Jump to content

volkswagen golf 5 1.9 TDI


pojomic85s

Postare recomandată

Mai intrebi ??? :D

Dar ce numar fara suport avem :P

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pojomic85s

    120

  • lucian_90tud

    32

  • Radu_Alecs

    17

  • sebip

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti-am vazut astazi, pe la 2-3, masina in Cluj, langa Fiesta(vis a vis de magazinul Unicarm). Sa stii ca ii sta foarte bine cu jantele in 5 spite, arata bine masina cu ele!

Modificat de dark_master
Link către comentariu

georgel_vw - fusta de r32 m a ajuns 150 eur + taxe de transport...ms de parea data pentru jante...

lucian_90tud - cu tine luci am mai vb de jante :icon_thumright: ...si chiar ii sta bine fara suport de numar ms de sfaturi..

dark_master - da chiar am fost la unicarm la cumparaturi...cred ca si eu optez pana la urma pentru cele in 5 spite ,....

Link către comentariu

Imbracatul interiorului in piele unde ti l-ai facut? Cam cat te-a costat? Si pe mine m-ar interesa sa imbrac in piele, dar doar partial.

Link către comentariu

masina a fost tapitata la Bacau si a costat in jur de 7.000 lei cu tot cu airbagurile fata si materialul pentru tapitat dus de mine...

Link către comentariu

Arata bine masina! Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

Votez pentru jantele in 5 spite, se potrivesc mai bine pe Golf.

Spor la modificari!

Link către comentariu

sebip- ms de parere sebi dar iti stiu parerea aia sincera deja :blah_: , dupa parea celor de pe forum(si a ta inclusiv) :) cred ca o sa raman la cele in 5 spite si sunt cam decis deci numa jantele de pasat o sa fie de vanzare:D

Andrei JSE- ms de parere si apreciere, modificari vor mai fi dar astept caldura :icon_thumright:

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

Daca este cineva interesat de al doilea model de jante sunt de vanzare.... :icon_thumright:

post-34401-0-61135900-1295354681_thumb.j

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Astazi fiind sambata si ma cam plictiseam cu ajutorul unui priten ne-am juct putin in photoshop :D si uitati ce-a iesit....

Ce parere aveti ar merita schimbarile si in realitate??

Primele 2 foto sunt prelucrate....si singura culoara care merge zic eu ca e negru, alta culoare nu vad care s-ar potrivi... :D

post-34401-0-57880800-1296929176_thumb.j

post-34401-0-46361600-1296929189_thumb.j

post-34401-0-69743200-1296929696_thumb.j

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

Iti zic eu o culoare care merge si mai bine.........si anume culoarea actuala....adica albastrul.........:P iar in ceea ce priveste jantele,categoric merg mai bine cele de pe passat adica phoenix-urile.......opinia mea

Modificat de Yas
Link către comentariu

po daca culoarea actuala merge mai bine(albastru) nu vad care ar mai fi diferenta? :blah....in privinta jantelor raman la cele actuale....la cele de pasat cu 3 persoane in spate si putin bagaj la hopuri imi atingea in aripa... :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Buna colegu', foarte interesant interiorul(ii da clasa). Imi poti da ceva detalii despre tipsuri?

Link către comentariu

Gunmann...CzRsss - Ms de aprecieri :icon_thumright: .....

Tipsurile au fost cumparate din cluj din ceva magazin de piese, dupa o zi de cautari cu mare greu le-am gasit si au fost montate in cluj la o firma care se ocupa de esapamente...

tipsuri 80 lei buc

montaj 150 lei

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

Superba masina ! Interiorul e de exceptie :icon_thumright:

Referitor la colantarea plafonului si a capotei, eu zic ca mai bine renunti la idee. Mult mai bine arata asa. ;)

Sa o conduci cu placere!

Toate bune.

Link către comentariu

Sa traiesti "steffan"!!!

- sa sti ca m-ai pus pe ganduri cu colantarea,

o sa ma gandesc mai serios la update-ul asta :blah_:

Drumuri cat mai bune sa ai! :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare la toti!!

Sa va mai pun in tema cu micile modificari aduse "bolidului" :blah_:

- ieri am fost om de varsta a 3 a, in fata blocului cu ajutorul unu coleg, cu vopseua(foliatec) care am primit-o de la sebi m-am apucat de treaba...rezultatul mai jos :blah_:

- dupa o lunga perioada mi-am completat si bara pe spate cu catadioptrii si capacelu de la remorcare... ;) ...am sa pun foto si cu "fundu" masinii, momentan nu am ;)

post-34401-0-28941300-1299414577_thumb.j

post-34401-0-01706800-1299414588_thumb.j

Link către comentariu

:blah_: FRATELE MEU DE CULOARE SI DE KM!! SI DE, DOTARII :Driver:

Din ce ai zis tu cu volant si cu ambreiaju si eu le-am schimbat la 186.000.

Imi place masina :D si eu am avut bani in mana sa fac astfel de modificare la masinuta mea dar am zis "ba prea toata lumea are

fusta spate GTI/R32 Si bara fata de GTI!"

Am zis sa ii dau un pic de dinamist masini mele si sa nu ii aduc modificare tipice ca orice persoana. Imi place tapitaria masinii in interior arata superb. Dc super pentru ca e ceva nou. Eu astept sa termin anu asta cu bacu sa termin cu taxele si cu

inscrieriile la facultate si ma bag sub masina:D.

Nu prea imi plac stopurile la masina adica gasesti la toate colturile ,toti "cocalari" cu nr de bulgaria au fumurite stopurile dar sti cum e fiecare cu gusturile lui. Daca ai putea sa iti comenzi un set de stopuri noi de 150-200 De euro! Pe led ceva de genu 1002958z.jpg.<- Astea is pe masina mea. In rest ce sa zic mai vorbim :blah_:

Sorry for the 2x post, uite aici o poza. Cu ce ai vrea tu sa ii faci la a ta.

rbg2.jpg

Ce parare ai ? :icon_thumright:

Modificat de TrIcK
Link către comentariu

Stimate domn,

nu vreau sa te supar, dar lampile spate OEM lacuite arata mult mai bine decat ce ai tu pe masina. Daca e cu leduri, nu inseamna ca automat arata si bine.;)

Multumesc.

Toate bune!

Foarte bine arata etrierii :icon_thumright:

Modificat de steffan
Link către comentariu

TricK, nu cred ca ai vazut bine culoarea :blah_: . Shadow-blue e o culoare mult mai inchisa fata de ce ai tu sau ce are colegul gbrgeorge.

Faini etrieri.

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Salutare colegu!!-TrIcK

Da se pare ca suntem frati la "bolizi" culoarea cam difera :blah_:

Mi-a placut bara de gti si r32...cel putin eram inebunit dupa evacuarile de la r32 ;) ,

momentan imi place cum arata masina cu barele care le are pe ea si nu cred ca o sa le schimb curand...ma batea gandu sa schimb doar grilele cu cele de gt dar parca mai mult imi plac cele tip fagure de la gti...

Stopurile inca nu m-au tentat sa le schimbi, initial am vrut sa le sterg si sa le fac ca la r32 dar cele de r32 chiar ca sunt uzuale si cel putin prin cj nu am vazut multi cu stopurile lacuite...golf 5 chiar nu am vazut sa arate ca ale mele :blah_:

Dar no, "GUSTURILE NU SE DISCUTA"

Imi place cum vine cu capota si cupola colantate..dar inca ma m ai gandesc la acest aspect....

Numa bine!!!

steffan - multumesc mult de apreciere!!! :icon_thumright:

sebip - ms de vopsea si incurajari :icon_thumright:

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!