Jump to content

volkswagen golf 5 1.9 TDI


pojomic85s

Postare recomandată

Am motorul de 170cp cu dsg in familie. Fie pe Golf fie pe Passat iti garantez ca nu o sa-l regreti.

Din cate am mai vazut si eu prin anunturi iesi mai bine cu el decat cu seria1 mai slab motorizat.

Succes la cautari!

Deci chiar ma atrege motorul asta :icon_cheesygrin: ....doar azi am inceput sa studiez piata si am sa studiez motorul asta ce tine de fiabilitate. Ms de sfaturi. :icon_thumleft:

Link către comentariu
  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pojomic85s

    120

  • lucian_90tud

    32

  • Radu_Alecs

    17

  • sebip

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

ai grija ca bmw-ul cu pricina sta cam prost la capitolul loc pt pasagerii din spate.in schimb e altceva , mai ales cu tractiunea spate, e alt feeling...try them before you buy them!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sincer nici mie nu-mi vine sa cred ca ai vandut masina. Pana la urma a fost din cauza ca ai avut al 4lea incident asemanator ?

Spor la cautari ! si ramain in sfera VW , te rugam :icon_thumleft:

Link către comentariu

diseara merg sa vad pasat-ul dein linku de mai sus...sper sa fie cum zice tipul masina...daca e asa maine o cumpar...

Daca ma puteti ajuta cu ceva parerii nu strica...sau sa fac anumite verificari la masina :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Sincer nici mie nu-mi vine sa cred ca ai vandut masina. Pana la urma a fost din cauza ca ai avut al 4lea incident asemanator ?

Spor la cautari ! si ramain in sfera VW , te rugam :icon_thumleft:

Nu a fost vb de daune:))....a fost planul de ceva mai nou si motorizare mai buna:)...si la golf deja se adunau km

Link către comentariu

Cade masina din linkul de mai sus.... Cocalar care a crezut ca nu am vazut masina in viata mea

Link către comentariu

Meh, mai incearca! Sunt o groaza! Poti sa te uiti si la un B7 Avant, poate cel mai frumos break pe care il stiu :P

Link către comentariu

Zici ca la golf se adunau km...dar crezi ca b6 astea chiar au 160k km reali?Chiar aici pe forum am vazut prezentata masina unui coleg cu b6 break din 2008 1.9tdi cu 310km reali care arata foarte bine si am auzit de la multa lume cum ca aceste passaturi b6 vin(majoritatea) din Germania cu cel putin 250.000km si se fac la 150-170k in romania.Acum nu pot sa spun ca sunt numai cazuri din astea,dar numarul kilometrilor, zic eu ca mai putin conteaza, daca masina a fost ingrijita la timp si s-au folosit numai piese de calitate, astfel incat sa nu-ti dai seama daca masina are 100k sau 300k km.

+1 pentru A4 Avant

Link către comentariu

Ce hibe ascunse avea Passat-ul din link? La exterior arata destul de bine, scaunele parca aratau putin cam uzate la km pe care ii avea.

Link către comentariu

Zici ca la golf se adunau km...dar crezi ca b6 astea chiar au 160k km reali?Chiar aici pe forum am vazut prezentata masina unui coleg cu b6 break din 2008 1.9tdi cu 310km reali care arata foarte bine si am auzit de la multa lume cum ca aceste passaturi b6 vin(majoritatea) din Germania cu cel putin 250.000km si se fac la 150-170k in romania.Acum nu pot sa spun ca sunt numai cazuri din astea,dar numarul kilometrilor, zic eu ca mai putin conteaza, daca masina a fost ingrijita la timp si s-au folosit numai piese de calitate, astfel incat sa nu-ti dai seama daca masina are 100k sau 300k km.

+1 pentru A4 Avant

Ce hibe ascunse avea Passat-ul din link? La exterior arata destul de bine, scaunele parca aratau putin cam uzate la km pe care ii avea.

GL-17-SEP--da e adevarat ca 240 de mi nu sunt multi dar masina cu 300 de mii nu stiu cine ar mai fi cumparat.... Masina functiona perfect nu am vandut.o din cauza unor probleme si ca la 300 de mii sa dau 100 de mii inapoi sa o vand nu ma complic.... Desi ma batea gandu:)....

Sor!n--- golfi alb avea numeroase zgarieturinpe vopsea, capota da ciupelile de la pietricele deja dadea rugina, masina a stat undeva la umezeala un timp indelungat deaoarece pe la incheieturi era prin mucegai si bungeag cum au copacii pe scoarta:))....motorul incredibil de murdar pe la EGR deja era plin de ulei, suna ca un tractor si la cum arata ma indoirsc devacei km, 162.000 km.La 2 ani si cateva luni pe care ii avea masina ma asteptam sa arate fff bine..Desi imi pare rau ca masina era destul de dotata mergem mai departe.... Masini sunt, banii o data ii dai:)

Cautam!

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

daca totul merge bine luni plec spre Germania, sper sa fiu multumit de alegerea facuta....as fi mers pe un golf 6 sau pasat dar nu am gasit ceva care sa ma atraga.

http://suchen.mobile...xMileage=200000

Modificat de pojomic85s
Link către comentariu

Vrei neaparat break? sedan nu ai gasit?

Modificat de ovidiu89
Link către comentariu

Vrei neaparat break? sedan nu ai gasit?

mi-ar fi placut si sedan dar deja sunt la limita cu banii....sedan modelul facelift cam de pe la 13 mii NET in sus :icon_cheesygrin: ...dar sunt multumit si cu brek :icon_thumleft:

Link către comentariu
  • 2 months later...

Salut!

Azi am facut rost de un vnt20 semi nou si daca nu te supar si deranjez :icon_idea: spune,mi si mie ce a trebuit modificat pt montarea turbinei.

Pana la urma la ce putere esti cu masina si daca crezi ca o sa intampin si eu aceelasi lipp !

ms fain!!

Link către comentariu

ma gandeam ca poate mai intra pe forum sa imi dea si mie o parere !!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!