Jump to content

Golf GTI


BH17DNB

Postare recomandată

Manopera stiu ca e mai complicata, dara daca ai pe cineva care se site n-ai probleme. Swichul in sine costa cam 40-50 de lei.

Link către comentariu

Sa stapanesti sanatos masina. Frumos cadou de sarbatori :D Vorbeste cu Al Bundy de switch, e din Bucuresti dar te poate ajuta prim PM. Nu cred ca te costa 40-50RON. Poate switch OEM dar eu zic ca nu merita. Un swith obisnuit e 3 lei cred la magazinele de electrice si e la fel. Stiu ca l-am inlocuit si eu o data

Link către comentariu

Sa stapanesti sanatos masina. Frumos cadou de sarbatori :D Vorbeste cu Al Bundy de switch, e din Bucuresti dar te poate ajuta prim PM. Nu cred ca te costa 40-50RON. Poate switch OEM dar eu zic ca nu merita. Un swith obisnuit e 3 lei cred la magazinele de electrice si e la fel. Stiu ca l-am inlocuit si eu o data

Mersi de urari. Asta ii cadoul meu catre mine de sarbatori :P . Switch-ul asta ce ii de fapt? Butonul ala care se apasa/intinde cand se inchide deschide usa?

Link către comentariu

Mersi mult!

niste poze jalnice cu interiorul, din cauza mahmurelii si vremii urate de afara, nu am avut rabdare sa fac poze mai detaliate/frumoase.

th_DSC02899.jpg th_DSC02899.jpg th_DSC02901.jpg th_DSC02906.jpg th_DSC02905.jpg

th_DSC02903.jpg th_DSC02902.jpg

Modificat de BH17DNB
Link către comentariu

Salut!

Asa arata discurile :blah:

Salut!

Asa arata discurile .... Am avut destule neplaceri cu cele perforate placa fisuri intre gauri

post-66184-0-29493200-1292173344_thumb.j

post-66184-0-85752600-1292173506_thumb.j

post-66184-0-29493200-1292173344_thumb.j

post-66184-0-85752600-1292173506_thumb.j

Link către comentariu

Ai o masina bestiala :X sa o folosesti sanatos fara evenimente.

Daca ai drum prin Oradea da un semn si poate povestim mai multe 0742093549

Link către comentariu

Salut!

Asa arata discurile :blah:

Salut!

Asa arata discurile .... Am avut destule neplaceri cu cele perforate placa fisuri intre gauri

Discurile din poza sunt EBC?

Ai o masina bestiala :X sa o folosesti sanatos fara evenimente.

Daca ai drum prin Oradea da un semn si poate povestim mai multe 0742093549

Miercuri vin la Oradea. Acuma sa vad cum stau si cu timpul, dar in principiu nu ar trebui sa fie vreo problema.

Link către comentariu

Da sunt Ebc cu placute yellowstuff si crede-ma ca merita banuti

si pretul la astea cam cat ar fi? intreb doar informativ ca nu mi urgent schimbatul si momentan si fondurile mele sunt cam 0.

Link către comentariu

f frumoasa. sa o pastrezi asa...

multi km :)

Mersi. Asa o si las, nu de alta dar habar n-am ce i-ar mai putea face asa mai OEM in afara de incalzire in scaune si tempomat, chestii care nu ma prea pasioneaza oricum.

quattro3001 este id meu intra si vb acolo ca sa nu stricam aici prezentarea :icon_thumright:

ok, mersi mult.

Inca un lucru, nu stie cineva in cluj sau in oradea sa-mi copieze o telecomanda dinasta de deschis bariere? Ca is cam satul sa nu ma pot plimba cu masina numa cand au altii posibilitatea sa-mi imprumute telecomanda.

th_DSC02913.jpg th_DSC02912.jpg th_DSC02911.jpg

Link către comentariu
O intrebare as avea si eu: becul din usa stanga m-i ars, si am observat ca nu se mai aprind luminile in masina decat cand deschid usa din dreapta. Este vreo legatura intre ele?

Nu vei putea

Link către comentariu

@Nautilus

switch-ul din usa se poate schimba. deci nu esti bine informat. eu am schimbat switch la 3 din cele 4 usi.

nu stiu daca in zona Cluj este cineva sa repare dar @BH17DNB poate incerca,poate cauta pe aria de servicii de pe forum. cu cei 100 euro cat ai da pe broasca(dupa cum zici tu) isi schimba switch-urile la usi si la portbagaj.

@BH17DNB aia e telecomanda sa deschida bariere de parcare sau sa ase jos acei stalpi hidraulici de pe stradute? teoretic poate fi copiata frecventa,codul dar nu garantez 100%.

la mine in oras exista o firma care se ocupa cu copieri de cheie,telecomanda auto,keypro le zice. incearca o intrebare,poate te rezolva ei

Link către comentariu

Eu voi incerca ambele variante, oricum trebuie sa dau jos fata de usa pt oricare din ele. daca nu merge cu bec pe LED - care pare cea mai ieftina solutie, atunci schimb switch-ul (sper ca fara broasca)

telecomanda ii pt o parcare cu bariera unde imi las eu masina si m-am saturat sa tot cer prostia aia de telecomanda.

Link către comentariu

Dacă lampa roşie-albă e identică aceleia de Leon (eliptică), nu se scoate faţa de uşă pentru a schimba becul. Se trage lampa afară din uşă cu o şurubelniţă îngustă şi cu aceeaşi şurubelniţă se trage capacul-lentilă din cele 2 cleme laterale.

Doar cei care au făcut-o sunt ingineri, nu practicanţi ai BDSM, nu? :icon_cool:

~Nautilus

Modificat de Nautilus
Link către comentariu

Ieri am schimbat senzorul G62 si rezultatele le-am observat imediat: acul de la temperatura antigelului creste frumos si liniar ( parca si mai repede) si consumul chiar a scazut binisor.

Mai incolo voi incerca sa schimb becul din usa sau switch-ul daca trebuie neaparat.

Un weekend placut va doresc!

Link către comentariu

g62 iti aparea pe tester, sau cum ai ajuns la concluzia ca trebuie schimbat ?

intreb pentru ca la mine baga cald in masina destul de repede, dar indicatorul de apa din bord rar trece de 70 de grade de cand cu frigul. si asta dupa 15 minute de mers.

Link către comentariu

scuze ca iti raspund eu; mihai si eu am avut aceeasi problema ca si tine, am schimbat G62 de aiurea, adica era bun si dupa ceva timp am schimbat termostatul si s-a rezolvat; termostatul era defect nu mai functiona in parametrii, inchidea greu de tot. Cel mai bine e sa o pui pe tester si sa urmaresti temperatura agentului de racire. Nu e nici o problema sa schimbi G62-ul dar e posibil sa-l schimbi si sa nu dispara simptomul pt, ca de fapt problema e de la termostat.

Link către comentariu

g62 iti aparea pe tester, sau cum ai ajuns la concluzia ca trebuie schimbat ?

intreb pentru ca la mine baga cald in masina destul de repede, dar indicatorul de apa din bord rar trece de 70 de grade de cand cu frigul. si asta dupa 15 minute de mers.

eu am dedus ca ar fi senzorul deoarece nu am deloc probleme cu caldura in masina, iar acul ala se misca total haotic si extrem de rar statea pe 90, in mare parte a timpului era picat jos, mai urca, pica iara, in timp ce mergeam la drum intins, pica de la 90 la 50 si etc.

Acuma ca l-am schimbat pare sa se fi remediat problema, acul arata bine, creste frumos si nu mai pica, si se incalzeste mai repede motorul.

Link către comentariu

Se pare ca DeathRider mi-a luat-o inainte. Si eu am vrut sa zic ca un G62 nou merge si cu un termostat nou :icon_thumright: Schimbandu-le pe ambele macar stii ca ai pace cu temperatura la motor.

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Se pare ca DeathRider mi-a luat-o inainte. Si eu am vrut sa zic ca un G62 nou merge si cu un termostat nou :icon_thumright: Schimbandu-le pe ambele macar stii ca ai pace cu temperatura la motor.

conteaza marca termostatului care il pun? ca diferentele calitative dintre ele nu le cunosc, dar diferentele de pret de pe site de la unix se vad cu ochiul liber.

Link către comentariu

Al meu l-am luat cu 30 de lei acum 1 an de la Autonik din Cluj. Are pe el codul de piesa VW si sigla VW si Audi. Mai scrie pe el si Made in Germany. Cat de original e asta nu pot sa iti spun, dar iit pot zice ca dupa ce l-am schimbat apa ajungea la 90 imediat fara probleme. Dupa cum a zis si DeathRider l-am masurat pe VAG-COM. Deschide la 95 de grade pecand cel vechi blocat pe deschis imi ducea apa doar la 70 de grade, ceea ce se trauce in randament scazut si consum crescut.

Mai pune niste poze cu masina!

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!