Jump to content

mk4 dupa mk3


vonchris

Postare recomandată

Buna seara

deci, povestea incepe in oct 1998 cu un mk3 (chel, fara nici o optiune) model "92, am fost fericit, maxim o luna jumate, ca a inceput sa se strice, zici ca avea draci, il reparam aici, se strica dincolo si uite asa am duso 2 ani aproape, timp in care am fost cu el plecand din Buc, la Viena, Bratislava, Grecia, etc

Intr-o buna zi acum vreo doua luni l-am scos la vanzare si mi-am luat golf 4 din 2001 1600 cc 105cp, AZD 77kw, respectiv masina din poze, la care am cumparat imediat un player si 4 boxe Alpine, ca de......tre sa-mi urle ceva in cap ca sa nu aud cand nu evit gropile :)

sfaturi, propuneri, ganduri?

Cineva?

post-81188-0-43602100-1292348556_thumb.j

post-81188-0-41567100-1292348568_thumb.j

post-81188-0-61244100-1292348585_thumb.j

post-81188-0-90595800-1292348591_thumb.j

Modificat de vonchris
Link către comentariu

Superbba masinuta, sper sa nu patesti la fel ca si cu mk3.La urma urmei toate sunt fieratanii, cepinde de noroc si de ce ochii deschizi cand o cumperi.

Sa te bucuri de ea fara probleme.

P.S. superbe jantele

Link către comentariu

Stopurile sunt cele mai frumoase pt mk4,jantele sunt cam mici,sau culoarea le face asa.deschide masina cu niste jante pe 17 si silver.my 2 cents.

Brgds

Link către comentariu

multumesc pentru aprecieri si urari!

vali@ nu uita ca este iarna si vin zapezile si jantele mari nu sunt indicate, ins ala primavara.........sigur 16" daca nu 17"

Link către comentariu

Am ajuns la concluzia ca treaba cu marimea jantelor tine de ce vrea fiecare sa creada.eu am jante pe 17 cu cauciucuri de iarna,si chiar nu e o problema de atatia ani.nu cred ca suntem pe proba speciala in finlanda...iar multi chiar se erijaza in adevarati instructori pe timp de iarna.

In oras circula numai ml,x5,cayenne,pe jante de tabla de 15.

Intelegi ce vreau sa spun...

Bafta cu masina si sa modifici tot ce iti doresti.

Brgds

Link către comentariu

Vai dar ce frumos AZD!!! ♥♥♥

Ce bine dau farurile si stopurile alea :icon_redface:

Ia mai zi-ne: dotari, pret, etc

Sa ai parte de el! Fara incidente sau reparatii insemnate!

Link către comentariu

Arata foarte bine golfuletul.Multa vreme am visat (cand aveam golf4) la modelul asta de stopuri.Alaturi de cele cu ''X'' sunt cele mai interesante.

Sa-l conduci sanatos cat mai mult timp si sa n-ai problemele avute cu anterioara.

Link către comentariu

pai, climatronic, geamuri+oglinzi electrice, pilot automat, senzori ploaie, oglinda d"aia fara buton (nu stu" cum ii zice), computer bord, inchidere centralizata, cheie briceag, 8 airbag, stropitorile de la parbriz incalzite, 160km, 4000 euro, adus pana la Brasov.Cu totul ma va duce vreo 4600.

ps: m-ati deocheat, ca mi se tot aprinde martorul esp in bord dupa ce se incalzeste bine masina

Link către comentariu

sfaturi, propuneri, ganduri?

As fi inceput cu niste cauciucuri de iarna inainte de a ajunge la capitolul muzica.

Link către comentariu

grila fata si spate sa revina la culoarea originala.....asa nerge e prea inchisa masina.

jantele au buza argintie, e ok.

bafta , sa te bucuri mai mult de asta decat de fosta

Link către comentariu

gti_85@ pai are cauciucuri de iarna, cine a zis ca nu are?

mihai20@ nunu, din punctul meu de vedere asta e si farmecul, sa fie negre avand in vedere ca toti le au argintii, cat despre grile fara embleme......in nici un caz, doar si-au pus pana si la loganuri asa ceva, doar nu o sa-mi pun si eu!

Urmeaza la primavara jante probabil "16, ca mai mari "17-"18......sunt contradictorii cu, conditiile de mers din Buc, prea multe gropi

Link către comentariu

stie cineva vreo firma producatoare de jante genul alor mele, cu interior negru si buza argintie, care sa vanda in Romania?

vreau sa caut unele pe 16 sau 17 pentru primavara-vara-toamna, insa nu am gasit decat la niste preturi mult prea mari.

Link către comentariu
  • 3 months later...

spune.mi te rog si mie ce consum ai la ea deoarece vreau sa.mi achizitionez si eu una in urmatoarele zile !

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 3 months later...

din pacate................... a ajuns dauna totala din cauza unui copil prost cu un golf 3 diesel :(:(:(

urmeaza tot mk4 sau chiar mk5

Link către comentariu

mda... asta da ghinion. sa speram totusi ca tot raul e spre bine si te vei bucura de urmatoarea achizitie.

Link către comentariu

imi pare rau sa aud asta :sick: sper ca tot raul sa fie spre bine si sa iti iei ceva si mai bun decat aceasta masina poate un GTI ceva :blah_: . sa ne ti la curent

Link către comentariu

achizitionez mk4 argintiu, 4 usi, 1.6 fsi 110 cp, cu o gramada de dotari

poze saptamana viitoare cand vine din germania

Link către comentariu

felicitari pt noua masina,asteptam pozele.

cu accidentul ce s-a intamplat,ai primit despagubire de la cel cu golf3?

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Omniasig rules, dupa ceva scandal si simplu urlat la sediul central, fara interventii, au platit pe casco meu toata dauna.

uite si o poza cu noul mk4

marog avea jante pe 15" oem si OZ-urile le-am luat eu

am insa cauciucurile 225 50 17 si as vrea sa le schimb cu 225/215 45 r 17

post-81188-0-37697200-1318670766_thumb.j

Modificat de vonchris
Link către comentariu

Da in tara asta asa merge treaba numai cum pumnul fluturat prin fata nasului nesimititilor.

Ce motor are noua masinuta?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!