Jump to content

VW Passat VR5 2,3 SYNCRO


raduchiriac

Postare recomandată

Va salut.

De curand am aceasta masina.

Va pot spune ca are un supermotor,tractiune 4x4 este fenomenala.

POze o sa pun in cateva zile dupa ce o spal:).

Aici ninge si e foarte frig.

Link către comentariu
Silvian91imAuto

Salutari, hmm...:), frumos. Sa te incante. Asteptam pozele :D :Driver:

...si evident Full Details :)

Link către comentariu

Am avut si eu un B5 la fel. In afara de consumul ridicat din Bucuresti era superba masina! Multa bafta cu a ta!

Link către comentariu
Silvian91imAuto

Super poze de Sezon! :D

Mai incolo vom vedea si ceva fara "costumatia" de sezon? Asteptam!

"This is Madness! Madness I tell you!"

Edit: Evacuarea =p~ ...cum sa uit sa zic de evacuare? Imi place. Jantele merg ff bine :icon_thumright: sunt de iara, banuiesc. Faruri Aftermarket? Im plac pleoapele fiindca sunt drepte, ma gandeam la asa ceva.

Modificat de SilvianDement91
Link către comentariu

Evacuare este directa,decat cu catalizatoarele...in rest teava curata...un sunet super frumos.Farurile sunt originale,dar s-a montat in ele angel eyes si xenon faza scurta.Azi am urcat cu ea pana la telecabina din Siania,Cota 1400.Zapada era de 35-40 cm ....nu mi-a venit sa cred ca am urcat pana acolo.anul recut am incercat cu un Hover si sincer s-a inpotmolit la jumatatea pantei.DECI aceasta masina "E NEBUNA RAUUUUU"". :Driver:

Link către comentariu

Ca sa o si auziti/vedeti "la lucru" :) :

Doar cateva secunde, filmate cu un telefon. In WE promitem un filmulet mai pofi, intr-o zapada si mai pare, si cu ceva actiune.

Un drum la Bolboci, perhaps? Ce zici, Radule :) Sau o parcare alba si maare :)

Avem destule optiuni in zona...

Modificat de MuadDib
Link către comentariu

Eu zic si una si alta.....o plimbare pana la Bolboci...si de ce nu un film intr-o parcare mare si plina de zapada :icon_thumright:

Link către comentariu

Daca mergeti la Bolboci, puneti va rog mai multe poze cu drumul, suntem cativa de pe forum care ne-am aventura pana acolo, eu n-am fost decat vara.

Link către comentariu

in proiect sunt urmatoarele.....folie negru mat...jante negre,stopuri negre.....SHADOW LINE :icon_thumright:

Modificat de raduchiriac
Link către comentariu

Singurele lucruri care nu mi se pare ca merg la masina asta sunt pleoapele,angel eyes-urile si stopurile..Cred ca cel mai bine i-ar sta cu niste stopuri model de America complet rosii(post-20287-0-82714700-1292511068_thumb.j) si cu farurile cu lupa OEM clean.

M-am gandit ca daca tot te plimbi pe drumuri pline de zapada sa-i montezi si asa ceva (foto 2)..nu de alta dar ai face un bine comunitatii daca tot te distrezi..post-20287-0-31565900-1292511079_thumb.j

Link către comentariu

:rolleyes: o idee buna cu plugul,singura problema e ca nu au astia bani la primaria cata dezapezire as putea sa fac.una peste alta in primavara vor veni modificarile de mai sus Shadow Line...si sa ma gandesc dar......am in plan...TURBO SAU SUPERCHARGER pentru Masina Mea NEBUNA.

In continuare vor veni poze si filme ......prin zapada si mai mare

Link către comentariu
Silvian91imAuto

in proiect sunt urmatoarele.....folie negru mat...jante negre,stopuri negre.....SHADOW LINE :icon_thumright:

Ne explici si noua unde va veni folia asta (negru mat) pusa? ...eu nu as acoperii toata masina cu asa ceva, nici nu as folosi asa ceva pe ea, deloc. Culoarea cred ca este "Racing Green", mie imi place si i-as da un polish. Stopurile, eu as sugera sa gasesti sau sa faci niste stopuri OEM colorate verde, sa se integreze pe masina, sa fie subtile, asta depinde de nuanta (pot fi si in contrast cu vopseaua masinii).

Referitor la jante negre...cred ca atunci ar avea masina prea multe culori inchise pe ea, ar lipsii contrastul de culori de pe ea.

Foarte misto evacuarea. (stiu ca am mai zis) It's Soo Right! :wub: Proper Exhaust. [inregistreaza-ne niste "note" dupa ce incalzesti motorul (incalzit in mers, cred ca conteaza) ...poti incerca si cu motorul rece, facem niste comparatii]

:icon_thumright:

Modificat de SilvianDement91
Link către comentariu

O sa pun cateva sunete cu evacuarea........dar e putin cam prea zgomotoasa,la drum lung e obositoare.o sa tin cont de parearea ta referitor la lookul masinii.

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie, un motor grozav, tractiunea face toti banii pe sezonul rece.

Ma bucura faptul ca inca mai sunt fani VW ce apreciaza motorizarea 2.3 V5. ;)

Sa auzim numai de bine !

Link către comentariu
  • 1 month later...

Da buna masian,am si eu una in garaj nu mai trece de 1500 rpm,nu mai vrea pur si simplu nu mai vrea.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!