Jump to content

volkswagen golf 5 1.9 TDI


pojomic85s

Postare recomandată

Hm... ma cam pui pe ganduri cu bieletele alea ?

La mine parca nu se aude acel zgomot... oricum sunt nevoi sa le schimb si eu ca au inceput sa troncane cele stock si am in vizor si aceste bielete de la Ta-Technix.

Link către comentariu
  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pojomic85s

    120

  • lucian_90tud

    32

  • Radu_Alecs

    17

  • sebip

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hm... ma cam pui pe ganduri cu bieletele alea ?

La mine parca nu se aude acel zgomot... oricum sunt nevoi sa le schimb si eu ca au inceput sa troncane cele stock si am in vizor si aceste bielete de la Ta-Technix.

nu te ajuta la nimic bieletele Ta-TECHNIX....eu li-am schimbat ca am avut o problema la un telescop, am postat mai sus despre ea....dar dupa ce am pus bieletele cu 3 cm mai scurte decat cele OEM cand am dat masina jos de pe elevator pe dreapta imi atingea bara antiruliu in planetara si am fost nevoit sa lungesc bielete aprope de dimensiunea celei OEM...deci nu le vad folosul

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

ceva noutati, din pacate pt mine nu prea bune.

Au revenit problemele la suspensia ta-technix si anume s.a rupt si pe partea dreapta acea tablita de pe telescop care tine bieleta antiruliu....am crezut ca odata cu schimbarea bieletelor de la ta-technix o sa rezolv problema dar se parea ca nu bieletele produc aceasta problema....chiar nu-mi dau seama de ce se rup acele tablite, ce le tensioneaza asa tare...

Mi-au trimis alte telescoape pe garantie urmeaza sa le montez si poate scap si de acel pocnet pe dreapta la care nu-i dau ce cap si care cred ca tine de suspensie fiindca se simte bataia si in flansa amortizor

Telescoapele sunt de la TUNING ART, practic eu mi-am comandat suspensie ta-technix dar asta e :RO flag:

A auzit cineva de acesta firma Tuning ART?vizul telescoape sunt identice cu cele de la ta-technix....

post-34401-0-30014400-1323866437_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

mosul a venit cu sacul plin :icon_cheesygrin: .

O sa urmeze un upgrade la franele de gti de 312...maine merg dupa noile fuzete dupa care urmeaza achizitia franelor de gti..

Sa vedem ce o sa iasa :icon_thumleft:

Link către comentariu

Depinde,poate are si el ca si colegul tur telescoapele de 55 daca nu le are de 55 atunci trebuie schimbate din nou telescoapele!

Link către comentariu

sanse mici, au m-am interesat mult timp pentru mine, am masurat la mai multe masini cu sublerul, atat 1.6, 1.9 cat si 2.0, golf, passat, octavia si 55 am gasit doar pe 2.0

Link către comentariu

stiu, stiu....telescoapele de la ta-technix au o flansa care se pune pe telescop si se face de 55 mm :icon_cheesygrin: se observa si in postul anterior unde am postat o poza cu telescopul si se observa asa numita(flansa)

Astazi am achizitionat fuzete, etrieri, poertestrieri care trebuie s- schimb ca sunt pt discuri de 280....deci mai trebuie portetrieri pt 312, discuri, placute si sus cu ele :icon_cheesygrin:

am gasit si foto cu telescopul...deci se vede despre ce am spus :icon_thumleft:

post-34401-0-61255600-1325086742_thumb.j

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

Foarte interesanta varianta asta, nu stiam ca se poate... acum incerc sa regret ca am dat sistemul de franare 312mm :grrrrrr:

Sunt tare curios daca este ok, prezinta ceva riscuri aceasta adaptare ?

Link către comentariu

Foarte interesanta varianta asta, nu stiam ca se poate... acum incerc sa regret ca am dat sistemul de franare 312mm :grrrrrr:

Sunt tare curios daca este ok, prezinta ceva riscuri aceasta adaptare ?

Parerea mea ca nu au ce risc sa prezinte, atata timp cat acel surub de la fuzeta este strans bine nu vad ce probleme sa apara....sunt foarte curios cum o sa franeze masina...dar ma astept la o diferenta destul de mare de la 280 la 312 e ceva diferenta....daca ai avut franele de 312 nu sti cum pot masura port etrierul sa vad daca e pt disc de 288 sau 312? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

po eu portetrierii care i-am luat azi sunt ori de 288 ori de 312...deci nu e diferenta mare si nu-mi dau seama cum sa masor sa vad is pt 288 sau 312 :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

cam asa arata noii etrieri si port etrieri...nu-mi dau seama daca sunt pt disc de 312 sau 288...se vede si in foto ca port etrierul din stanga difera ca si forma ca cel din dreapta....tind sa cred ca cel din stanga e pt disc de 312....maine ajung discurile si cred ca doar asa am sa vad daca imi sunt buni port etrierii...

post-34401-0-29536000-1325177983_thumb.j

Link către comentariu

maine urmeaza sa montez noile fuzete si kitul de frane de pe GTI :icon_thumleft:

Cine e interesat de un upgrade la discurile de 288(sau 312) mi-au ramas etrieri si port-etrieri.

post-34401-0-61408900-1325594865_thumb.j

post-34401-0-55361600-1325594876_thumb.j

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

astazi montat noile frane....inca nu pot sa ma pronunt asupra lor pana nu imi fac directia...imi trage fff tare dreapta si nu am stabilitate deloc pe fata....sper sa se rezolve cu reglearea directiei....

Schimbat si telescoapele pe fata in garantie dar bata de dreapta tot persista.... :banghead:

post-34401-0-71381800-1325691580_thumb.j

post-34401-0-64204800-1325691673_thumb.j

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

Lasa, tinere ca toate trec. Stii tu.. incetul cu incetul se fabrica otetul :))

Sa ne vedem cu frane bune la Cluj :icon_thumleft:

Link către comentariu

2012 mi-a adus si un incident nu prea placut....un tanar impatimit al sportului pe 2 roti cu o alcolemie considerabila :blink:

-aripa spate zgariata

-bara si fusta spate zgariate

-tripla sparta

-cauciuc taiat

-janta zgariata

post-34401-0-88076100-1325933580_thumb.j

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

sa mai stergem putin praful pe aici :icon_cheesygrin: :

- schimbat bara spate

- schimbat tripla

- vopsit bara, aripa si jantele

- schimbat 2 anvelope 225x45x17

- schimbat discurile fata cu 2 noi ATE POWER

- am revenit la softul standard urmand ca in vara sa refac softul.

Link către comentariu

maine Lucian...azi cand am spalat masina era deja noapte si nu merita sa fac poze pe noapte.... :icon_cheesygrin:

Maine facem niste poze mai clare.

Link către comentariu

de ce ai revenit la softul stock ?

Nu am reusit sa scap de limp mode si am renuntat la softul stage 2.

Link către comentariu

pozele promise :icon_cheesygrin:

post-34401-0-36350200-1327479381_thumb.j

post-34401-0-60076500-1327479391_thumb.j

post-34401-0-49160300-1327479398_thumb.j

post-34401-0-92322600-1327479406_thumb.j

post-34401-0-50100100-1327479414_thumb.j

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

Si eu sunt moltumit de rezultat...sa vedem cat o sa stea vopseaua pe ele :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!