Jump to content

volkswagen golf 5 1.9 TDI


pojomic85s

Postare recomandată

pragurile sunt comandate la un magazin de aici de la mine( Cimpulung Moldovenesc) si au fost 197 lei buc si suspensia 1150 lei cu tot cu transport...

Link către comentariu
  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pojomic85s

    120

  • lucian_90tud

    32

  • Radu_Alecs

    17

  • sebip

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

poate sa-mi spune cineva de unde pot lua o clima de golf 6?...(nu cclimatronic)

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

Luni ajung discurile si placutele pe fata. Pe marti cred ca pleaca de la Dn. CIPOS si turbina de 2.5 :icon_cheesygrin:

- ATE POWER

-ATE CERAMIC

Sper sa fiu multumit de alegerea facuta.

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

poate ma mai ajuta cineva cu o parere in legatuta cu acel pocnet la roata dreapta fata mentionat de mine cu ceva timp in urma....nu reusesc sa scap de el si gata,,, :banghead:

Link către comentariu

update:astazi dat jos turbina si maine o pun cea noua de la domu cipos....si cand ajung la cluj sper sa reusesc sa fac si softul :icon_confused: ......

Montat discurile si placutele pe fata.

Link către comentariu

la recomandarea Dn. Cipos softul il fac la cluj nu stiu exact numele persoanei dar stiu sigur ca nu este soft de la mediatizatele firme de softuri....astept sa ajung la cluj si sa vad cat de priceputi sunt...dar am incredere in cipos :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

de 2 zile montat noua turbina VNT 20, primele impresii:

- pot sa spun ca masina trage mai greu (nu stiu daca este normal) doar ca in turatii mai mari trage mai bine....astept sa fac softul sa vad cum se comporta atunci.

-astazi mi- a venit si noul numar (nu prea imi place pozitia initiala ma gandesc la ceva mai interesant)

post-34401-0-41109000-1318581400_thumb.j

post-34401-0-01625000-1318581416_thumb.j

post-34401-0-42956500-1318581433_thumb.j

post-34401-0-08662300-1318581452_thumb.j

post-34401-0-17253600-1318581474_thumb.j

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

De toata frumusetea is gaurile alea in grila centala... :D!

Modificat de sebip
Link către comentariu

Arata bine numarul. Poti incerca sa il pui pe grila de la proiector din stanga.

Hai cu softul mai repede. Sunt curios cum o sa traga.

Link către comentariu

dupa cum am spus mai sus maine vopsesc grila fata....oare ar arata mai bine cu o alte culoare?

Link către comentariu

maine cred ca o sa merg sa vad de un soft ceva...dar inca nu sunt decis unde sa fac softul, pana acum am de ales intre TCM si persoana recomandata de Cipos....Dn. Voinea zice ca as putea ajunge la 150 cp cu noua turbina, la 150 cred ca ajungeam si cu vechea turbina ...deci inca mi studiez piata si puterea la care as putea ajunge...Orice sfat e bine venit :icon_thumleft:

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

tu ar trebuii sa ajungi lejer la 170-180cp...poti atinge si 200 dar nu prea mai este safe:) p.s. vezi ca ambreiajul stock rezista pana pe la 400 nm.iar la ce turbo ai tu acum vezi si de un MAP.

Link către comentariu

inca nu prea sunt in tema cu resoftarile asa ca nu inteleg prea multe prin map :icon_cheesygrin: ...asa ma asigura si cipos ca undeva la 170 ...

Link către comentariu

inca nu prea sunt in tema cu resoftarile asa ca nu inteleg prea multe prin map :icon_cheesygrin: ...asa ma asigura si cipos ca undeva la 170 ...

MAP = Manifold Absolute Pressure Sensor...senzor de presiune absoluta in galeria de admisie, iar la ce presiune poate face turbo tau sigur iti va trebuii.

Link către comentariu

Adica inlocuiesti senzorul care citeste presiunea turbinei stoc cu altul pt noua turbina. Poti sa ii dai cat vrei daca el nu stie sa citeasca mai mult de x bari presiune. Ti-ar trebui si un intercooler daca vrei sa ajungi la valori dinaste peste ce era stoc.

Link către comentariu

cam putin 170 cp,,nu puteai atinge puterea si cu o turbina mai mica gen vnt17 ?Sunt curios si de lag,,,astept cu nerabdare sa ne spui cum a iesit ,,abreajul il pastrezi pe cel stok?

Link către comentariu

cipos ma asigura ca pentru 170 cp e suficient turbina vnt20 si soft...daca vreau sa trec de acest prag intercular si tubulatura noua....inca mai caut unde sa fac soft...cred ca e foarte important cine realizeaza softul...va tin la curent :icon_thumleft:

Link către comentariu

m-am decis sa fac resoftarea la Dn. Voinea...acum merg sa vad ce mai am din cei 105 cp si dupa softul...

Link către comentariu

am facut testul dyno si mi-au iesit 108 cp...impresionant desi ma asteptam sa scot sub 100...maine la 2 am programare pentru resoftare sa vedem ce o sa iasa....

Link către comentariu

Sunt la fel de nerabdator ca si tine :D ,sa imi spui si cu ambreiajul ce ai facut?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!