Jump to content

Scut Motor!


gribelu
 Share

Postare recomandată

baieti la autokarma nu mai au si nici nu o sa maoi comande scut ,deci trebuie sa cautma in alta parte

daca mai stie cineva ceva......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bzsa,vad ca au produsul afisat pe site,cu specificatia ca este ptr.diesel,nu cred ca este diferit scutul ptr.benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

or avea pe site, dar am vorbit cu ei si mi-au zis ca nu mai au; tocmai cand am vrut sa imi cumpar si eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Eu am dat comanda de unu... dar ma sunat un tip de la autokarma si`mi zice ca nu s-ar potrivi ca este pentru motoare diesel avandu`se in vedere ca al meu este pe benzina... ! E corect?? SAu se potrivesc fara probleme pe orice motor?? Cine si-a montat?? Tnx!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc fara probleme. Eu am de diesel pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu sunt in cautare la ce pret e la autokarma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Paul!

@Bzsa - Acum 3 sapt aveau si este in jur de 120ron( nush daca cu sau fara discount 15%) ... poti intra pe site si vezi mai exact cat si daca te mai costa extra expedierea desi nu cred! Bafta

Eu zic ca este o investitie f buna asta daca vrei sa intreti aspectul si functionalitatea motorului. Ca sa nu mai zic de borduri luate la viteza mica cand practic te avertizeaza ca e cam riscant sa o urci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

are cineva o schema pt scut ? imi trebuie dimensiuni , unde sunt gaurile de prindere si distanta dintre ele.

vreau sa-mi confectionez unul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in sfarsit am reusit sa fac un scut. nu e aspectuos deloc, nu acopera toata partea din fara dar protejeaza baia de ulei. l-am facut dintr-un scut de dacie de rezervor de benzina. are tabla destul de groasa. m-am chinuit cam o zi si jumatate. am sa revin si cu poze cat de curand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mai ales ceva dimensiuni si de unde se prinde mai exact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am revenit si cu poze... nu are aspect deloc dar protejeaza fara nici o indoiala

post-35305-1249400466_thumb.jpg

post-35305-1249400477_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin cu o informatie. G3, motor "normal" (nu 2.0 sau vr6), au din fabrica doua "semiscuturi" de plastic. Se pot gasi dupa coduri la firmele de piese auto de import, la pretul de aproximativ 80 RON bucata. Se gasesc, tot dupa coduri si "boltzurile" de prindere la 5-6 RON (dar de astea nu mai stiu sigur pretul...) Eu am avut o tentativa de achizitie, dar astept o perioada mai prospera. Oricum, cele 2 "semiscuturi" protejeaza ne namol distributie si cutia de viteze.... Baia de ulei cred ca ramane expusa....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
revin cu o informatie. G3, motor "normal" (nu 2.0 sau vr6), au din fabrica doua "semiscuturi" de plastic. Se pot gasi dupa coduri la firmele de piese auto de import, la pretul de aproximativ 80 RON bucata. Se gasesc, tot dupa coduri si "boltzurile" de prindere la 5-6 RON (dar de astea nu mai stiu sigur pretul...) Eu am avut o tentativa de achizitie, dar astept o perioada mai prospera. Oricum, cele 2 "semiscuturi" protejeaza ne namol distributie si cutia de viteze.... Baia de ulei cred ca ramane expusa....

Baia de ulei este destul de groasa in tabla,nu cred ca reusesti sa o spargi asa de usor,oricum am vazut ca s-a mai vorbit despre acest subiect.

Daca reusesti sa-ti achizitioneazi acele semiscuturi sa ne anunti si pe noi si daca poti sa pui si niste poze ar fi minunat,pentru ca am vrea si noi sa cumparam.

la mine in sibiu la mag de piese auto nu aduc asa ceva si prin comanda de undeva din salaj costa cam 450 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

paul in caz ca gasesti pe vortex schema scutului sa o postezi si aici te rog. ca eu n-am gasit-o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva scut pe masina cu motor de 1,6 aee?

eu am primit scut de mk3 de la cineva dar nu se potriveste mie... cred k era pe diesel sau pe 1,8 litri :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva scut pe masina cu motor de 1,6 aee?

eu am primit scut de mk3 de la cineva dar nu se potriveste mie... cred k era pe diesel sau pe 1,8 litri :)

cum arata?poti pune o poza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Se potrivesc fara probleme. Eu am de diesel pe masina.

salut vad ca tu ai vento,scutul de golf se potriveste si pe vento?? eu am un golf 3 1.6 abu si am gasit scut de golf 3 diesel sau 1.8 benzina(cel de diesel arata mai nou) si nu stiu sigur daca se potriveste si problema e ca il iau de la valcea si returul ar fi mai greu daca nu s-ar potrivi..stii cu siguranta ca ar merge la golful meu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

daca mai stie cineva de un scut de vanzare ,pt ca sunt in cautare si nu am gasit

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva scut pe masina cu motor de 1,6 aee?

eu am primit scut de mk3 de la cineva dar nu se potriveste mie... cred k era pe diesel sau pe 1,8 litri ;)

cu cat il vinzi daca s potriveste pt 1.8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

vreau sa reinviu topicul...:D

nici unu dintre voi nu are ceva schema de construire a unui scut...?

ca si pe mine mah intereseaza avand motor benzinar am probleme daca dau in balti mari si cu viteza plus ca se murdareste compartimentul motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in cluj napoca este o firma pe dorobantilor care confectioneaza pt orice tip de masina scutri la 120ron.au si sait dar nu mai tin minte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cand caut asa ceva in cluj

pe dorobantilor am gasit numai la Lummar si au cerut 5 mil

e poate cumva afla care e firma?

Modificat de bzsa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am vazut acum cateva zile pe undeva o pagina, era cu 120 ron si pt benzinari insa era din ceva plastic... daca e interesat cineva, incerc sa gasesc pagina :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e dezastru fara scut pe vremea asta, la mine s-a strans atat de multa zapada si gheata la cutie de nu-mi mai intra in viteze pana nu am spart ghetat. Deci daca stie cineva de unde pot cumpara un scut (fara autokarma) as fi si eu interesat. Se potriveste scutul de la diesel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!