

Scut original de Diesel care s-a potrivit fara probleme pe motor de 1.8.Diferentele s-ar putea sa apara la baia de ulei dar cred se poate o improvizatie sa fie fixat,plus ca pe sasiu exista prinderele pentru scut la toate modelele.

Modificat de robert28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@smoto: ce pret au cele din TM ? Ai un nr de tel de la ei? Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@smoto: ce pret au cele din TM ? Ai un nr de tel de la ei? Merci!

Numere de telefon Promotor Timisoara

0256-218-686 / 0256-272-633

0722-239-037 / 0723-892-948

I-am intrebat doar daca au de benzinar.Mi-au spus ca au doar pentru golf 3 diesel.

Modificat de smoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sint si pt benzinare metalice cu fante pt racire si fereastra detasabila pt schimb ulei.

Detalii pe PM sa nu se considere reclama.

Eu am pus pe masina din dotare, si aveau si pt altele din gama VAG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu vreau de plastic ca sa nu intre murdarie pe la motor.Incerc cu unul de diesel.Pentru off-roaderi cred ca metalul ajuta mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!